هیچ‌کس از ملوان حمایت نمی‌کند

به گزارش Malavan.ir و به نقل از فارس، صادق درودگر در کنفرانس مطبوعاتی خود در انزلی در مورد اینکه چه شد اسکوچیچ در سمت خود باقی ماند، عنوان کرد: ما در هیئت مدیره جلسه‌ای داشتیم که دو عضو هم در آن غائب بودند. سرمربی تیم در آن جلسه حاضر شد و صحبت‌هایی که انجام داد اعضای هیئت مدیره را قانع کرد و از آنها خواست در 4 بازی مانده در نیم فصل نیز کارش را انجام دهد و سپس در مورد عملکرد او تصمیم‌گیری شود.

وی در پاسخ به این سؤال که در هیئت مدیره افراد فنی حضور ندارند، اظهار داشت: در هیئت مدیره کسانی هستند که علاقمند به فوتبال هستند و خودشان افرادی متعمدی دارند که در مورد مسائل فوتبالی مشورت می‌کنند. در جلسه با اسکوچیچ آنها از من خواستند که نباشم و دلیل این موضوع را بعدا قرار شد که به من بگویند، پس از جلسه برای آنها همه موضوعات روشن شد و از من تشکر کردند و گفتند صداقت داشتند. آنها در مورد اینکه آیا اسکوچیچ خودش بازیکنان تیم را آورده و اینکه من در ترکیب دخالت نمی‌کنم، سوال کردم که او گفته بود من چنین کارهایی را انجام نداده‌ام.

وی تأکید کرد: در هیئت مدیره حتما لازم نیست افراد فنی باشند بلکه باید مدیریت بدانند، اسکوچیچ در آن جلسه آیتم‌هایی را برشمرد که توانست هیئت مدیره را راضی کند مثل این آیتم که بازیکنان ما از دقیقه 65 به بعد دچار افت بدنی می‌شوند و بازی را از دست می‌دهند پس قرار شد در این تعطیلات لیگ کار بدنسازی انجام شود تا این مشکل برطرف شود.

درودگر در مورد اینکه آیا اعضای هیئت مدیره از لحاظ مالی کمک می‌کنند، خاطر نشان کرد: آنها خیلی فعالتر شده‌اند، بدیع‌فر مکاتباتی داشته و قرار شده جلسه‌ای با مسئولان شهر داشته باشیم و در مورد مسائل تیم از آنها کمک بخواهیم، حتی صحبتی با دریادار سیاری داشتم و آنها علاقمند بودند به ما کمک کنند اما چون در قانون ردیف بودجه‌ای مشخص نشده است آنها از ما خواستند تا شرایط این کار را فراهم کنیم، سردار باران چشمه بانی شد جلسه‌ای با اسحاقی داشته باشیم، در دیداری که آذرگون، جعفری مدیرعامل فجر و زینی‌زاده مدیرعامل تراکتورسازی نیز حاضر بودند، قرار شد سپاه همانطور که به تراکتورسازی کمک می‌کند به ملوان و فجرسپاسی نیز کمک کند. باران چشمه قول‌های خوبی به ما داد، هر کسی پیشنهاد بیاورد ما از آن استقبال می‌کنیم، مدیریت ملوان نه ملک پدری من است نه چیز دیگری، هیچ کدام از اعضای هیئت مدیره مالک تیم نیستند، هدایتی چون شرط گذاشت در صورتی پول می‌دهد که او از هیئت مدیره بیرون بیاید من به همراه دوستان دیگر از شورای شهر و سایر مسئولان به عنوان هیئت مدیره این مسئولیت را پذیرفتیم و در این پست حاضر شدیم. هدایتی هم پولی که قرار بود بدهد را داد، پولی هم که قرار بود امسال بدهد 300 میلیونش را پرداخت کرده 200 میلیون آن خرج شده و 100 میلیون هم نگه داشتیم برای چکی که قرار شد به پژمان نوری بدهیم، پژمان نوری قرار بود بعد از بازگشت از کره پیش ما بیاید تا در این ارتباط صحبت کنیم اما او انگار به امارات رفته و هنوز فرصت این کار به وجود نیامده است.

درودگر در مورد اینکه چرا به تیم‌های پایه توجهی ندارد، خاطر نشان کرد: اولین چیزی که از اسکوچیچ خواستیم این بود که تیم‌های پایه را در نظر بگیرد، صادقانه بگویم اسکوچیچ خیلی کار می‌کند و تا الان فرصت این کار به وجود نیامده اما بر سر بازی‌های امیدها رفته بود یک بازیکن را به تیم بزرگسالان آورد، از او خواستیم با مسئولان تیم‌های پایه جلسه داشته باشد و بازیکنان بومی را در نظر بگیرد.

