مصاحبه مازیار زارع با خبرورزشی گیلان

زارع : من و پژمان قرار گذاشته ایم به ملوان برگردیم
بيوگرافي مازيار زارع؟
متولد اول دي 1363 در انزلي

در کدام محله بزرگ شديد و دوران کودکي تان چگونه گذشت؟
من در خيابان اذربايجان به دنيا امدم و و در محله شايلو کوي هفتم اذر بزرگ شدم .

فوتبالتان را از کجا شروع کرديد ؟
از دوم ابتدائي در بوشهر چون پدرم استخدام نيروي دريايي بود و براي مدت 2 تا 3 سال به بوشهر رفتيم و از همانجا فوتبالم را شروع کردم که بعد از ان از سوم ابتدائي به انزلي برگشتيم و به نونهالان استقلال انزلي رفتم و زير نظر سعيد پيوندي و صفر پيوندي . بعد به نوجوانان ملوان رفتم و تا بزرگسالان هم در ملوان بودم .

خاطره اي از دوران کودکي تان داريد؟
بهترين خاطره ام اين است که عضو باشگاه ملوان شدم . بعد از زحمات بسياري که سعيد و صفر پيوندي برايم کشيدند در کل بهترين خاطره ام بازي در ملوان است .

در چه رده هايي از تيم ملي بازي کرده ايد؟
جوانان و اميد و اکنون هم که در خدمت تيم ملي بزرگسالان هستم .

مربيانتان چه کساني بودند؟
در تيم ملي جوانان مجيد جلالي – تيم اميد اقاي ياوري و سيموئز – تيم ملي ب پرويز مظلومي – در تيم ملي هم برانکو و امير قلعه نويي و دايي و ابراهيم زاده و قطبي و هم اکنون هم در خدمت کروش هستم .

و مربيانتان در ملوان ؟
در نوحوانان امير محمذيان و رضا ستوده در جوانان پيشگاه هاديان و ويشگاهي و در تيم اميد عزيز اسپندار و منوجهر درجزي در بزرگسالان نصرت ايراندوست – ممي احمدزاده – صالح نيا و فرهاد پورغلامي سعي ميکنم که کسي از قلم نيفتد (بعد از کمي فکر کردن ) محسن سنوبري و مشاوره هايي با محمود فکري هم داشته ام .

شما شماره 9 مرحوم سيروس قايقران را به تن کرديد که در کلکسيون باشگاه ملوان بوده است در اين مورد چه نظري داريد و چطور شد که اين پيراهن را به شما دادند ؟
يکي از افتخارات ورزشي من اين است که شماره 9 مرحوم سيروس قايقران را به تن کردم سالها بود که بعد از فوت ايشان کسي اين پيراهن را به تن نکرده بود و اين افتخار قسمت من شد تا اين پيراهن را بپوشم . اقاي احمدزاده و مردم انزلي من را قبول کردند کار خيلي سختي بود و يکي از بزرگترين افتخارات ورزشي من است و هيچ وقت هم نميتوانم فراموش کنم . هيچ وقت هم نتوانستم حتي يک ذره و حتي به اندازه سر سوزن هم اندازه مرحوم قايقران باشم .

شرايط پرسپوليس را امسال چگونه ميبينيد ؟
خوب نيست. صددرصد از اول فصل براي خود من خوب نبوده است به خاطر درگيري هايي که بوده الان هم که نتايج تيمي اصلا خوب نيست من فکر ميکنم يکي از بدترين فصل هاي پرسپوليس باشد .

امسال بعد از امدن از اردوي تيم ملي نيمکت نشين شدي و در يکي از بازيها که تعويض شدي از طرف ديگر زمين مسابقه را ترک کردي و همين حرکت شما باعث شد حاشيه هاي زيادي به وجود بيايد که حتي کميته انظباتي باشگاه هم شما را فراخواند .
من که به کميته انظباتي نرفتم ولي ان موقع عصباني بودم و اختلاف نظر هم وجود داشت من انتظار داشتم وقتي در تيم ملي فيکس بازي کرده بودم بعد از برگشتم حداقل در باشگاه هم فيکس بازي کنم نه اينکه نيمکت نشين شوم به هر حال شرايطي پيش امده بود که دو طرف خواستند و ان قضيه تمام شد و الان هم در خدمت تيم پرسپوليس هستم .

