نگاهی فوق تحلیلی به بازی ملوان با پرسپولیس

تنها ديدار باقيمانده از مرحله يک شانزدهم جام حذفي روز چهارشنبه در ورزشگاه آزادي و بين دو تيم پرسپوليس و ملوان برگزار مي‌شود. دو تيم در ليگ برتر در جايگاه‌هاي متفاوتي هستند. ملوان 8 امتياز بيشتر از سرخپوشان دارد و 8 پله بالاتر از تيم دوازدهم و پرمهره و 21 امتيازي پرسپوليس در جدول ايستاده است. ملوان در اين فصل نتايج بسيار قابل قبولي گرفته و در جمع 4 تيم برتر جدول ليگ است.

دو تيم در اوايل آذرماه در هفته شانزدهم در انزلي مقابل يکديگر قرار گرفتند که بازي با نتيجه مساوي 2 بر 2 به پايان رسيد اما ديدار روز چهارشنبه با آن مسابقه تفاوت‌هاي بسياري دارد.

اول اينکه در اين بازي خبري از مساوي نيست و يک تيم حتما بايد برنده شود.

پرسپوليس هم نسبت به آن بازي تغييرات زيادي داشته است. مانوئل ژوزه سرمربي چند ميلياردي و پرتغالي و دستيارانش ديگر در پرسپوليس نيستند و مربيان ايراني هدايتش را بر عهده گرفته‌اند.

يحيي‌گل‌محمدي که فصل را با سرمربي‌گري صبا آغاز کرد و بعد دستيار ژوزه شد، دوباره به نيمکت سرمربي‌گري در ليگ برتر رسيد.

اولين آزمون گل‌محمدي هم دشوار است. رويارويي با ملواني که بهترين نتايج تاريخش را گرفته است. گل‌محمدي که کريم باقري‌ را به عنوان مدير فني و حسين عبدي را به عنوان دستيار دارد بايد بتواند ملوان قدرتمند را مهار کند تا دل هواداران را به دست بياورد. هواداراني که دو فصل است از نتايج و باخت‌هاي متوالي سرخپوشان به تنگ آمده‌اند روز چهارشنبه از پرسپوليس فقط برد مي‌خواهند و کاري هم ندارند که حريفشان ملواني است که سيد جلال رافخايي آقاي گل نيم‌فصل ليگ را در ترکيب دارد.

هواداران به حق از پرسپوليس فقط برد مي‌خواهند زيرا در ابتداي فصل به آنها وعده پرسپوليس فوق کهکشاني داده شد. اکنون ديگر بهانه‌اي نمي‌پذيرند. ژوزه رفته است، علي کريمي هم اگر مصدوم نباشد در ترکيب قرار مي‌گيرد. پرسپوليس که معمولا شش هفت ملي‌پوش دارد بايد بتواند قوي سپيد خزر را در تهران شکار کند تا هم در جام حذفي چشم به قهرماني داشته باشد و هم نشان بدهد که تغيير و تحول روي نيمکت مربي‌گري‌اش آغاز تحولي اساسي در اين تيم است.

نبرد قوي سپيد و سرخپوشان بحران‌زده تماشايي خواهد بود حتي اگر دو تيم به قول احمدزاده محتاطانه‌تر از ليگ مقابل يکديگر قرار بگيرند. بازي دو تيم همواره زيبا و تماشاگر پسند بوده است.

هرچند که ديدار اين دو تيم اين‌ مرتبه يک مسئله حاشيه‌اي هم دارد. آن هم خداحافظي حسين هدايتي از فوتبال است. اگر مالک باشگاه ملوان واقعا از فوتبال کنار برود و راضي به اداره اين باشگاه نباشد خبر بدي براي ملوانان خواهد بود. حتي مسئولان باشگاه ملوان مي‌گويند انتشار چنين خبري در آستانه بازي حساس با پرسپوليس مشکوک است! به هر حال شايد نتيجه اين بازي سرنوشت حسين هدايتي در فوتبال را هم عوض کند، شايد هم باعث شود او بر تصميمش از کناره‌گيري از فوتبال مصمم‌تر شود.

نبرد چهارشنبه ديداري فراتر از يک مسابقه فوتبال است. زيرا مديران دو باشگاه نيز بارها عليه يکديگر موضع گرفته‌اند ولي تماشاگران و هواداران فقط مي‌خواهند از فوتبال لذت ببرند و کاري به مسايل غيرفوتيالي ندارند و پرسپوليسي‌ها اميدوارند تيم پيروز ميدان، آنها باشند همانطور که هواداران ملوان چنين چيزي مي‌خواهند.

پرسپوليس يا ملوان هر کدام در اين بازي پيروز شوند در مرحله بعد بايد با نفت تهران بازي کنند، نفتي که به لطف کنار کشيدن شهرداري تبريز از جام حذفي بدون مسابقه به مرحله يک هشتم صعود کرد

7 Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.