وی افزود: بازیکنان تیم‌های پایه مد نظر هستند اما بازیکنانی که به رده بزرگسالان نیامدند آیا به تیم دیگری رفته‌اند. وقتی که دراگان و چند تن از مربیان بومی در ابتدای فصل کیفیت بازیکنان بومی را در چند تمرین مورد سنجش قرار دادند هیچ کدام از این نفرات قبول نشدند. انتخاب بازیکن حق مربی است و نمی‌توانیم در آن زیاد دخالت کنیم، اکنون بازیکنی مثل عزت‌اللهی در تیم ما وجود دارد که با توجه به تفکرات سرمربی تیم نوجوانان 300 روز در اردوهای تیم ملی شرکت می‌کند و ما او را تا 10 آبان پایان مسابقات جام جهانی در اختیار نداریم. قرار بود عزت‌اللهی در بازی مقابل سایپا برای ما به میدان برود اما از شانس او هم دو بازیکن در همان مسابقه در جریان بازی مصدوم شدند و نتوانستیم از او که از اردوی تیم ملی فراخوانده شده بود استفاده کنیم.

مدیرعامل ملوان تأکید کرد: هر بازیکنی که در رده پایه به باشگاه‌های دیگر دادیم انتقال آنها به صورت قرضی بوده است و چنین چیزی نیست که آنها به صورت قطعی رفته باشند و انتقالشان بر اساس نظر مربیانشان بوده است.

درودگر در مورد اینکه چرا تصمیم دارد فرهاد پورغلامی را بیاورد، گفت: نه من و نه مردم از نتایج تیم راضی نبودند، در صحبتی اعلام کردم اگر از من سؤال شود که چه مربی باید به تیم بیاورد، نظرم فرهاد پورغلامی است، او را به هیئت مدیره پیشنهاد دادم تا در صورتی که موافقت شد مذاکرات را با باشگاه تراکتورسازی و حمید زینی‌زاده مدیرعامل این تیم آغاز کنیم. او اول فصل وقتی قرار شد پورغلامی به تراکتورسازی برود وقتی به سرعین رسید با من تماس گرفت و از من اجازه گرفت و من هم گفتم این کار لازم نیست و برایش آرزوی موفقیت کردم حتی به مجید جلالی زنگ زدم و گفتم او یک سرمربی را کنار خود دارد و به او تبریک گفتم اما اگر شرایط مهیا بود مطمئن باشید تیم را به فرهاد پورغلامی می‌دادم، من او را سال قبل برنداشتم، اگر شرایط در ملوان سال بعد فراهم شود مطمئنا فرهاد پورغلامی را می‌آورم و در کنار او از یک تمرین‌کننده بسیار قوی استفاده خواهم کرد مثل امیر قلعه‌نویی که در کنارش از مجید صالح استفاده می‌کند یا علی دایی که در کنار خود یک مربی آلمانی را آورده بود.

وی تأکید کرد: نگاه‌های نادرست به ملوان برای ما مشکلات ایجاد می‌کند می‌بینید چه در مقوله کسر امتیاز و چه در مقوله تذکر به مربی برای عدم حضور در کنفرانس و … با ما به شدت برخورد می‌شود. در تمام کشور از تیم‌های شهرشان پشتیبانی می‌شود، در اصفهان از ذوب‌آهن و تراکتورسازی، در خوزستان، تبریز، در شیراز و … از تیم‌های شهرشان حمایت می‌شود حتی داماش گیلان هفته 400 میلیون پول می‌گیرد، به آنها از محل درآمد مه‌آفرید 5 درصد از آب داماش می‌دهند اما در ملوان چنین حمایت‌هایی وجود ندارد، اگر همراهی کادر فنی سال قبل و بازیکنان نبود ما نمی‌توانستیم کارمان را پیش ببریم، ما هزینه سرسام‌آور نداریم بلکه به انجام هزینه در زیرساخت نیاز داریم، اگر 4 میلیارد به ما کمک شود و بخشی از درآمد ما را منطقه آزاد بدهد هیچ مشکلی نداشتیم و دچار معضل نمی‌شدیم. از پژمان نوری تقاضای مذاکره کردیم، بادامکی از ما شکایت کرده است و شیرزاد محبت کرده و شکایت نکرده، خیلی محترمانه شیرزاد بحثش را با ما مطرح کرد، اینها عمده‌ترین مشکل ما است.