در بازي با نفت تهران در دقايق پاياني تيم تان صاحب يک ضربه ايستگاهي شد که هادي نوروزي با شما سر زدن ان ضربه بحث کرد که حتي اين بحث به تونل ورزشگاه هم کشيده شد و شما به نوروزي گفتيد که خجالت نميکشي بخاطر يک ضربه ايستگاهي با من بحث ميکني قضيه چه بود؟
در ان صحنه تماشاگران انتظار داشتند که من ان ضربه را بزنم من هم کمي عصباني بودم و هادي هم پاس نداد که من بزنم من حتي در زمين هم او را بوسيدم تا جو ورزشگاه عليه او نباشد و در رختکن هم بحث هايي پيش امد که طبق معمول من از کوره در رفتم به هر حال تمام شد و چيز خاصي نبود .

درباره حمله کلاغ ها بگوييد که در تمرين پرسپوليس رخ داد و شما يکي از کلاغ ها را با دست گرفتيد؟
خيلي جالب بود کلاغ ها هرکس را که مي امد از پشت ميزدند نميدانم شايد بچه شان پايين افتاده بود که به همه حمله ميکردند و يکي از کلاغ ها که داشت حمله ميکرد من انزلي چي بازي در اوردم و ان را در هوا گرفتم .

در يکي از سفرهاي پرسپوليس به ازبکستان متوجه شديد که خلبان و باقي اعضاي کابين هواپيما امده اند پيش شما يک لحظه فکر کنم که ترسيديد ان لحظه چه حسي داشتيد؟
من کلا از هواپيما ميترسم پژمان نوري و علي نيکبخت هم ميترسند انزليچيها از کمتر چيزي ميترسند ولي از اين يکي ميترسم . ديدم که همه امده اند پيش ما من هم گفتم اقا برو سر جات کي داره هواپيما رو هدايت ميکنه که همه خنديدند بعدش خودم هم رفتم در کابين خلبان نشستم .

رابطه تان با خانواده تان چگونه است؟
من نفسم به نفس خانواده ام بند است و هيچوقت زحماتي که پدر و مادرم برايم کشيدند را نميتوانم فراموش کنم . در بي پولي هاي قديم خيلي برايم زحمت کشيده اند همه چيز را برايم فراهم کردند حتي اگر زير قرض هم ميرفتند . شايد باورتان نشود ولي يک مقطعي رسيده بود که حتي داشتم فوتبال را کنار ميگذاشتم در تيم جوانان ملوان بودم و همه همسن و سالان من که الان هم ميبينيد در ان تيم بازي ميکردند جلال رافخائي – مرتضي فلاحتي – علي رمضاني – هادي قويدل – سعيد يکتا و … که همه دوستان من هستند من دو سال حتي يک دقيقه هم بازي نکردم و کم کم داشتم نا اميد ميشدم و يک مقطع هم امدم فوتبال را کنار بگذارم که اگر پدرم نبود اين کار را کرده بودم ولي بعد از اينکه پدرم مرا به سمت ورزش هل داد و ان انگيزه را در من بوجود اورد 2 سال به طور فوق العاده شديد تمرين کردم لب ساحل ميرفتم و شوت ميزدم ان زمان من بچه بودم و تازه از نوجوانان به جوانان رفته بودم و فکر کنم 16 يا 17 سال داشتم انقدر تمرين کردم که ان انگيزه اي که ميخواستم فوتبال را کنار بگذارم از بين رفت پدرم خيلي به من انگيزه داد و اگر ايشان نبود شايد الان فوتباليست نبودم . بعد از ان دو سالي که بازي نکردم و بعد از ان که يک سال بطور شديد تمرين کردم و در تيم جوانان ملوان بازي ميکردم که از همان جوانان به تيم اصلي دعوت شدم يعني تيم اميد را جهشي رفتم .

فوتبالتان را مديون چه کسي هستيد ؟
من فوتبالم را مديون پدر و مادرم هستم و چند مربي اي که در ملوان بوده اند مانند ممي احمدزاده و فرهاد پورغلامي و … ميخواهم يک چيزي درباره مربيان شهرم بگويم , به ترتيب بهمن صالح نيا و نصرت ايراندوست مرا به ملوان اوردند و نصرت ايراندوست مرا بازي داد يعني مرا در کورس بازيها قرار داد و ممي احمدزاده مرا معروف تر کرد و پورغلامي هم به من کمک هاي خوبي کرد و الان هم خوشحالم که سرمربي ملوان است هر سه عزيزي که نام بردم به نوعي در زندگي من تاثير داشتند که دست انها را ميبوسم و همچنين سعيد پيوندي هم خيلي به من کمک کرد .

اقاي زارع اولين بار که پيراهن ملوان را پوشيديد و در يک بازي رسمي براي ملوان بازي کرديد چه حسي داشتيد؟
اولين بار که به بزرگسالان ملوان امدم و روي نيمکت بودم بازي با پرسپوليس بود در جام حذفي و من 17 سال سن داشتم سال 80 – 81 بود و ملوان بازي رفت را در تهران دو بر صفر باخته بود , من نيم فصل دوم به ملوان امدم که صالحنيا سرمربي و نصرت ايراندوست مربي تيم بودند که ما در انزلي جبران کرديم و بازي را دو بر صفر برديم و در ضربات پنالتي سه گل زديم و در مجموع 5 بر صفر برنده شديم و اين اولين باري بود که روي نيمکت ملوان مينشستم و شب قبل از بازي از شدت هيجان خوابم نبرد چون ميخواستم بازيکنان بزرگ ملوان و پرسپوليس را از نزديک ببينم و جو استاديوم را بعنوان بازيکن تجربه کنم .

اولين باري که بازوبند کاپيتاني ملوان را به بازو بستيد چه حسي داشتيد ؟
من فکر ميکنم ارزوي هر بازيکني باشد که بازوبند کاپيتاني تيم خود را به بازو ببندد و و اين افتخار نصيب من شد که با شماره 9 و در سنين جواني که 22 سالم بود بازوبند ملوان را ببندم . بازوبند را ممي احمدزاده به من داد که لطف خيلي بزرگي به من کرد و احساس غرور ميکردم و هميشه فکر ميکردم که خيلي سخت از عهده ي اين کار برايم ولي خدا را شکر مردم شهرم خيلي به من لطف داشتند و به من کمک کردند که از عهده اين کار برايم . وقتي بعنوان بازيکن از ملوان انزلي ميروي شرايط براي بازيکن خيلي سخت ميشود ولي خدا شاهد است من تا الان حتي به اندازه سر سوزن هم بي احترامي از انها نديدم و حتي در بدترين شرايط هم حتي يک کلمه توهين نکردند حتي بعد از بازي فينال که جو استاديوم از ان بدتر نميتوانست باشد باز هم مرا تشويق کردند و من هيچوقت نميتوانم انها را فراموش کنم و انشالله اگر عمري باقي باشداميدوارم بتوانم به ملوان برگردم.

حتي بعد از بازي فينال که پرسپوليس قهرمان شد رفتيد و هواداران ملوان را دلداري داديد.
بله يکسري اتفاقات افتاد و حتي من در مراسم اهداي جام هم شرکت نکردم چون اولين و تلخ ترين قهرماني زندگيم بود.

در دوران کودکي طرفدار چه تيمي بوديد ؟
ملوان چون در انزلي استقلال و پرسپوليس معنايي ندارد و همه عاشقانه ملوان را دوست دارند و از تيمهاي خارجي هم از کودکي طرفدار بارسلون بودم .

