کی روش : عاشق استرس هستم

کارلوس کي‌روش پس از پيروزي 6 بر يک مقابل تاجيکستان در نشست مطبوعاتي پس از بازي اظهار داشت: اين بازي جزئي از برنامه هاي تيم ملي فوتبال کشورمان بود. در چند روز گذشته بسيار سفت و سخت کار کرديم و امروز فرصت خوبي بود تا به بازيکنان جديد ميدان بدهيم تا آنها زير ذره‌بين ما آناليز شوند. همانطور که ديديد سعي کرديم در اين بازي به تازه‌واردها ميدان دهيم و به اهداف خود رسيديم. حرکت بازيکنان را مو به مو زير نظر داشتيم و ضعف‌ها و قدرت‌ها را متوجه شديم ،نتيجه اين بازي دستاورد بسيار خوبي براي ما داشت. به نظر من در پايان بازي دوستانه نتيجه مهم نيست بلکه شيرين‌تر از همه چيز اين است که کادر فني به خواسته‌اش رسيده يا خير.
حملات زيادي روي دروازه حريف داشتيم. با اين بازي خيلي از بازيکنان ديگر به ما اعلام کردند که پشت در تيم ملي ايستاده‌اند و بيتابي مي‌کنند تا به تيم ملي دعوت شوند ما هم در تيم ملي را به روي همه باز گذاشته‌ايم تا بيايند و کمک کنند. مطمئن باشيد جا براي بهترين‌ها است. ما پس از اين بازي تعداد نفراتمان 24 نفر مي‌شود اما 4 هفته ديگر که در تورنمنت غرب آسيا شرکت مي‌کنيم اکثر اين بازيکنان به ميدان مي‌روند.

وي در پاسخ به اين سؤال که شانس پيروزي مقابل ازبکستان را داريم،گفت: اگر بخواهيد مقايسه کنيد با اين اشتياق و انگيزه به نتيجه لازم مي‌رسيم. به نظر من بچه‌ها عملکرد بسيار خوبي داشتند.

سرمربي تيم ملي در پاسخ يکي ديگر از خبرنگاران که اين بازي دوستانه براي خريد زمان بود تا بيشتر ملي‌پوشان را به خدمت بگيريد، اظهار داشت: اين بازي به خاطر برنامه هاي از پيش تعيين شده بود. در تمام دنيا در اين زمان بازي دوستانه برگزار مي‌شود، البته اهميت بازي دوستانه مثل بازي رسمي نيست به همين دليل در برخي کشورها 48 ساعت قبل بازيکنان را به تيم ملي مي‌دهند اما برنامه‌هايي که فيفا مدنظر دارد و طراحي شده براي تيم‌هايي مثل آلمان، انگليس و برزيل است اين برنامه‌ها براي ايران، قطر و ازبکستان نيست چون ما براي فيفا اهميت زيادي نداريم.

وي افزود: به طور مثال اگر در آمريکاي جنوبي برزيل و آرژانتين بازي داشته باشند و نتيجه اين بازي براي صعود به جام جهاني مهم باشد فيفا نمي‌آيد اين بازي را در روز بازي دوستانه برگزار کند چون اين بازي برايش مهم است. ما در اين حالت دو راه حل داريم يا به نفع خودمان فکر کنيم يا به نفع سايرين. اگر به دنبال نظرات برخي کارشناسان ايراني باشيم هميشه بايد به دنبال اين باشيم که چه کاري درست است و چه کاري غلط است. ما بايد به فکر منافع خودمان باشيم و رو به جلو برويم و فقط براي منافع خودمان بجنگيم. ما و فدراسيون با نظر برخي ديگر که درباره منافع خودشان حرف مي زنند موافق نيستيم. طبق برنامه خودمان پيش مي رويم و دفاع مي‌کنيم. هرکس مي‌خواهد هر حرفي بزند و هر کاري انجام دهد ما براي منافع تيم ملي کار خود را مي کنيم و تصميم خودمان را مي‌گيريم.

کي‌روش در پاسخ سؤال یک خبرنگار که چرا اين قدر استرس داريد گفت: راجع به استرس من نگران نباشيد. تحت کنترل است، من در استرس و در اين فضا زندگي کرده ام. 32 سال با استرس در فوتبال زندگي کردم. اگر راحت بگويم استرس نباشد نمي‌توانم زندگي کنم. عاشق استرس هستم، اين موضوع باعث مي‌شود که يک انسان اوج بگيرد و با انگيزه موفق شود. چيزي که الان مهم است بدون حاشيه در زمين کار خودمان را دنبال مي‌کنيم.

وي افزود: راجع به هواداران هم بايد صحبت کنم. در بازي قبلي آنها سنگ تمام گذاشتند و هيچ چيز نمي‌تواند انگيزه آنها را کم کند. اميدوارم اين دفعه ورزشگاه پرتر از دفعه گذشته شود. صادقانه بگويم به هواداران احتياج داريم. من به کمک تک تک آنها ايمان و اعتقاد دارم. اگر ورزشگاه آزادي پر شود راحت به نتيجه مي‌رسيم. هيچ چيزي در اين بازي وجود ندارد که جايگزين يار دوازدهم ما يعني هواداران باشد چون بدون آنها هرگز موفق نمي‌شويم

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.