مدیرعامل ملوان عنوان کرد: جایگاه من اهمیت ندارد چرا که این جایگاه شخصی نیست و باید به این دید نگاه کنیم که این جایگاه یک شهر است، هر سرمایه‌گذاری بایید از حضورش استقبال می‌کنیم، چندی پیش صالح‌نیا و رمضانی شخصی را آوردند برای مذاکره و امیدوارم موفق شوند، او این طرح را داشت که تعاونی برای پیشکسوتان به راه بیندازد و با پول آنها باشگاه را اداره کنیم، به این شکل که هر کدام از آنها 50 میلیون وام بگیرند آن را در اختیار باشگاه بگذارند که تیم اداره شود اما آیا کسی راضی به انجام این کار هست.

وی در پاسخ به این سؤال که منظور آن فرد باز کردن حساب برای باشگاه بوده به شکلی که هر فرد 50 هزار تومان کمک کند نه اینکه وام 50 میلیونی بگیرد، خاطر نشان کرد: به هرحال من مخالف این هستم که به باشگاه حساب بگذارند و پول بدهند. این شیوه درست نیست و من مخالف این روش هستم.

مدیرعامل باشگاه ملوان با اشاره به وجود شانس برای نتیجه گرفتن یک تیم عنوان کرد: شما شرایط تیم‌های راه‌آهن و ذوب‌آهن را ببینید، با امکانات خوبی بسته شده‌اند اما داماشی که شرایطش مشخص نبود هم اکنون در کجا قرار دارد و آنها کجا هستند، برای نتیجه گرفتن یک سرمربی 5 سانت فاصله نیاز است و آن 5 سانت شانس است. ما حداکثر در هر پست دو بازیکن داریم، با این شرایط باز هم من به نتیجه‌گیری تیم امید دارم.

درودگر در مورد نتیجه‌گیری داماش یادآور شد: داماش در زمین مصنوعی بازی می‌کند که شانه نخورده است، این تیم همانند فجر سپاسی که در دستغیب فصل گذشته هر بلایی سر تیم‌های حریف می‌آورد در چمن مصنوعی بازی می‌کند که تیم‌ها با مشکل روبرو می‌شوند.

وی در مورد عدم حضور سعید عزت‌اللهی در ترکیب ملوان یادآور شد: زمانی که اسکوچیچ بازی‌های او را در تیم امید دید، متوجه شد که مشکلش کجاست، او در پست دیگری بازی می‌کرد و این دوگانگی باعث شد که سرمربی تصمیم بگیرد او را در اختیار تیم ملی قرار دهد.

درودگر در مورد اینکه اگر اسکوچیچ در ادامه راه باز هم نتیجه نگرفت چه پاسخی خواهد داد، گفت: شما یک مربی بومی معرفی کنید که بتوانید نتیجه‌گیری او را تضمین کنید. اگر اسکوچیچ تیم فصل گذشته را داشت نتایجش متفاوت بود، امیدوارم تعطیلی مسابقات مشکلات را حل کند دو بازیکن هم جذب می‌کنیم تا تغییراتی داشته باشیم، فشار می‌آوریم تا رافخایی و دغاغله هم به تیم بازگردند.

وی در مورد جدایی مهرداد اولادی و پژمان نوری تصریح کرد: پژمان به خاطر مسائل مالی ملوان را ترک نکرد، او می‌خواست که در تیم ملی بازی کند و به خاطر همین مسئله در پست دیگری باید بازی می‌کرد که تصمیم گرفت به تیم استقلال برود. من زمانی که با مازیار زارع و اولادی می‌خواستم قرارداد ببندم به علت سن آنها باید قرارداد 3 ساله می‌بستم که گفتم رضایت‌نامه‌هایشان در سال اول در صورت جدایی خواهم داد اما مبلغی را کم خواهم کرد.

درودگر در مورد هزینه کردن هدایتی در این تیم گفت: روز بازی تیم ملی مقابل قطر ساعت یک بامداد با پژمان نوری و مازیار زارع به خانه هدایتی رفتیم و آنها اصرار کردند که او در تیم هزینه کند آنقدر اصرار کردند که بالاخره هدایتی قبول کرد من هم مأموریت پیدا کردم که تیم را جمع کنم نه اینکه مدیرعامل باشم.