اقاي زارع در بازي اي که در مقابل ملوان قرار ميگيريد چه حسي داريد چون ما شنيده ايم که دگرگون ميشويد خودتان توضيح دهيد.
من فکر ميکنم بهتر است اين را خود مردم بگويند من تا الان هيچ بازي اي نشده که روبروي ملوان باشم و تمام وجودم براي تيمم باشد و فقط حضور فيزيکي در زمين دارم و هيچ حضور ديگري ندارم . خود مردم هم ميتوانند گواهي دهند اصلا خود به خود پاهايم نميکشد که به توپ ضربه بزنم و ان گلي هم که به ملوان زدم اگر دقت کرده باشيد من ان شوت را زدم ولي فقط گفتم که به توپ ضربه بزنم چون مواقعي است که مربي به شما ميگويد بايد ضربه بزنيد و شما نميتوانيد به او بگوييد نه و ان هم کسي مثل علي دايي که نميشود بالاي حرف او حرف زد به من گفت بزن و از شانس بد من هم وقتي شوت را زدم پژمان سرش را پايين اورد و اگر فيلم بازي را دوباره ببينيد درست از کنار سر پژمان رد شد و رفت توي گل و خيلي برايم سخت بود .

اهل درس خواندن هم بوديد؟
من سوم راهنمايي بودم که به ملوان امدم و کم کم درس را شل و شل تر گرفتم ولي به هر حال ديپلمم را گرفتم ولي ديگر ادامه ندادم .

نظرتان درباره هواداران ملوان چيست ؟
من فکر ميکنم با تعصب ترين تماشاگران ايران و فهيم ترين مردم ايران را داريم انزلي شهر من است و هر کسي داراي هر شغلي باشد فوتبال را خيلي خوب ميفهمد و من اگر در زندگي ام مازيار زارع شده ام هيچ چيز نيستم ولي هر چه که هستم همين مردم مرا مازيار زارع کردند و من مديون اين مردم هستم .

درباره سيروس قايقران چه چيزي داريد به ما بگوييد ؟
خدا رحمتش کند فکر کنم دوم راهنمايي بودم که با دوستم حسين ستوده داشتيم از مدرسه مي امديم که پيش عمويم رفتيم تا باقلي محلي بخوريم و از عمويم پرسيدم پدرم کجاست چون من هميشه و 24 ساعت با پدرم بودم که عمويم گفت رفته رشت و گفتم چرا گفت سيروس قايقران تصادف کرده و فوت کرد و ما دو نفري رفتيم زير پل غازيان نشستيم و گريه کرديم . من توي عمرم چنين مراسمي نديده ام که در انزلي براي سيروس قايقران گرفتند ,خيلي شلوغ بود . خدا شاهد است که من هيچ وقت نخواستم خودم را با سيروس قايقران مقايسه کنم ولي افتخار ميکنم که براي نسل جديدي که به دنيا مي ايند اسم سيروس را دوباره زنده کردم .

نظرتان درباره ممي احمدزاده چيست ؟
ممي احمدزاده يکي از مربيان خوبي است که در ليگ حضور داشته است . اوج کار ممي زماني است که شما مصدوم ميشويد در ايران وقتي مصدوم ميشوي همه تو را يک گوشه مي اندازند و نگاهي هم به شما نميکنند ولي وقتي مصدوم ميشوي براي ممي بهترين بازيکن تيمش ميشويد به در خانه تان مي ايد شما را سوار ماشينش ميکند وبه استخر ميبرد و با شما کار ميکند به باشگاه ميبرد تا شما وزنه بزنيد و هر کاري که بتواند برايتان انجام ميدهد او يکي از مربياني است که به بازيکنش اهميت ميدهد .

بهترين تيم ايران ؟
بهترين تيم ايران براي من ملوان است.

الگوي ورزشي تان چه کسي بوده است؟
به هر حال طبيعي است وقتي مرا با سيروس مقايسه ميکنند خودم هم صد در صد الگويم سيروس قايقران است و از بازيکنان خارجي هم از بازي بالاک خوشم مي ايد.

فوتبال کدام بازيکن را در حال حاضر در فوتبال ايران دوست داريد ؟
بازي خلعتبري را خيلي دوست دارم.

در پست خودتان چطور ؟
در فوتبال ايران همه در يک سطح هستند حالا يکي کمي بالاتر ويکي کمي پايين تر تيموريان جباري خود علي کريمي که همه فوتبالش را قبول دارند محمد نوري و حسين بادامکي و از بازي محسن مسلمان هم خيلي خوشم مي ايد که الان هم در ملوان حضور دارد و پژمان نوري را هم که نميشود از قلم انداخت .

