نگاهی کامل به بازی فردا مقابل فجر

بازی ملوان با فجر، شروعي بر یک ماراتن سخت چندهفته‌اي برای ملوان است. آن‌ها در چند هفته آینده بازی‌های حساسی در مقابل استقلال، فولاد، داماش، تراکتورسازي و سپاهان خواهند داشت و در واقع نتایجي که در این دیدار‌ها می‌گیرند تاثير فراواني بر جايگاه‌شان در ليگ خواهد داشت. اگر ملوان به راهي که در چند هفته گذشته در پيش گرفته ادامه دهد و‌‌ همان بازی ناخوشایند برابر صبا را به نمایش بگذارد نباید به نتيجه بازي اين تيم مقابل فجر زياد دل خوش کرد. ضمن اين‌كه نتیجه این بازي تاثیر بسیار مستقیمی بر روی جو حاکم بر بازی با استقلال در هفته بعد لیگ بر‌تر در انزلی خواهد داشت.

خط دفاعي ملوان در این بازی بار دیگر مي‌تواند با ترکیب موردعلاقه احمدزاده آرايش بگيرد. آن‌ها دیگر هیچ مصدوم و محرومی ندارند جز رمضانی که یک مصدومیت طولانی‌مدت دارد و به احتمال زیاد به بازی‌های این تیم تا پایان فصل نمی‌رسد. باید دید احمدزاده پس از امتحان كردن عزيز معبودی در خط دفاعی این بار برای ترمیم دفاعش دست به چه حربه‌ای خواهد زد و این مشکل سریالی را چگونه برای تیمش درمان خواهد کرد. در دیدار با فجر باید شاهد تغییراتی در خط میانی و حمله این تیم هم باشيم. آن‌ها دیگر آن طراوت سابق اول فصل را ندارند و باید خون تازه‌اي در جان این قوی خسته تزریق کرد اما احمدزاده می‌داند لغزش در این زمان برای آینده ملوان بسیار گران تمام می‌شود.
این بازی را تورج حق‌وردی به همراه محمدرضا منصوری و علی‌اکبر عظیم‌پور قضاوت خواهند کرد و محمدرضا فغانی داور چهارم این دیدار خواهد بود. ناظر داوری این بازی نیز علیرضا رجبلو خواهد بود. ملوان از حضور عزیز معبودی به جهت دریافت کارت قرمز برابر صبا محروم است و فجری‌ها نیز سیدمحمدرضا حسینی را به جهت محرومیت به همراه نخواهند داشت.با توجه به شرایطی که دو تیم در روزهاي اخير دارند ترجیح می‌دهند ابتدا به فکر گل نخوردن و کسب حداقل امتیازات باشند تا کمی از جو سنگینی که در اطراف تیم‌شان وجود دارد کاسته شود و بعد نیم‌نگاهی به دروازه حریف داشته باشند. شاید نتیجه مساوی هر دو تیم را به نوعی راضی کند اما اوضاع کنونی فجر کمی بهتر از ملوان است و بازی نیز در شیراز برگزار می‌شود و این کفه ترازو را برای فجر سنگین می‌کند. اگرچه ما هم همیشه نشان داده‌ایم در روزهاي سخت هر کاری از ما بر می آید .

تاريخچه مصاف‌هاي قبلي ملوان و فجرسپاسی؛ 19 و هیچ بازی بدون گل تمام نشده
بازی رفت دو تیم در انزلی با نتیجه يك بر صفر به سود ملوان به پایان رسید كه با گل دقیقه 55 رافخایی از روي نقطه پنالتی به دست آمد. یک برد شیرین برای ملوان كه پیش از رویارویی با استقلال در ورزشگاه آزادی به دست آمد و برای فجری‌ها حکم یک ترمز را داشت که نوار سه پیروزی متوالي اين تيم را قطع کرد. فجر و ملوان تاکنون ۱۹ بار با یکدیگر بازی کرده‌اند که ملوان ۱۱ بار با برد از زمین خارج شده، يك بار بازی به تساوی کشیده و ۷ بار هم پیروزي به فجری‌ها رسیده است. نکته قابل توجه ، گل های این بازی ها است که در تمامی این ۱۹ بازی،  هیچ کدام از این بدون گل به پایان نرسیده . این روند جالب در این فصل هم ادامه یافته است.

4 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.