وی در مورد اینکه عنوان می‌شود او مدیرعامل ناکامی است، تصریح کرد: من کامیاب هم بوده‌ام، هیچ بازیکنی از من طلبکار نیست، اگر بدهی بوده برای گذشته بوده که به من مربوط نمی‌شود، نه بازیکن و نه مربی از من طلب ندارد. ملوان نسبت به فصل گذشته رشد زیادی داشته است که اگر چنین رشدی در کشور وجود می‌داشت همه می‌گفتند این موضوع از فضا آمده است. بر اساس داشته‌ها و امکاناتی که داریم بد عمل نکرده‌ایم و موفق بوده‌ایم، نمی‌خواهم بگویم بهترین کارها را کرده‌ام اما کار کرده‌ام و یک لحظه هم از کار دست نکشیده‌ام، نه به هتلی، نه به آژانس هواپیمایی و نه به مربی بدهکار نیستیم، تاکنون بازیکنان بین 20 تا 30 درصد قرارداد خود را دریافت کرده‌اند با 4 میلیارد دیگر هم می‌توانند تمام مسائل تیم را صاف کنند.

به گزارش Malavan.ir و به نقل از فارس، در ادامه کنفرانس درگیری لفظی بین درودگر و یکی از خبرنگاران حاضر در سالن به وجود آمد که خبرنگار معتقد بود درودگر نمایش بازی می‌کند و مدیرعامل ملوان در واکنش به این مسئله گفت: یکی از بدی‌های من این است که صراحت لهجه دارم اما هیچ موقع بازی و نمایش در کارم وجود ندارد. من برای اینکه با رئیس‌جمهور بتوانم ملاقات کنم و دست خط او را بگیرم 20 روز در نهاد ریاست جمهوری نشستم، چه کسی این کار را انجام می‌دهد، خود شما چند بار تاکنون درباره ملوان تحلیل نوشته‌اید من حداقل 40 ساعت فکر می‌کنم تا بتوانم با شعری روی رئیس‌جمهور تأثیر بگذارم تا او به تیم کمک کند.

وی در مورد اینکه چه نمره‌ای به خودش می‌دهد، گفت: صد نمی‌دهم اما زیر 50 هم نمی‌دهم.

درودگر در مورد کمک منطقه آزاد به ملوان تصریح کرد:‌در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد قرار شد منطقه آزاد به ملوان کمک کند حالا هم این موضوع باید توسط رئیس‌جمهور جدید دستور داده شود، هم اکنون نامه در دفتر ترکان قرار دارد و آقای گرجی در نهاد ریاست جمهوری دنبال این موضوع است و ما هم مرتب به دنبال این مسئله هستیم.

در ادامه بار دیگر بین خبرنگاران و مدیرعامل باشگاه ملوان درگیری به وجود آمد ، این بار مسئله بر سر این بود که باشگاه ملوان از انتخابات شورای شهر استفاده کرده و به گونه‌ای معامله کرده است که درودگر این مسئله را رد کرد و گفت: نه اهل معامله هستم نه اهل نمایش، معامله زمانی ارزش دارد که چیزی که می‌دهید برابر آن دریافت کنید، برند ملوان 10 میلیارد ارزش دارد، من زمانی که عکسم را روی دیوار دیدم خودم آن را کندم.

وی در مورد مبلغی که از باشگاه دریافت می‌کند، گفت: من در ملوان قراردادی ندارم. من با شرکت استیل آذین ایرانیان قرارداد بستم که بخشی از آن هم مربوط به ملوان می‌شود حقم هم بیشتر از این حرف ها بوده، زمانی که در استیل‌آذین با هدایتی کار می‌کردم 4 برابر آن چیزی که اول دریافتی‌ام بود درآمدزایی کردم ، معتقدم خیلی کمتر از آن چیزی که حقم بوده گرفتم.

در ادامه انتقادهایی به مدیرعامل باشگاه ملوان صورت گرفت که او در واکنش به این موضوع گفت: من مسئولیت شکست را می‌پذیرم اگر اسکوچیچ به عنوان سرمربی انتخاب شد فقط 20درصد دخیل بودم و بقیه به خاطر مردم بوده است، می‌دانم که باشگاه هم بهترین تصمیم را گرفته است. در این میان یک چیزهایی اثر می‌گذارد که ناگفته‌هایی است و نمی‌توان مطرح کرد، مردم از من درخواست داشتند که این سرمربی را نگه دارم.

وی در مورد مسائلی که در خصوص داوری بر علیه ملوان مطرح می‌شود و این احتمال می‌رود که به خاطر مصاحبه‌هایی است که درودگر علیه کفاشیان انجام می‌دهد،‌گفت: اینگونه نیست اگر اینگونه بود که سال گذشته من کفاشیان را زیر و رو کردم اما داوری علیه ما نبود.

6 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.