کدام ليگ اروپايي را دوست داريد ؟
من فوتبال اسپانيا را خيلي دوست دارم ولي اگر از لحاظ ليگ کيفيت دار بخواهيد به نظر من ليگ انگلستان بهتر از بقيه است .

بهترين مربي خارجي ؟
پپ گوارديولا چه ان زمان که بازي ميکرد بازي اش را دوست داشتم و چه الان که مربي تيم محبوبم است .

چند کلمه ميگويم در يک جمله يا کلمه پاسخ دهيد ؟

مرحوم سيروس قايقران
يکي بود و رفت

انزلي
عشق

غازيان
محله ام

ماهيگيري
من عاشق ماهيگيري هستم

ممي احمدزاده
قيصر

پرسپوليس
به هر حال تيم محبوب ايران است

افشين قطبي
دروغگوترين مربي

قوي سپيد
فقط ملواان

درباره اينکه ميگويند شما با پژمان نوري مشکل داريد بگوييد هر چند خود ما اين فرضيه را قبول نداريم
من و پژمان و سيدجلال حسيني در اردوهاي تيم ملي هميشه با هم هستيم و حتي بعد از اينکه اردو تمام ميشود چون پژمان امارات است جلال هم اصفهان سه نفري به خانه من ميرويم . اتفاقا پژمان ميگفت در انزلي فکر ميکنند چقدر من و تو با هم مشکل داريم گفتم چرا گفت هر جا ميروم ميگويند تو با مازيار مشکل داري من گفتم تا الان کسي به من چيزي نگفته به هر حال انهايي که در تهران و انهايي که در تيم ملي هستند بايد شهادت بدهند که ما 3 نفر هميشه با هم هستيم من فکر ميکنم اين حرف خنده دار است من و پژمان هميشه به هم ميگوييم که يک سال با هم به ملوان برميگرديم من و پژمان خيلي ها را وسوسه ميکنيم تا برگرديم و خيلي هاي ديگر هم به تيم برگردتند و اگر با هم مشکل داشتيم هرگز بهم پيشنهاد نميکرديم که با هم به ملوان برگرديم.

