همه ايران سيروس را دوست داشتند جز انزلي‌چي‌ها

به گزارش Malavan.irدر راستاي نظرسنجي روزنامه 90 براي انتخاب بهترين‌هاي ده سال اخير فوتبال ايران ديروز با پدر مرحوم سيروس قايقران هم صحبت شديم. سيروس قايقران نماد يک فوتباليست با اخلاق و بي‌نظير از لحاظ فني بود که از انزلي به اوج رسيد. قايقران خيلي زود از بين ما رفت و حالا جاي خالي‌اش در اين فوتبال احساس مي شود. قرار است جايزه قايقران به بهترين بازيکن گيلاني، مازني، آذري يا جنوبي تعلق بگيرد که تا اينجا کريم باقري همبازي سيروس مرحوم رتبه اول را دارد.پرويز قايقران پدر سيروس درد دلهاي زيادي داشت که در گفت و گو با 90 مي خوانيد‍:

90: مثل اينکه دل پري داريد؟
نمي‌دانم از کجا بگويم. در اين 15 سال خيلي چيزها ديدم و آخرش هم هيچ کس کاري نکرد. ده مرتبه قول دادند در انزلي حداقل يک زمين فوتبال به اسم سيروس درست کنند اما انگار نه انگار!

90: اين مسئله را پيگيري نکرديد؟
خيلي دنبالش رفتيم و با مسئولان صحبت کرديم. اما اين وعده ها عملي نشد و همه فقط حرف زدند، آن هم براي اينکه خودشان را مطرح کنند.

90: چرا مردم خود انزلي کاري نمي‌کنند؟
تمام ايران سيروس را دوست داشتند جز مردم انزلي! حالا هم که مرده است فقط مي‌خواهند از اسمش سوء استفاده کنند و به فکر نيستند تا نامش را زنده نگه دارند. من که نااميد شدم.

90: اما هر سال که مراسم سالگرد پرشور برگزار مي‌شود؟
اين بابا، بعضي‌ها براي اينکه بگويند ما هم هستيم به مراسم مي‌آيند و براي اينکه در اخبار باشند فقط حرف مي‌زنند. حيف اسم سيروس که اين آقايان خواهند از آن استفاده کنند، سيروس دنبال پول نبود اما خيلي‌ها مي‌خواهند حتي از اسم او هم پول دربياورند.

90: نظرتان در مورد انتخاب بهترين بازيکن از سوي روزنامه 90 چيست؟
واقعا بزرگواري کرديد. همين که به فکر بوديد دست‌‌تان درد نکند. حداقل مي‌خواهيد نام سيروس را زنده نگه داريد. دم بچه‌هاي 90 گرم.

90: از همبازيان قديمي پسرتان کسي به شما سر مي‌زند؟
قبلا عابدزاده در مراسم سالگرد مي‌آمد که حالا آمريکاست. هيچ کس به ما سر نمي‌زند و سر خاک نمي‌آيد.

3 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.