25سال قبل در چنین روزی؛احمدزاده گل زد،امجدیه بهم ریخت!

 

۲۷ آذر ماه سال ۶۶ روزی بسیار خاطره انگیز برای گیلانی ها و انزلی چی های فوتبال دوست است؛ جایی که ملوان بندرانزلی در دور برگشت نیمه نهایی جام حذفی به مصاف تیم پرقدرت استقلال رفته بود . ملوانان در دور رفت مسابقات حذفی آن سال در انزلی با نتیجه ی ۲ – ۲ مقابل استقلال متوقف شدند و در دور برگشت در ورزشگاه امجدیه مقابل چشمان ۳۰ هزار تماشاگر به مصاف آبی های پایتخت رفتند تا تیم صعود کننده به فینال مشخص شود . از ۳۰ هزار نفر حاضر در ورزشگاه ۱۰ هزار نفر ملوانی هایی بودند که آمده بودند تا بار دیگر شاهد افتخار آفرینی قوهای سپیدشان باشند و استقلالی ها نیز با تساوی که در انزلی گرفته بودند همه چیز را برای صعود به فینال مهیا می دیدند .
اما سرنوشت جور دیگری رقم خورد و ستاره دور رفت نیمه نهایی یعنی محمد احمدزاده که دو گل را در آن بازی به ثمر رسانده بود ، هنوز بازی به دقیقه ی ۳ نرسیده باز هم مقابل این تیم گل زد  و آب سردی بود بر پیکر تماشاگران استقلالی حاضر در امجدیه تهران . در نهایت با وجود حمله های فراوان استقلال ، ملوان با همان یک گل بازی را برد تا انزلی چی ها و گیلانی های حاضر در امجدیه جشن و پایکوبی بزرگی را مقابل چشمان بهت زده ی استقلالی ها برپا کنند .
این پایان کار نبود و تماشاگران استقلال که از این باخت بسیار خشمگین بودند پس از بازی و در بیرون از استادیوم به اتومبیل ها و اتوبوس های هواداران ملوان حمله ور شده و خسارات زیادی به بار آوردند و عصبانیت خود را اینگونه تخلیه کردند

 

یک دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.