امروز سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
۱۳:۰۱:۳۷ - یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محجوب: ملوان را تا یک سال نیم دیگر مستقل می‌کنیم/ اید‌ه‌آل ما استفاده از بازیکنان بومی است
سیروس محجوب در مورد جلسه امروز باشگاه ملوان گفت: ما برنامه‌های خود را برای ورود به ملوان اعلام کردیم. من سابقه حضور در پرسپولیس را داشته‌ام و بحث ورودم به باشگاه ملوان نیز روز گذشته وجود داشت که این موضوع نیز قدیمی است. وقتی به باشگاه ملوان با این قدمت وارد شدیم برای حیثیت خودمان […]

سیروس محجوب در مورد جلسه امروز باشگاه ملوان گفت: ما برنامه‌های خود را برای ورود به ملوان اعلام کردیم. من سابقه حضور در پرسپولیس را داشته‌ام و بحث ورودم به باشگاه ملوان نیز روز گذشته وجود داشت که این موضوع نیز قدیمی است. وقتی به باشگاه ملوان با این قدمت وارد شدیم برای حیثیت خودمان هم که شده تمام توانمان را برای موفقیت این تیم به کار می‌گیریم تا شایعه تفاوت رنگ و از این قبیل مسائل مطرح نشود.

وی افزود: ورودمان به ورزش با هدف به وجود آمدن تغییر و تحول اقتصادی در ورزش است. خودم یکی از منتقدان دیدگاه خصوصی‌سازی ورزشی با آن شرایطی که در چند وقت اخیر وجود داشته، هستم. اعتقاد دارم هر باشگاه باید بر اساس داشته‌های خود به فعالیتش ادامه دهد به طور مثال اگر اکنون سوپرمارکتی داریم نمی‌توانیم به دنبال رانت و رسیدن کمک از جاهای دیگر باشیم. باید از هر راهی که مشروعیت دارد هزینه‌های تیم را تأمین کنیم.

مالک باشگاه ملوان یادآور شد: به طور مثال باشگاهی مثل رئال مادرید در سال 700 میلیون دلار ورودی دارد که تمام هزینه‌های باشگاه‌های ایرانی با هم 700 میلیارد تومان است و این نشان می‌دهد که فقط باشگاه رئال مادرید 4 برابر هزینه کل باشگاه‌های ما هزینه دارد و این در حالی است که شاید آنها تنها 3 تا 4 میلیون هوادار متمرکز در کشور خود داشته باشند. درآمد تیمی مثل رئال مادرید تنها از راه فوتبال است و در سایر باشگاه‌های دیگر نیز همین شرایط وجود دارد.

وی افزود: به طول مثال در باشگاه‌ منچستر یونایتد و نیوکاسل که موزه بسیار خوبی وجود دارد، به طور مثال ما می‌توانیم چنین کاری را در باشگاه ملوان انجام دهیم و وقتی افراد به آنجا مراجعه می‌کنند به خوبی از کارهای سیروس قایقران، غفور جهانی و … آگاه شوند. باید تمرکزمان روی باشگاه باشد. 11 بازیکنی که از تیم ما درون زمین حاضر می‌شوند ویترین باشگاه را تشکیل می‌دهند و آنها می‌توانند الگو شوند. هر چه عملکرد ما تداوم داشته باشد درآمدمان بیشتر می‌شود. هر چه بازی پویاتری داشته باشیم برندمان بزرگتر می‌شود. در زمان حضور در پرسپولیس این کار را دنبال می‌کردیم هر چند که دو سال بیشتر در آنجا دوام نداشتیم و پس از تغییر و تحولاتی که به وجود آمد ما نیز از این تیم جدا شدیم.

محجوب تأکید کرد: برای فصل آینده با اسپانسری قرارداد 3 میلیاردی بستیم، این اتفاق برای اولین بار در باشگاه ملوان می‌افتد و این به خاطر این است که تخصص ما بحث اقتصاد است. حال در نظر بگیرید که اگر هر چقدر حضوری قوی‌تر داشته باشیم در این کارها پویاتر می‌شویم. باید از همه ظرفیت‌ها بهره ببریم و این مسئله که از بازیکنان غیربومی استفاده نکنیم وجود ندارد. ایده‌آل ما استفاده از بازیکنان بومی است هر چند خودم اهل چابکسر هستم اما 3 مدرسه شبانه‌روزی در شهسوار، رامسر و چالوس که در نزدیکی ما هستند تشکیل می‌دهیم. از انجام این کار در رشت خودداری کردیم چرا که در حال حاضر حساسیت‌هایی وجود دارد که در برنامه‌های خود به وجود آوردن شرایط بهتری در بین دو تیم را در نظر داریم. اگر ما بتوانیم از مدارس فوتبالمان طی 3 سال آینده 5 بازیکن را به لیگ‌های دیگر و یا باشگاه‌های دیگر ترانسفر کنیم درآمد بسیار خوبی را کسب کردیم. سایر دوستانی که قبل از من در باشگاه بودند کارهای تیم را جلو می‌بردند و شاید چنین اهدافی داشتند ولی چون پول نبود در کار خود موفق نمی‌شدند.

وی تأکید کرد: بنده در ایران بیزینس ندارم و نخواهم داشت، تنها بیزینس من در ایران باشگاه ملوان است و این کار را در راستای کمک به ورزش انجام می‌دهیم. ملوان را تا لحاظ اقتصادی تا یک سال و نیم آینده مستقل می‌کنیم و دیگر به من وصل نخواهد بود تا اگر زمانی مشکلی به وجود آمد تیم دچار مشکل نشود مثلا اکنون که مشکلی برای آقای زنجانی به وجود آمده وضعیت باشگاه راه آهن مشخص نیست یا اینکه بعد از آن اتفاقاتی که برای مه آفرید به وجود آمد داماش گیلان دچار آن مشکلات شد. بنده در کارهایم کاملا مستقل هستم و فردی مشورت پذیرم. از همه افراد صاحب نظر مشورت می گیرم و به آن عمل هم می‌کنم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. سعید   دی ۱۵, ۱۳۹۲  

  از نحوه انتخاب مدیر عامل معلومه خدا آخر عاقبت ما رو به خیر کنه با این ندانم کاری ها

 2. anzalichi   دی ۱۵, ۱۳۹۲  

  آقای محجوب
  باهات موافقم و ایده هایت را قابل پیاده کردن ودستیابی می دونم و حاضرم بهت کمک کنم.لیسانس مدیریت دارم با 30سال سابقه کار مالی ومدیریتی .اگه خواستی بسم ال…

 3. جواد   دی ۱۶, ۱۳۹۲  

  انشالله که همین جور میگین بشه

 4. سعید سام   دی ۱۷, ۱۳۹۲  

  گاها بین حرف تا عمل فاصله بسیار است .نه اینکه علم نداریم ونه اینکه کلیه نقاط و قوت وتهدید و فرصت را نمی شناسیم . حتی با شناخت همه نیرو ها و عوامل داخلی و خارجی و یا درونی و بیرونی باز به مشکل می خوریم و تازه می فهمیم که یه چیزی کم داریم و اون ارتباط با…… است .

 5. شهرام   دی ۱۷, ۱۳۹۲  

  ایران ملوان ببینیم چیکار میکنی دیگه آقای محجوب ♥

 6. نیما   دی ۱۸, ۱۳۹۲  

  آقای محجوب بعد از یک سال و نیم که ملوان به استقلال مالی برسه شما به ادامه همکاری با ملوان خاتمه میدید ؟ یا اینکه همچنان به عنوان مالک ملوان حضور خواهید داشت ؟


 • آخرین اخبار
 • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب