نگاهی به تاریخ و مصاحبه با چند انزلیچی

محمد احمدزاده ، حسین هدایتی ، صادق درودگر

به هر محفلی بریم صحبت از این اسم ها است

بعضی ها میگویند حق با احمدزاده است

بعضی ها میگویند حق با درودگر است

بعضی ها هم میگویند حق بیشتر با حسین هدایتی است

میخواهیم در مورد اختلافی که به وجود آمده چند کلمه ای صحبت کنیم و چند مصاحبه ای نیز با انزلی چی های اصیل داریم که در ادامه به این مقوله میپردازیم:

میخواهیم گذرا به تاریخ ملوان نگاهی انداخته تا یادآور خوشی ها و ناراحتی های زیادی شویم .

محمد احمدزاده در اولین روز های مربیگری‌ خود ، به وی پدیده ی مربیگری ملوان لقب دادند .

ممی در اولین حرکت پس از آن به درگیری لفظی با ناخدا سازمند پرداخت . مشکلات و حاشیه ها شروع شد . احمدزاده تاکید داشت که چند تن از مدیران اجرایی آن زمان  باشگاه باید اخراج شوند اما سازمند جلوی او ایستاد تا در نهایت سرمربی قهر کند و از ملوان رفت . پس از آن احمدزاده به شیراز کوچ کرد و سرمربی برق شد . او در برق هم با مدیرعامل وقت ، خلیل صالحی به مشکل بر خورد . احمدزاده سه بار از برق قهر کرد تا صالحی در برنامه ی ۹۰ حاضر شود و در جواب سوال فردوسی‌پور که پرسیده بود از احمدزاده چه خبر ؟ بگوید اگر او را پیدا کردید ما را هم خبر کنید !
داستان احمدزاده با برق که به بن‌ بست رسید او به ملوان بازگشت . این بار خبری از ناخدا سازمند نبود . بلکه سعدالله پورطهماسبی ، مدیریت ملوان را برعهده داشت . احمدزاده با پورطهماسبی هم نساخت . اختلاف این دو به جایی رسید که احمدزاده در مصاحبه‌ هایش از پورطهماسبی به عنوان یک دفتردار یاد کرد و نه مدیرعامل !
همین اختلافات در کنار نتایج ضعیفی که احمدزاده طی سالیان سال با ملوان کسب کرد باعث شد تا او از این تیم کنار برود و چند سالی را خانه‌ نشین شود . احمدزاده دوباره به ملوان برگشت اما این بار هم با مدیران منطقه آزاد به مشکل خورد . او یک سال تمام علیه اردشیر پورنعمت ، مصاحبه کرد و در آخر هم به هیات مدیره ی منطقه آزاد حمله کرد تا از نیمکت‌ ملوان کنار برود .
دوباره به شیراز کوچ کرد تا سرمربی فجر شود . او تیم یازدهم جدول را تحویل گرفت و در پایان این تیم را به لیگ یک فرستاد . بعد از سقوط ، احمدزاده با جعفری (مدیر عامل فجر) به مشکل خورد تا از فجر به پیکان برود . در پیکان نتایج ضعیف احمدزاده باعث شد او قبل از نیم فصل اول با مدیریت وقت به مشکل بخورد و اخراج شود ! تا این جای کار ، احمدزاده با تمام مدیران باشگاه‌ هایی که مربیگری کرده به مشکل خورده و از این حیث شاید صدرنشین مربیان باشگاهی در جهان فوتبال باشد . با بازگشت دوباره ی احمدزاده به ملوان در سال ۹۱ و حضور او کنار درودگر و هدایتی خیلی‌ ها بر این عقیده بودند که این مدیران می‌ توانند احمدزاده را مدیریت کنند . تا همین چند روز پیش هم خیلی‌ ها در انزلی بر این عقیده بودند که اولین سال‌ مربیگری احمدزاده بدون اختلاف با مدیرعامل در پیش است اما این اتفاق هم رخ نداد . احمدزاده بعد از کسب تنها یک برد در ۱۶ بازی همه ی تقصیرات را گردن‌ آویز مدیریت و مشکلات مالی کرد تا با درودگر هم اختلاف‌ هایی پیدا کند ، اختلاف‌ هایی به مراتب عمیق‌ تر از اختلاف با مدیران قبلی . حالا شاید رکورد دار دعوا با مدیران در بین تمام مربیان جهان از ملوان اخراج شود ، اخراجی‌ که با توجه به شکست‌ های پیاپی ملوان در بازی‌ های اخیر می‌ توانست زود تر اتفاق بیفتد

ملوانیها و انزلی چی های عزیز اگر چشم تیز بینی داشته باشید و یا شنیده باشید به یک هدفی میرسیم که این اختلافات همراه بوده با نتایج بسیار ضعیف چندین ساله آن تیم چه در برق شیراز و چه در فجرسپاسی و چه در پیکان و جه در ملوان!

پرسپولیس در جام حذفی را یادمان نرفته و نخواهد رفت .

یادمان نرفته که در این نیم فصل دوم فقط یک برد بدست آوردیم ، ملوان در بدترین شرایط و حتی بدون بازیکنان نامی خود اینگونه در یک فصل عمل نکرد . در این 44 سال تیم تشکیل ملوان 6 تا نخوردیم ، 6 تا زدیم ولی نخوردیم .

سایت       Malavan.ir      مصاحبه ای که با انزلی چی ها انجام داده میپردازیم :

سوال این بوده به نظر شما حق با چه کسی است و به چه دلیلی؟

 

آقای س ب اهل غازیان : به نظر من درودگر باید سریع این آقا را اخراج کنه چون هیچ تیم لیگ برتری حتی سپاهان هم به بازیکنان خودش 30% قرارداد را نداده که ملوان بخواد در این وحله پرداخت کنه احمدزاده به نظرم میخواد خودش را بزرگ کنه که در سال آینده بدون تیم نمونه

آقای محمد ح اهل امامزاده غازیان : به نظرم و 100% حق با محمد احمدزاده هستش چون باید بعد از بازی پرسپولیس و شکست 6-0 اخراج میشد و خود حاج صادق درودگر در این موقعیت بار فنی تیم را بدست میگرفت شاید تا الان نتایج بهتری بدست میاوردیم

خانوم پ پ  اهل باغ زمانی انزلی : من به عنوان یک انزلیچی و یک دوستار ملوان از جایگاه ملوان ناراحت هستم ، به نظر من آقای احمدزاده هم به اندازه توان خودشان برای ملوان زحمت کشیدند ولی نتوانستند ملوان را به جایگاه واقعی خودشان برسانند . بهتر است کسانی که می توانند ملوان را به جایگاه اصلی خود برسانند انتخاب شوند .

من هم انزلی چی هستم و محمداحمدزاده هم انزلی چیه و طرفدارای ملوان هم اکثریت انزلی چی هستند بیایید درست قضاوت کنیم آیا تیم را باید ممی اینطور بهم میزد؟ آیا یک کمیته فنی اینقدر برای احمدزاده گران تمام شد که بر علیه همشهریهای خودت جبهه گرفت؟ افرادی در این کمیته فنی هستند که آن شب میخواستید بیایید به ملوان سیبیل خودشون را گرو گذاشتند و مبلغ شما را بالا بردند و هم اینکه ، الان سر خود را از این تصمیم پیش دوستان پایین آورده اند و شرمنده انزلیچی ها شده اند .

19 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.