مهرداد باید باشه !

پانزده دقیقه ی پایانی نیمه ی دوم بازی ملوان و پیکان . رضا کرمانشاهی ، داور چهارم تابلوی تعویض را به نشانه ی بیرون آمدن مهرداد اولادی از زمین ،  بالا می برد . قرار است آرمان رمضانی جوان جایگزین مهرداد اولادی شود که هواداران ملوان شعار می دهند : ممی یادت باشه ، مهرداد باید باشه . به ناگهان تابلوی تعویض پایین می آید و ممی با مارتیروس خاچاطوریان و محمد حبیبی مشورت می کند . اما چند دقیقه بعد بالاخره تعویض انجام می شود ، اولادی هنگام خروج از زمین به شدت تشویق می شود و همزمان با فرا رسیدن پایان بازی ، عده یی از تماشاگران شعارهای تندتری علیه احمدزاده  می دهند .

این اعتراض تماشاگر فوتبال ایرانی برای شما آشنا نیست ؟ در دقایق پایانی بازی استقلال و الهلال در چهار چوب لیگ قهرمانان آسیا ، تماشاگران استقلال در واکنش به بازی نکردن فرهاد مجیدی و در اعتراض به امیر قلعه نویی ، مجیدی را تشویق کردند . در بازی تراکتور سازی و الشباب نیزاین اتفاق رخ داد و هواداران تراکتور سازی در دقایق پایانی ، محمد ابراهیمی بازیکن جریمه شده ی تیم تبریزی را تشویق کردند . اتفاقی که در بازی ملوان و پیکان افتاد ، شباهت و البته تفاوتی نسبت به اتفاقات دو بازی یاد شده دارد و تفاوت آن هم اعتراض به تعویض بازیکنی بود که درداخل زمین حضور داشت .

سرمربی حق دارد ، بازیکنانش را انتخاب کند و هر بار که می خواهد ، بیرون شان بگذارد . حقی که عنوان سرمربی گری برای هر کسی ایجاد می کند . آن روی دیگر این داستان را هم می توان در نظر گرفت . تماشاگر حق دارد به سرمربی تیم محبوبش اعتراض کند و بازیکنی را که دوست دارد ، تشویق کند . اما بدون شک این هواداران خواهند بود که از این جدال و تنش بین سکوها و نیمکت متضرر می شوند ، هوادارانی که در سرما و گرما ، هزاران مشکل را به جان می خرند تا همراه تیم محبوب شان باشند .

2 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.