امروز جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
19:11:50 - چهارشنبه 13 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵۰قطعه نوک خنجری به گیلان می‌آیند
به طور معمول۱۵۰قطعه پرنده نوکخنجری در اکوسیستم های آبی گیلان فرود می‌آیند. دکتر عباس عاشوری بوم شناسگیلانی در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان، گفت:نوک خنجری‌ها از پرندگان زمستان‌گذراناستان محسوب می‌شوند و معمولا تالاب انزلی و پارک ملی بوجاق را برای زمستان‌گذرانیانتخاب می‌کنند. وی افزود: معمولا جمعیت فروداین پرندگان در گیلان از ۱۵۰قطعه تجاوز نمی‌کند. عباس […]

به طور معمول۱۵۰قطعه پرنده نوکخنجری در اکوسیستم های آبی گیلان فرود می‌آیند.
دکتر عباس عاشوری بوم شناسگیلانی در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان، گفت:نوک خنجری‌ها از پرندگان زمستان‌گذراناستان محسوب می‌شوند و معمولا تالاب انزلی و پارک ملی بوجاق را برای زمستان‌گذرانیانتخاب می‌کنند.
وی افزود: معمولا جمعیت فروداین پرندگان در گیلان از ۱۵۰قطعه تجاوز نمی‌کند.
عباس عاشوری با بیان اینکه حفاظتاز این پرندگان بر همه مردم و گردشگران لازم است، خاطر نشان کرد: زیبایی این پرندهگاهی سودجویان را به این فکر می‌اندازد که آنها را تاکسیدرمی کنند.
وی تصریح کرد: وجود این پرندگاندر استان از نعمت‌های الهی محسوب می‌شود و بهتر است به جای شکار این گونه‌های ارزشمنداز تمایشان لذت بریم.
به گزارش ایسنا، نوک خنجری نوعیپرنده دریایی از سرده نوک‌خنجریان است که در جاهای مختلف استرالیا (به اسثتناء شمالاین سرزمین) زندگی می‌کند. پاهای این پرنده آبچر بلند و کشیده است . نوک‌خنجری گردنحنایی همانند دیگر پرندگان دریایی به آبچری و شنا بسیار علاقه‌مند است.
این پرنده در حاشیه دریاچه‌ها وآب‌های کم عمق زندگی می‌کند. ویژگی ظاهری و اصلی این پرنده منقار رو به بالا و خمیدهآن است.
گردن و سر این پرنده دریایی، حناییرنگ است که در اطراف چشمش این رنگ سفید می‌گردد. رنگ پرهای پرنده سفید است ولی بر رویپشت و بال‌های پرنده لکه‌های درشت سیاه رنگ دیده می‌شود.
علی محمدپور رئیس اداره حفاظت محیطزیست شهرستان رودسر نیز خبر داد: یک قطعه پرنده نوک خنجری مصدوم که توسط عوامل امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان رودسردر طرح ساحلی گلسرخ چابکسر تحویل اداره حفاظتمحیط زیست شد، در حال تیمار و بهبودی در اداره است تا پس از اطمینان از صحت و بهبودیو آمادگی برای پرواز به دامان طبیعت رهاسازی شود.
وی افزود:متاسفانه وضعیت جسمانیپرنده باتوجه به شدت جراحات مطلوب نیست و توسط دامپزشک معتمد در حال تیمار است. – See more at: http://www.gilan-online.ir/news/8657/150%D9%82%D8%B7%D8%B9%D9%87-%D9%86%D9%88%DA%A9-%D8%AE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%8A-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D9%8A%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%A2%D9%8A%D9%86%D8%AF#sthash.9LxzqIb8.dpuf

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب