6 باشگاه در خطر کسر امتياز قرار دارند

اسماعيل حسن‌زاده در گفت و گویی در مورد اينکه قرار بود در نيم فصل دوم از باشگاه‌هاي بدهکار امتياز کسر شود، گفت:

در حال جمع‌بندي هستيم و با توجه به مبالغ بدهي باشگاه‌ها از آنها کسر امتياز مي‌شود. 40 باشگاه در ليگ برتر، دسته يک، دو و سه در خطر کسر امتياز قرار دارند، مگر اينکه در روزهاي باقي‌مانده بدهي‌هايشان را تسويه کنند. به طور مثال پاس همدان در يکي دو روز گذشته بيش از نيمي از بدهي‌هايش را پرداخت کرده است.

حسن‌زاده در مورد اينکه چه تعداد از اين باشگاه‌ها ليگ برتري هستند، گفت:

حداقل 6 باشگاه ليگ برتري در خطر کسر امتياز قرار گرفته‌اند. البته در بررسي اوليه 12 باشگاه بودند و اکنون هم 10 يا 11 باشگاه ليگ برتري بدهي دارند اما برخي در حال پرداخت اين بدهي‌ها هستند مثلا باشگاه راه آهن رقمي در حدود 2 ميليارد تومان پرداخت کرده است.

رئيس کميته انضباطي در مورد مبلغ اين بدهي‌ها و اينکه باشگاه‌ها تا چه زماني فرصت خواهند داشت که بدهي‌هاي‌شان را بدهند، گفت:

به طور دقيق هنوز جمع بندي نشده اما بدهي‌هايي که کميته انضباطي برايش راي صادر کرده در حدود 3 تا 5 ميليارد تومان است ولي بدهي‌هاي بيروني باشگاه‌ها بسيار بيشتر از اين است. بدهي‌ها بيروني باشگاه‌ها بيشتر از اين است از بدهي به لباس فروش تا آژانس هواپيمايي اين ارقامي که گفتم بدهي‌هايي است که برايش راي صادر شده است. مثلا سوم بهمن ماه جلسه رسيدگي به شکايت علي دايي از پرسپوليس است و هنوز اين ارقام را حساب نکرده‌ايم. حداکثر دو هفته ديگر در مورد باشگاه هاي بدهکار راي صادر خواهيم کرد.

حسن‌زاده در مورد پرونده احضار صادق درودگر به کميته انضباطي فدراسيون فوتبال، گفت:

راي اين پرونده صادر شده و به زودي اعلام خواهد شد.

2 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.