پژمان نوري در مصاحبه اي که با ما داشت معتقد بود اگر تيم ملوان خوب بسته ميشد و مازيار زارع -سيدجلال حسيني – اشجاري و غلامي به اين تيم اضافه ميشدنداين تيم ميتوانست مدعي قهرماني ليگ برتر باشد نظر شما چيست ؟
من و پژمان و سيدجلال در اردوي تيم ملي نشسته بوديم و درباره ملوان صحبت ميکرديم که من و پژمان به هم گفتيم امسال برويم ملوان که پژمان هم گفت اگر رفتني است بيا با هم برويم و همانجا به هم قول داديم که امسال هر سه نفر با هم به ملوان برگرديم به هر حال پژمان با امارات قرارداد بسته بود و من با پرسپوليس قرارداد داشتم و سيدجلال هم قرارداد داخلي بسته بود که اينگونه شد که مسئولان ملوان به پژمان گفتند که ما رضايتنامه ات را از امارات ميگيريم و پژمان به ما گفت اگر کار من درست د شما با من به ملوان مي اييد که ما هم گفتيم مي اييم در صورتي که انها گفته بودند به هيچ عنوان رضايتنامه نميدهيم . اين وظيفه ما است که به شهر خودمان برگرديم و نيازي نيست کسي به ما بگويد که برگرديمد تيم شهرمان است براي اين تيم زحمت کشيده ايم انها براي ما زحمت کشيده اند ما هر وقت که بخواهيم برگرديم خانه خودمان است اجازه بدهيد من يک چيزي را همين جا اعلام کنم وقتي ملوان با داماش بازي داشت ما با نفت تهران بازي داشتيم من قبل از بازي خيلي عصبي بودم چون از نتيجه بازي ملوان در دربي گيلان خبر داشتم که در ان صحنه با هادي نوروزي بحث کردم ميتوانيد عصبانيتم را ببينيد چطور ميشود که ملوان به داماش باخته است 14 -15 سال بود که به انها نباخته بوديم البته فداي سرشان که باختند ولي همين ها 20 کيلومتر انطرف تر از ما هستند و انواع و اقسام ادمها مي ايند و انجا سرمايه گذاري ميکنند حرف اصلي من اين است من دلم براي تيم شهرم و مردم شهرم ميسوزد اخر چرا به فکر مردم نيستند الان فوتبال حرفه اي شده است و بخواهيم و نخواهيم بايد پول خرج کنيم نه اينکه بگويند اين بازيکن پولکي است ان بازيکن پولکي است به هر حال همين گونه است و کاري هم نميشود کرد همه دارند پول خرج ميکنند شما هم بياييد کمي خرج کنيد سر حرف که ميشود ميگويند امسال بودجه ملوان 7 ميليارد است من ميخواهم بگويم که با 7 ميليارد ان تيم قهرمان ايران ميشود قهرمان اسيا ميشود مگر ما در جاهاي مختلف کم بازيکن داريم چرا نمي اييد خرج کنيد ؟ 20 کيلومتر انطرف تر خرج ميکنند مديرعاملشان که اقاي عابديني ادم محترمي است از جاهاي مختلف براي تيم خود هزينه ميکند اما ما که به بازيکن غير بومي نيازي نداريم ما انقدر بازيکن بومي داريم که نيازي نداشته باشيم برويم از جاهاي ديگر بازيکن بياوريم فقط به اين نياز داريم که کمي خرج کنند مثلا اگر به من نوعي برسند مگر ديوانه هستم که به تيمم برنگردم کنار خانواده ام هستم کنار دوستان و مردم شهرم هستم ارامش دارم ولي خلاصه ما هم نياز داريم چرا خرج نميکنند چون ميترسند انتظارات مردم بالا برود مثلا مردم بگويند شما که اينقدر خرج کرده ايد چرا تيم نتيجه نميگيرد , اين چه فکري است که شماها داريد يا مثلا برويد خودتان را پيش مسئولين خوب نشان دهيد و بگوييد که ما با يک ميليارد تيم بسته ايم اخر اين چه طرز فکري است به قران خيلي ها دوست دارند به تيم برگردند خب اگر خرج کنيد چرا بچه ها برنگردند مايي که اين همه بازيکن بومي داريم اين همه افتخار داريم پس چرا نبايد خرج کنيد ؟ من دوست دارم تمام صحبتهايم چاپ شود من هميشه اين گلايه را داشته ام که چرا خرج نميکنيد اگر اگر ميخواهيد خرچ کنيد من هستم پژمان نوري هست سيد جلال حسيني هست خدا شاهد است من و پژمان همانطور که در مصاحبه اش با شما گفته دوست داريم با سر به ملوان برگرديم دوست داريم به تيم شهرمان کمک کنيم به قران من حاضرم باز هم از خيلي چيزها بگذرم و به تيمم برگردم من و پژمان چيزي نيستيم ولي به هر حال مردم ببينند که ما برگشته ايم و اين تيم دارد تيم بزرگي ميشود وشخصيت پيدا ميکند چند بازيکن ديگر هم به تيم برخواهند گشت من همين حالا هم با چند بازيکن صحبت کرده ام عليرضا محمد و عليرضا نورمحمدي را در اب نمک گذاشته ام صد در صد پژمان چند گزينه را زير نظر دارد جلال هم همينطور شما فکر ميکنيد تيمي ميتواند با اين نفرات ما را در انزلي شکست دهد ؟ شما تيم ملوان سال قبل را ببينيد که اقاي پورغلامي بسته بود ايا سال قبل تيمي توانست ملوان را در انزلي شکست دهد به غير از يکي دو بار در نيم فصل اول ؟ چهار بار با پرسپوليس بازي کردند سه بار پرسپوليس را شکست دادند و يکبار باختند که پرسپوليس قهرمان شد من دوباره تاکيد ميکنم که چرا به فکر مردم نيستنيد؟ به اين دليل که بگوييد ما کم خرج ميکنيم وقتي کسي مي ايد به تيم کمک کند فراري اش ميدهيد وقتي کسي پيدا ميشود که بودجه اي را براي تيم خرج کند انقدر طرف را ميترسانيد هزار تا رابطه ميزنيد تا طرف فرار کند اين کارها را نکنيد بگذاريد اين شهر خودش را کمي بالا بکشد اين شهر نياز به پول انچناني ندارد فقط پولي باشد که دست بازيکنان به دهانشان برسد کافي است ما اينقدر بازيکن داريم که اگر دور هم جمع شوند راحت قهرمان ايران ميشويم ميخواهم برايتان يک مثال بزنم مسعود غلامعلي زاد را در دروازه داريم حسني صفت هم هست در دفاع سيدجلال حسيني را داريم سعيد سالارزاده هم هست حسن اشجاري – جواد شيرزاد – پژمان نوري – من – احمد جمشيديان که هنوز سرباز است و محمد غلامي , ما نزديک 8-9 بازيکن درجه اول داريم که در تيمهاي خود مهره هاي کليدي هستند من نميدانم سياست حاکم بر شهر ما چيست که نميخواهند کاري انجام دهند .

