نامه هدایتی به دوست داران باشگاه ملوان

با سلام و اهداء صمیمانه ترین احترامات به شما مردم قهرمان و قدردان ، مسئولین محترم و تلاشگر شهر پر افتخار و فوتبال دوست بندر انزلی

بنام خدا


آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند            آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند

بی‌‍ شک من و شما در دو چیز مشترکیم ، اول این که من و شما هر دو فوتبال و باشگاه ملوان را دوست داریم و دلیل آن حمایت و پشتوانه ي نزدیک نیم قرن شما از تیم محبوب تان و همچنین حضور خالصانه ي من در کنار شما برای خدمت به این تیم با سابقه است . دوم این که هم شما و هم من علیرغم تلاش و زحمت بسیار در این فوتبال به حداقل حقوق مان هم نرسیده‌ ایم !!!

 

اگر هزینه‌ های سرسام آور اینجانب در این ورزش سر تا پا زیان ، تهمت و افترا تنها به عشق شادی و سلامت جوانان باور پذیر نیست ، پس لابد شور و هیجان و علاقه ي شما عزیزان نیز به فوتبال و تیم محبوب تان جای سوال خواهد داشت . این را گفتم که بدانید اصولا علاقه به ورزش و فوتبال دلیل نمی‌ خواهد ، به همان دلیل که شما عاشق آن هستید و حداکثر توان تان تشویق و حمایت تیم محبوب‌ تان بوده و از این کار دریغ نمی‌ کنید ، توان من هم درآمدزایی و کمک به این ورزش است و از آن تا این لحظه دریغ نکرده‌ ام .

 

پر کردن اوقات فراغت جوانان عزیز مان و تماشای شادی ایشان روی سکو ها پس از پیروزی تیم‌ شان لذت کمی نیست . این بنده ي حقیر به قصد قربت و خدمت وارد فوتبال و ورزش کشور شدم که همگان می‌ دانند در ایران ‌درآمدی ندارد .

 

بر حسب وظیفه ي 8 سال حضور در فوتبال میلیارد ها تومان هزینه و تلاش فراوان برای حضور بخش خصوصی و تجاری کردن صنعت فوتبال در کشور عزیز مان داشتم و برای همین منظور در تاریخ بیست و سوم خرداد ماه سال گذشته بنا به درخواست فرزندان پاک آن خطه ، دو عزیز قهرمان و با اخلاق آقایان پژمان نوری و مازیار زارع و مدیر عامل محترم آقای صادق درودگر ، با احساس مسوولیت برای کمک به ملوان همیشه ماندگار ، این قوی سپید خزر ، در بد ترین برهه از شرایط اقتصادی با آن که می‌ دانستم به مجموعه‌ های اقتصادی تحت مدیریت خود فشار سنگینی وارد خواهم آورد ، تصمیمی صحیح برای همیاری با هموطنان عزیزم اتخاذ و توانستم به زعم خود خدمتی کوچک تقدیم شما بزرگواران کنم .

 

بسیار خوشحالم و خداوند منان را شاکرم زیرا در این مدت کوتاه جز قدر شناسی و محبت از شما ندیده‌ ام ، اگر چه به واسطه ي مشکلاتی که بطور کلی به آن مستحضرید آن گونه که علاقه‌ مند بودم خدمت بیشتر مقدور نشد ، لیکن لازم به توضیح می‌ دانم در این مدت کوتاه دقیقا بیش از سه برابر فصل قبل یعنی 90 – 91 بدون هیچ چشم داشتی هزینه کرده‌ ام ، در این مسیر و با این امیدواری که بتوانم با انتقال بخشی از موسسات و مجموعه‌ های اقتصادی خود به بندر زیبای انزلی شرایط تامین هزینه‌ های این تیم بزرگ را بصورت دايمی فراهم کنم .

 

بر همین اساس تلاش‌ های شایان توجهی را با حمایت‌ های مسوولان محترم انجام دادم و در حال پیگیری بود که درست در اوايل اقدامات اجرایی با تبلیغات بسیار مسموم و ایراد اتهام از طرف افراد فاقد مسوولیت پذیری و دارای منافع شخصی که این روش در سال‌ های گذشته نیز روش و دستمایه ي همیشگی‌ شان برای ادامه ي حضور و بهره مندی از مواهب بوده است ، مواجه شدم .

 

این تبلیغات و اتهام‌ ها در درجه ي اول اعتبار و عزت بنده و مجموعه ي تحت مدیریت اینجانب را نشانه گرفته بود و در درجه ي دوم تقاضای جدی دوستان ، نزدیکان و خانواده‌ ام را برای جدایی از فوتبال در بر داشت و متاسفانه صدا و سیما نیز بدون بررسی اثرات سوء پخش این گونه تبلیغات مسموم ، ایراد اتهام‌ ها و حرمت شکنی‌ ها بار ها و بار ها در شبکه ي سراسری و استانی به پخش آن مبادرت ورزیدند .

 

کار به جایی رسید که در برنامه ي پر بیننده ي 90 برابر این هجمه‌ ها امکان پاسخگویی به من و مدیر عامل پر تلاش باشگاه حتی بصورت تلفنی نیز داده نشد ، از طرف این دوستان متهم به کلاه گذاردن سر مردم عزیز انزلی بابت خرید باشگاه به ارزش هشت میلیارد با مبلغ ناچیزی شدم و کار بدانجا کشید که اعلام کردند تیم ما را عودت بدهید .

 

باید به عرض برسانم من اصولا چیزی از انزلی خارج نکرده بودم که بخواهم عودت دهم . اگر تنها سر سوزنی انصاف داشتید می‌ پذیرفتید اساسا ملوان جزو لاینفک شهر انزلی است و نه من و نه هیچ کس دیگری نمی‌ تواند آن‌ را از مردم انزلی جدا کند و من این را از روز اول هم می‌ دانستم . مالکیت من صرفا برگه ي کاغذی بیش نبود و نگرانی عزیزانی که در برنامه‌ های مختلف با مصاحبه‌ های شان نگران خرید ملوان توسط من بودند ، بی‌ مورد بود .

 

البته برای من حساب این افراد با مردم همیشه قهرمان انزلی جداست ، لیکن عزیزانم به بنده حق بدهید که با این فشار ها ، تهمت‌ ها و تهدید ها و در کنار آن توصیه‌ های بزرگان ، اعضای خانواده و نزدیکانم با وجود میل باطنی از ادامه ي همکاری رسمی معذور باشم ، اما در هر حال ضمن تشکر قلبی و تقدیم بهترین آرزو ها بعنوان یک دوست دار همیشگی ملوان و بندر انزلی اعلام می‌ کنم با استناد تنظیم تفاهم نامه ي فی مابین ، که این باشگاه توسط دفتر فرماندهی محترم ستاد کل قوا به مردم آن شهر تاریخی هبه شده و توسط مسوولان محترم شهر در اختیار اینجانب قرار گرفت ، بنده الباقی بدهی باشگاه در فصل 91 – 92 را تا سقف مورد تایید در این هفته به حساب باشگاه واریز کرده و برای فصل جدید نیز به این منظور که همگان بدانند که سرمایه گذاری من بر اساس عشق و احساس همدلی است و مطمئن باشند که همیشه در کنار شما عزیزان خواهم بود ، با برآورد تهیه شده توسط مسوولان و مدیریت باشگاه در جلسه ي 25 اردیبهشت‌ ماه که در تهران اعلام کردند ، جهت ادامه ي فعالیت نیاز به جوانگرایی و استفاده از مکتب ملوان برای کشف استعداد ها داریم ، به این ترتیب ، پنج میلیارد هزینه پیش‌ بینی شده است که 20 درصد هزینه را با توجه به واگذاری مالکیت باشگاه در شروع فصل برای جذب بازیکن و کادر فنی و جلوگیری از ایراد صدمه به قوی سپید ارزشمند تقدیم مردم قدر شناس بندر انزلی خواهم کرد ، در آینده نیز به شما عزیزان قول می‌ دهم هر گاه احساس کنم برای حمایت از ملوان می‌ توانم خدمتی کنم ، بدون شک در کنار شما خواهم بود .

 

امیدوارم دوستانی که مسبب جدایی من از فوتبال و ملوان عزیز شدند ، نیز به وعده ي خود عمل کرده و این باشگاه که اینجانب رایگان به مردم عزیز و مسوولان به نیابت از آن ها هبه می‌ کنم را از وجود یک حامی مالی قدرتمند بهره‌ مند سازند تا خساراتی که به اظهار ایشان بواسطه ي سرمایه‌گذاری بنده به آن باشگاه ایجاد شده بود ، رفع شود .

 

در پایان از همه ي شما عزیزان و اعضای محترم باشگاه ملوان و آن دسته از دوستان و همکارانی که طی این هشت سال در تیم‌ های استیل آذین و گهر همکاری داشته‌ اند ، تشکر و قدر دانی کرده و حلالیت می‌ طلبم و از خدای متعال آرزوی توفیق و سربلندی این باشگاه پر افتخار و مردمی را مسئلت می‌ کنم و از مسوولان محترم تقاضا می‌ کنم نسبت به ارسال فسخ قرارداد اقدام کنند .

 

انشاء الله بتوانم در بخش های دیگر ورزشی و اقتصادی در خدمت کشور عزیزم جمهوری اسلامی ایران باشم . ” والسلام ”

حسین هدایتی دولابی

 

10 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.