نامه سرگشاده درودگر به رییس جمهور

صادق درودگر در ابتدای نامه به رئیس جمهوری كه نسخه ای از آن در اختیار Malavan.ir  قرار داد، نوشته است:

آقای رییس جمهور

سلام

ای که دستت می رسد کاری بکن     پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

ملوان را می شناسید، به این امر ایمان دارم، زیرا اطلاع دقیق دارم که خود شما از نوجوانی فوتبالیست و گل کوچک باز بوده اید و همین امروز هم شنیده می شود از طرفداران یکی از دو تیم پرطرفدار پایتخت نشین هستید، خوب می دانم که فوتبال را هم می شناسید و به این امر نیز کاملاً واقفم اما آقای رییس جمهور از شما سئوالی دارم

آیا مردم انزلی و عشق سوزان و پایدارشان را به ملوان را نیز می شناسید؟

آقای رییس جمهور

محوری ترین شعار شما در بدو قبول مسئولیت تا امروز که آخرین روزها را به عنوان شخص اول اجرایی کشور پشت سر می گذارید عدالت محوری بوده است، من به بخش های دیگر اقتصادی اجتماعی فرهنگی کاری ندارم زیرا نه تخصص دارم، نه منتقد خوبی هستم  و نه ادعایی دارم ، لیکن بر این امر ایمان دارم که در شرایط کنونی فوتبال ما اگر امروز شما به ملوان توجه نفرمایید، سرنوشت ملوان همان سرنوشتی است که برق شیراز ، ماشین سازی تبریز ، سپید رود رشت، شاهین تهران، تهران جوان، کیان، جنوب اهواز و……. دچار آن  شدند.

آقای رییس جمهور

پس از اعلام انصراف آقای هدایتی از مالکیت ملوان و صدور بیانه خداحافظی با مردم انزلی با شش تن از قدرتمندان اقتصادی کشور برای حمایت مالی مذاکره نموده ام لیکن تا کنون موفقیتی نصیبب نگردید و برایم این سئوال پیش آمد در شرایطی که نفت آبادان را شرکت نفت ، نفت تهران را شرکت نفت ، ذوب آهن اصفهان را کارخانه ذوب آهن ، فولاد خوزستان را شرکت فولاد ، سپاهان را  فولاد سپاهان ، تراکتورسازی را کارخانه تراکتورسازی، پرسپولیس و استقلال را وزارت ورزش و جوانان ، فجر سپاسی را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، آلومینیوم  هرمزگان را کارخانه آلمینیوم ،‌مس کرمان را کارخانه مس ، سایپا را کارخانه سایپا ، پیکان را شرکت ایران خودرو اداره می نمایند،  حال چرا با وجود ادارات کل شیلات ، اداره کل بنادر و دریانودی ،گمرک انزلی و منطقه آزاد انزلی در این شهر حضور دارند هیچ کدام از این تیم مردمی ، پر افتخار و تاریخی حمایت نمی نمایند ، آیا اکنون نباید شعار عدالت محوری را در فوتبال تحقق بخشید؟

آقای رییس جمهور

حتماً خاطره سفر استانی دور اول را به یاد دارید که مطالبه مردم نه آب بود و نان بلکه مطالبه مردم انزلی ملوان این قوی سپید و ارزشمند خزر بود ،‌ حتماً به یاد دارید که وقتی از پدر دو شهید بزرگوار انقلاب اسلامی سئوال می شود که چه برای رفع نیاز خود می خواهید با چشمی اشکبار میگویند ما هیچ به ملوان ما کمک کنید.

آقای رییس جمهور

آیا شما به عنوان شخص اول اجرایی کشور در آخرین روزهای مسئولیت می خواهید از خود یک خاطره خوب برای مردم این خطه بیادگار بگذارید؟ آیا می خواهید به مطالبه بسیار کوچک این ملت سرافراز پاسخی در خورشان آنها دهید؟آیا در بودجه هفتصد هزار میلیاردی کشور مبلغ هفت میلیارد تومان برای ایجاد نشاط ، جلوگیری از معضلات اجتماعی ، مبارزه با اعتیاد خانمان سوز،جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی ، کاهش طلاق و اثرات مخرب ناشی از آن و….. تعریف نشده است؟

آقای رییس جمهور

اگر بخش عمده نفت ایران از جنوب کشور استخراج می شود ،بخش بزرگی از خاویار ایران از همین منطقه به جهان صادر می شود، بندر انزلی یکی از بزرگترین بنادر صادرات و واردات کالاهای کشور است، منطقه ویژه اقتصادی انزلی از مهم ترین مناطق اقتصادی است و بزرگترین آلودگی ها را ترانسپورت کشتی ها در آب های این منطقه  ایجاد می کند و این شهر بندری روزی دروازه  ارتباطی ایران به اروپا بوده است حال چرا نباید به این عشق و علاقه مردمی با فرهنگ و کم توقع که از کمترین امکان تفریحی برخور دارند توجه شود و از تنها عشقشان نیز محروم شوند؟

آقای رییس جمهور اگر یک سوم تیم های استقلال و پرسپولیس به ملوان مساعدت مالی برای مدت سه سال کنید تضمین می نمایم که این تیم برای همیشه خودکفا خواهد شد، و دیگر هیچ بار مالی بر دولت نخواهد داشت.

آقای رییس جمهور

برای مردم عزیز، کم توقع و دلاور انزلی کاری بکنید و بگویید آیا مجموعه دولت و این سازمان های موجود در منطقه حامی مالی باشگاه ملوان می شوند یا ………؟!!

6 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.