برنامه اي براي رسيدن به ليگ هاي اروپايي داريد؟
از وقتي که فوتبالم را شروع کردم هدفم اين بود که در خارج از ايران هم فوتبال بازي کنم به هر حال شرايطي پيش امد که به امارات رفتم شايد الان من در پرسپوليس باشم و پژمان در امارات ولي تمام فکر و ذکر ما ملوان است من از همين روزنامه شما ميگويم و تا به حال هم جايي نگفته ام ما دوست داريم اگر راهي باشد الان به ملوان برگرديم اگر مسئولين بخواهند باز هم تاکيد ميکنم اگر واقعا بخواهند اگر دلشان ميسوزد ما دوست داريم به ملوان برگرديم ولي اگر اينها به خودشان بيايند ببينيد ما چقدر داريم به انها هشدار ميدهيم فقط کمي دلشان براي اين مردم بسوزد همين .

اهل کتاب خواندن هستيد؟
نه اصلا

اوقات فراغتتان را چگونه ميگذرانيد؟
من به حيوانات خيلي علاقمندم همه دوستانم هم ميدانند که به سگ علاقه خاصي دارم وقتم را هم به انها اختصاص ميدهم.

اهل مد هم هستيد؟
کم و بيش .

چه زماني به ملوان برخواهيد گشت؟
ما اماده ايم که برگرديم از همين جا اعلام ميکنم من و پژمان صد در صد اماده ايم که برگرديم و قول و قرارهايمان را هم گذاشته ايم ولي اگر مسئولان به فکر باشند ببينيد چقدر تاکيد ميکنم اگر به فکر مردم شهرمان هستيد ما هميشه به فکرشان بوده و هستيم . اگر اين وضعيت باشد به خدا اين تيم نابود ميشود کمي به فکر مردم شهرمان باشيد ان کسي که در اب سرد صيادي ميکند عاشق ملوان است ان کسي که نميداند فوتبال چيست هم عاشق ملوان است ان زني که در فينال جام حذفي سال قبل در برنامه نود ديديد عاشق ملوان است من از اين چيزها گريه ام ميگيرد به فکر ما نيستيد نباشيد به فکر ان مردمي باشيد که هيچ چيز ندارند پول ندارند که بليط بخرند و به ورزشگاه بروند ولي به خاطر ملوان گريه ميکنند وقتي ملوان ميبرد شادي ميکنند وقتي ملوان ميبرد انقدر خوشحال ميشوند که در خانه با خانواده اش هم خوب رفتار ميکند .

حرف پاياني اقاي زارع …
من حرف خاصي ندارم از شما و از روزنامه تان که اين وقت را در اختيار من گذاشتيد تا بتوانم با مردم عزيز و خونگرم شهر و استانم صحبت کنم تشکر ميکنم و چون ميدانم روزنامه شما در انزلي طرفدار دارد و حتما به دست انها ميرسد من خيلي وقت بود که مصاحبه ي اختصاصي با انها نداشته ام از پدر و مادرم تشکر ميکنم که خيلي خيلي براي من زحمت کشيده اند و باز هم از مسئولان خواهش ميکنم که به فکر اين تيم باشند .

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.