امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
۱۲:۳۵:۳۷ - دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماجرای مختل شدن ملوان نیوز به روایت مدیر سایت
با عرض پوزش به دلیل اختلال در دسترسی به سایت که از روز بیست دوم فروردین شروع و تا الان هم ادامه داره متاسفانه به دلیل یک حمله اینترنتی از نوع DDOS که در واقع ارسال حجم بالایی از درخواست‌ها به سایت با هدف کند شدن و اختلال در خدمات سایت است، سایت برای مدتی از ارائه […]

با عرض پوزش به دلیل اختلال در دسترسی به سایت که از روز بیست دوم فروردین شروع و تا الان هم ادامه داره متاسفانه به دلیل یک حمله اینترنتی از نوع DDOS که در واقع ارسال حجم بالایی از درخواست‌ها به سایت با هدف کند شدن و اختلال در خدمات سایت است، سایت برای مدتی از ارائه بخشی از خدمات خود بازماند. حجم حملات به حدی بود که نیازمند تغییرات اساسی و استفاده از تجهیزات جدیدی در شبکه‌ی سرورهای سایت بودیم.

اکنون سایت ملوان نیوز مجدد فعالیت‌های خود را از سر گرفته است و تاکیدم بر اینکه این حمله بی‌شک از داخل کشور صورت گرفته به عدم برخورد جدی با متخلفان فضای سایبری اعتراض داریم.

درباره جزئیات این موضوع اظهار میکنم : ما در تاریخ بیست دوم فروردین مورد حملاتی شدید قرار گرفتیم و به یک‌باره با حجم بسیار بالایی از درخواست‌ها مواجه شدیم که این مساله برایمان مشکل ایجاد کرد تا حدی که درنهایت برای حل مشکل و مقابله با حملات صورت گرفته مجبور شدیم سایت خود را به صورت موقت خاموش کنیم.

خوشبختانه ملوان نیوز موفق شده است با به‌کارگیری روش‌های فنی خاص این حملات را کنترل کنیم و دوباره به فعالیت بپردازد، ما پس از این‌که به مدت یک روز سایت خود را خاموش کردیم، متوجه شدیم که حملات به مراتب شدید‌تر شده است و حملات مختلفی نسبت به سایت ما صورت می‌گیرد.

چنین حملاتی به هیچ عنوان با چند رایانه امکان‌پذیر نیست، اظهار میکنم : برای حمله‌ای در این حد حتما باید هکرها از بات‌نت یا شبکه‌ای گسترده از رایانه‌ها بهره‌مند باشند که قطعا بهره‌گیری از این امکانات هزینه‌ای بالا دارد. به‌طوری که گفته می‌شود اجاره یک بات‌نت خوب برای یک‌روز حدود هزار دلار است، بنابراین قطعا افراد هدف خاصی داشته‌اند که این حجم سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا ملوان نیوز را از کار بیندازند.
این حملات اغلب به صورت فنی نیستند و تنها سایت‌ها هک‌ می‌شوند تا از سرویس‌دهی و حالت پایداری خارج شوند. در این نوع هک‌های اینترنتی دسترسی به اطلاعات و یا تغییر آن‌ها خیلی مدنظر نیست.

حمله DDOS که با نام حمله تخریب سرویس نیز شناخته میشود، نوعی از حمله است که هدف آن از کار انداختن سرویس های خاصی روی سرور مورد نظر است که معمولاً برای از کار انداختن سرویس http به کار می رود و باعث می شود سایت‌های روی سرور از دسترس خارج شوند. انجام این حمله (برخلاف بسیاری از انواع دیگر حمله ها) تحت هر شرایطی جرم محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

سایت ملوان نیوز به طور قاطع پیگیر این جریانات از طریق پلیس فتا و مراجع قضایی میباشد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب