مصاحبه با حسن زاده در مورد دلایل جرایم elgilano

اسماعيل حسن‌زاده درباره مصوبه هيات رييسه فدراسيون فوتبال مبني بر برخورد شديدتر کميته انضباطي فدراسيون با کساني که عليه داوران مصاحبه مي‌کنند، اظهار کرد:

روز گذشته جلسه‌اي برگزار شد که در نتيجه آن مقرر شد تا کميته انضباطي از اين به بعد برخورد بسيار جدي‌تري را با همه عوامل فوتبال که عليه داوري انتقادهاي تندي دارند و آنها را در رسانه‌ها مطرح مي‌کنند، داشته باشيم. اين برخوردها شديدتر از قبل خواهد بود.
حتي اگر کميته و دپارتمان داوران به عنوان متولي امر داوري از شخصي که عليه داوري مصاحبه کرده شکايت هم نکند، کميته انضباطي به طور مستقل تمامي اظهار نظرها و صحبت‌هاي قبل و بعد از مسابقه‌ها توسط عوامل تيم‌ها را کنترل مي‌کند. ما انتقادات عليه داوري که باعث تشويق فضاي داوري و فوتبال کشور مي‌شود را يک امر غير اخلاقي مي‌دانيم و ملزم هستيم با آن برخورد کنيم.

رييس کميته انضباطي در پاسخ به اين سوال که برخوردها به چگونه خواهد بود و چه ميزان تنبيه براي خاطيان در نظر خواهيد گرفت گفت:

با توجه به نوع اقدامي که مرتکب شوند، با آن‌ها برخورد مي‌کنيم که از يک تا سه جلسه محروميت از بازي‌هاي فوتبال خواهد بود. حتي اگر اين مصاحبه‌ها و اهانت‌ها تکرار شود تا 8 جلسه محروميت تعيين کرده‌ايم و اگر براي چندمين بار باشد کميته انضباطي مي‌تواند آن شخص را به مدت يک فصل از حضور در فوتبال محروم کند.

حسن‌زاده همچنين درباره اعتراض داماشي‌ها به محروميت يک جلسه‌ايشان به خاطر اتفاقات داربي گيلان گفت:

 بنده خودم در ورزشگاه بودم و ديدم که فحاشي‌ها اول از سوي تماشاگران ملوان شروع شد و حتي اهانت‌ها و فحاشي آن‌ها بيشتر از تماشاگران داماش بود بنابراين ما براي ملوان جريمه سنگين‌تري تعيين کرديم. اما عمل زشت شکستن صندلي‌ها در واکنش به تصميم داور باعث شد تماشاگران داماش را يک جلسه محروم کنيم. با وجود اينکه داماشي‌ها تماشاگران بسيار کمتري نسبت به ملواني‌ها داشتند اما بيش از 200 صندلي در ورزشگاه تخريب شد و حکم محروميتي که براي داماش در نظر گرفتيم صرفا به خاطر تخريب صندلي‌ها بود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.