کنفرانس قبل بازی به صورت کامل

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم فوتبال ايران در نشست خبري پيش از بازي با ازبکستان درباره عدم حضورش روي نيمکت و اينکه با چه کسي در ارتباط خواهد بود گفت: فردا آنتوني سيموئز، اميد نمازي و گاسپار بر روي نيمکت حضور خواهند داشت. طبق قوانين فيفا به دليل محروميت هيچ ارتباطي بين من و نيمکت نخواهد بود. متاسفانه به دلايل غيرقابل قبول اخراج شدم. بعد از اينکه با 4 دوربين فيلم را بازبيني مي‌کرديم هيچ دليلي براي اثبات حرف‌هاي داور وجود ندارد و متاسفانه به دليل تصميم وي من محروم هستم.

کي‌روش در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه شناخت‌تان از ازبکستان تا چه حدي است و رسانه‌هاي ازبکي در مورد محروميت شما مانور داده‌اند اظهار داشت: اگر بخواهم شکايت داوري را مطرح کنم اين حرف‌ها پاياني ندارد و ما دلايل خودمان را درباره داوري در بازي با قطر و لبنان داريم.

کي‌روش  در ادامه به صداي خبرنگاران اعتراض کرد و گفت: اگر اين صحبت‌ها ادامه داشته باشد تمرکزي نخواهم داشت.

اصحاب رسانه‌هاي داخلي به اين مسئله تمرکز خوبي نکردند؛ فراموش نکنيد قبل از ديدار با ازبکستان خيلي از بازيکنان تيم ملي و نفرات استقلال و پرسپوليس دير به اردو اعزام شدند. نبايد فراموش کنيم که در آن بازي ما هم چند مصدوم داشتيم و اشکان دژاگه، قوچان‌نژاد و شجاعي به آن بازي نرسيدند. هميشه بايد در نظر داشته باشيم اتفاقات گذشته ، آينده را تحت تاثير قرار نمي‌دهد. تمرکز ما به مسائل آينده است نه به اتفاق هاي ماه قبل. براي ازبکستان احترام زيادي قائليم اما ما هم کاملا آماده هستيم تا نتيجه لازم را کسب کنيم. ما دو بازيکن مصدوم داريم و تنها 23 بازيکن از کل نفرات تيم ملي شرايط حضور روي نيمکت را دارند. 2بازيکن مصدوم ما روي نيمکت نخواهند نشست.

از قدرت ازبکستان در تمامي نقاط و همچنين از ضعف‌هاي اين تيم شناخت کافي داريم. شکي نداريم نوع بازي که ازبکستان ارائه مي‌دهد شيوه‌اي نيست که ما به آن عادت داشته باشيم. ازبکستان شبيه شوروي سابق و روس‌ها بازي مي‌کند تيم قدرتمندي هستند که در طول 90 دقيقه تلاش مي‌کنند و اگر ما تمرکز لازم را داشته باشيم مي‌توانيم بازي را مديريت کنيم. نکته‌اي که نبايد فراموش کنيم اين است که بازيکنان ما بايد تمرکز کافي را داشته باشد. کاري که در ازبکستان کرديم درون خانه هم مي‌توانيم انجام دهيم. تضمين مي‌کنم کل تيم در طول 90 دقيقه جنگجويانه مبارزه کنند و در طول مسابقه با روحيه خوب بازي کنيم اما کسب نتيجه دست خداست. بايد هواداران نه تنها به ازبکستان بلکه به کل جهان ثابت کنند که ايران مردمي فوتبالدوست دارد و با اشتياق به اين رشته عمل مي‌کنند. بايد قطر، کره، ازبکستان و تمامي تيم‌ها علتي که ما در جام جهاني حضور داشته باشيم را ثابت کنيم به همين خاطر حضور تماشاگران مهم است. بايد نشان دهيم همه متحد هستيم و بازيکنان بايد عملکردي داشته باشند که تماشاگران با غرور و افتخار از آن ياد کنند. حضور طرفداران در استاديوم اين را ثابت مي‌کند که آنها حامي تيم ملي هستند بنابراين نه تنها در بازي که خوب هستيم بلکه بايد در زماني که خوب نيستيم نيز اين حمايت را از ما داشته باشند .

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.