پيشنهادات زيادي در جيبم است/مي خواهم تا اخر فصل در ملوان بمانم

من وقتي اول دبيرستان بودم در ليگ بازي كردم. تازه 16 سالم شده بود كه براي ملوان و با تصميم احمدزاده به ميدان رفتم.
روبين كازان، پارانانزه و چند تيم آلماني و هلندي، سعيد عزت اللهي را مي‌خواهند. بازيكني با استعداد كه هنوز مدرسه مي‌رود و تازه كلاس سوم دبيرستان است.او را مي‌توان يك استثنا دانست، تفاوت او با ديگران، مدرسه رفتنش است به هنگام بازي در ليگ برتر. با سعيد، پسر نادر عزت‌الهي، همان هافبك توانا و قديمي ملوان و مربي تيم نوجوانان، امروز روزنامه ايران ورزشي مصاحبه اي را انجام داده كه به اين شرح است.
كجايي؟

مدرسه بودم. تازه به خانه رسيده ام.
مدرسه؟ كلاس چندمي؟

سوم دبيرستان هستم.
چه رشته‌اي؟

رياضي فيزيك.
تعجب كردم. تا به حال بازيكني نديده بودم كه مدرسه برود و دوران دبيرستانش تمام نشده باشد اما در ليگ برتر بازي كند…
من وقتي اول دبيرستان بودم در ليگ بازي كردم. تازه 16 سالم شده بود كه براي ملوان و با تصميم محمد احمدزاده به ميدان رفتم.
در مدرسه حتما همه درباره فوتبال از تو سوال مي‌كنند؟

دقيقا. معلمان من همه در مورد فوتبال بحث مي‌كنند و از من سوال مي‌پرسند.
نمره هم به تو مي‌دهند؟

نمره كه نه. مثلا پارسال كه در تيم نوجوانان بودم و درگير بازي‌هاي آسيايي، بعد از همه بچه‌ها، امتحان‌ها را از من گرفتند. در بخش نمره دادن اما توجهي نمي‌كنند و هر چقدر كه بنويسم نمره مي‌گيرم.
به تو راحت مرخصي مي‌دهند؟

چون از فدراسيون نامه دارم مشكلي از اين بابت به‌وجود نمي‌آيد. امتحان‌ها را اما بعدا از من مي‌گيرند و در اين بحث همه قوانين رعايت مي‌شود.
تا به حال شده كه براي يك بازي يا يك اردو به تو اجازه ندهند و بگويند كه بايد به كلاس و مدرسه بيايي؟

نه نشده. من نخستين سال كه مي‌خواستم ثبت نام كنم همه اين مسائل را گفتم. بحث فوتبال و حتي تيم نوجوانان و ملوان را گفتم و مسوولان هم لطف كردند و با من كنار آمدند. به آنها قول دادم در حد توانم خودم را به كلاس‌ها برسانم و در زمينه درس كم كاري نكنم.
وقتي در مدرسه يا سر كلاس نيستي از درس‌ها عقب نمي‌ماني؟

عقب كه مي‌مانم اما معلم خصوصي مي‌گيرم و يا جزوه بچه‌ها را مي‌گيرم و مي‌خوانم.
تقلب هم مي‌كني؟

تقلب نه، چون براي امتحان‌ها مراقب مي‌گذارند.
دوستانت در مدرسه درباره فوتبال با تو حرف مي‌زنند؟

خيلي. همه‌اش سوال مي‌كنند كه وضعيت تيم چطور است، كجا بازي كرديد يا اينكه چرا بازي نكردي؟ در انزلي هر جا مي‌نشيني بحث فوتبال است، چون مردم فوتبال را دوست دارند.
زنگ ورزش هم داريد؟

داريم ولي من نمي‌روم.
چرا؟

چون مي‌ترسم مصدوم شوم. بچه‌ها را مي‌برند سالن اما من مي‌روم، مي‌نشينم و نگاهشان مي‌كنم.
برسيم به بحث اصلي. يكي دو روزي است كه چند تيم اروپايي و برزيلي براي جذب تو پيشنهاد داده‌اند. در مورد اين پيشنهادها صحبت كن…
در مورد پيشنهادها بايد بگويم كه چند تيم هستند كه مرا مي‌خواهند. يك تيم برزيلي، يك تيم آلماني، يك تيم هلندي و روبين كازان روسيه. همه چيز را سپردم به پدر و مادرم. ضمن اينكه صادق درودگر هم تلاش مي‌كند تا بهترين تصميم را بگيرم.
اين پيشنهادها تا چه مرحله‌اي پيش رفته؟

فعلا در حال بررسي آنها هستم. منتظريم تا دعوتنامه روبين كازان از راه برسد تا درباره‌اش مذاكره كنيم. بايد تصميمي بگيرم كه هم به نفع باشگاه باشد و هم به نفع خودم.
مثلا چه تصميمي؟

دوست دارم تا آخر فصل در خدمت ملوان باشم. دست ملوان براي خريد بازيكن بسته است و بودجه‌ آنچناني در اختيار ندارد. اين وظيفه من است كه بمانم، به تيم شهرم خدمت كرده و دينم را به ملوان ادا كنم.
براي ادامه فوتبال، خودت دوست داري به كدام كشور بروي؟

دوست دارم يك جا بروم كه پيشرفت كنم. مهم پيشرفتم است و اينكه آينده روشني داشته باشم. نمي‌خواهم بروم و بعد از يكي دو سال، نااميد برگردم. جايي را مد نظر قرار مي‌دهم كه فوتبالش سرآمد باشد. به همين دليل خيلي مشتاقم كه به هلند يا آلمان بروم.
سبك بازي‌ات به كدام ليگ مي‌خورد؟
 
اين را خودت مي‌تواني بگويي اما به نظر مي‌رسد با توجه به فيزيكت حضور در ليگ قدرتي روسيه هم مي‌تواند يكي از انتخاب هايت باشد…
آنهايي كه پيشنهاد مي‌دهند قطعا سبك بازي‌ام را مي‌بينند و پسند مي‌كنند. فرقي نمي‌كند كه در كدام ليگ بازي كنم اما هر جا كه بروم دوست دارم خيلي زود خودم را با سيستم مربي و تيم وفق دهم. من 4، 5 ماه در اردوي تيم نوجوانان بودم و بعد هم كه مسابقات جام جهاني برگزار شد. بعد از اينكه از مسابقات جام جهاني برگشتم در نخستين بازي مقابل استقلال، 15 دقيقه در زمين حضور داشتم. براي بازي مقابل صبا هم قرار بود از ابتدا بازي كنم اما اين اتفاق رخ نداد. اواسط بازي هم كه مي‌خواستم وارد زمين شوم تيممان گل خورد و مربي تصميم گرفت كه از مهره‌هاي هجومي‌تر استفاده كند. تا آخر فصل زمان زياد است و من هم تلاشم را مي‌كنم تا به تركيب اصلي ملوان برسم. با اين شرايط مي‌توانم به تيم شهرم كمك كنم.
ایران ورزشی

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.