مربی ملوان،غیر بومی با دانش است

صادق درودگر در خصوص اينکه برخي از بازيکنان ملوان نگران آينده اين تيم هستند، اظهار داشت:

ما با 6 بازيکن به نام‌هاي آهي، کوروشي، رافخايي، زارع، پژمان نوري و اولادي براي تمديد قراردادشان صحبت کرديم تا فصل آينده نيز در کنار تيم ما باشند. با ساير بازيکنان هم با بررسي‌هايي که در کميته فني صورت مي‌گيرد براي تمديد قرارداد مذاکرات خود را آغاز خواهيم کرد.

وي در خصوص تامين منابع مالي باشگاه ملوان بعد از جدايي حسين هدايتي از اين باشگاه، گفت:

انشاءالله مشکلات مالي برطرف خواهد شد و جاي نگراني وجود ندارد. بالاخره ما آمده‌ايم کار کنيم. در حال حاضر هم با يک مالک جديد براي حضور در تيم ملوان در حال مذاکره هستيم.

مديرعامل باشگاه ملوان بندرانزلي، خاطرنشان کرد:

مشکل، مشکل باشگاه ملوان بندرانزلي نيست. مشکل نگاه ناعادلانه به باشگاه‌ها در کشورمان است. تيم‌هايي مانند تراکتورسازي، شاهين‌بوشهر و ملوان با وجود اينکه از طرفداران بسياري برخوردار هستند و در رده‌هاي مختلف پايه تيم‌داري مي‌کنند هيچ گاه از سوي مسئولان ورزش کشور مورد حمايت قرار نمي‌گيرند. وزارت ورزش هم خواب است. براي آنها فرقي نمي‌کند چه باشگاه‌هايي در رده پايه سرمايه‌گذاري کرده و حتي در رده بانوان نيز فعاليت مي‌کنند. در حاليکه توسعه تيم هاي پايه مورد تاکيد وزارت ورزش و فدراسيون بايد باشد و تيم‌هايي که چنين کاري را انجام مي‌دهند بايد حمايت کنند.

وي افزود: متاسفانه براي آنها دوغ و دوشاب فرقي نمي‌کند. ما باشگاه‌هايي را داريم که فقط در يک رده سني بزرگسالان فعاليت مي‌کنند اما ملوان بندرانزلي در همه رده‌هاي پايه آن هم در همه استان‌ها فعاليت مي‌کند. به طور نمونه اعزام يک تيم پايه به يکي از شهرستان‌ها نزديک 20 ميليون تومان هزينه دارد اما تيم‌هاي بزرگ پايتخت از جمله پرسپوليس، سايپا و پيکان به غير از تيم بزرگسالانشان تيم‌‌هاي پايه ندارند.

درودگر اضافه کرد: تيم ملوان 29 بازيکن در تيم‌هاي ملي در رده‌‌هاي مختلف دارد. 4 بازيکن در تيم زير 17 سال، 4 بازيکن در نونهالان، 3 بازيکن در رده اميد و 4 بازيکن در رده بزرگسالان از جمله آنها هستند. در کنار آن يک کلاس مربيگري را در فوتبال کشور برگزار کرديم که در تاريخ فوتبال کشور مانند آن برگزار نشده بود.

مديرعامل باشگاه ملوان بندر انزلي در خصوص اينکه همواره تيم بزرگسالان به عنوان ويترين ناميده مي‌شود، گفت:

بله، اما بايد توجه داشت اگر دو تيم آلماني بايرن‌مونيخ و دورتموند مي‌توانند به فينال ليگ قهرمانان اروپا صعود بکنند به خاطر اين است که سالها روي تيم‌هاي پايه خود کار کرده‌‌اند اما ما در فوتبال خود هميشه ديمي کار کرده و هميشه هم سرخورده بوديم. براي استخدام يک مربي 27 ميليارد تومان هزينه مي‌کنيم اما ليگ تمام شده، ما فقط توانسته‌ايم 250 ميليون تومان از صدا و سيما و تبليغات دور زمين بگيريم. براي باشگاهي که 9 ميليارد تومان هزينه کرده است اين پول حتي پول چاي تيم هم نمي‌شود.

درودگر در خصوص ادامه همکاري محمد احمدزاده با اين تيم و اينکه در چند هفته گذشته بحث‌هايي را با يکديگر داشتند، گفت:

من بحثي با احمدزاده ندارم. بلکه او است که با همه دنيا بحث دارد. من به او احترام مي‌گذارم اما بايد بگويم فوتبال دانش مي‌خواهد، اطلاعات روز مي‌خواهد و فوتبال شهامت و برنامه‌ريزي مي‌خواهد. من خودم با صحبتي که با کميته فني ملوان داشتم اعلام کردم ملوان نياز به دانش قوي و نويي دارد تا در کنار مربيان بومي انزلي در تيم ملوان کار کند.

درودگر در خصوص اينکه اين دانش نو کدام مربي است، گفت:

هنوز تصميم قطعي را نگرفتيم اما تا پايان هفته در اين ارتباط تصميم‌گيري خواهد شد. خوشبختانه ما در همه رده‌هاي سني رتبه‌هاي اول تا سوم را کسب کرديم. اين نشان مي‌دهد در باشگاه روي تيم‌هاي پايه  کار شده است. فقط در تيم بزرگسالان مشکل داشتيم که مشکل آن را مي‌دانيم و آن را برطرف خواهيم کرد.

3 Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.