امروز شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
۱۰:۴۴:۴۶ - شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قفل شکن و فرشته نجات ملوان
به گزارش Malavan.ir و به نقل از سایت گل- بدون هیچ اغراقی باید گفت که فوتبال انزلی پس از رفتن سیروس قایقران تا کنون بازیکن شش دانگی که به قول آبای ها به آرمان های ملوان پایبند باشد و با تمام کمی و کاستی های ملوان بسازد به خود ندیده بود تا اینکه رافخایی در […]

به گزارش Malavan.ir و به نقل از سایت گل- بدون هیچ اغراقی باید گفت که فوتبال انزلی پس از رفتن سیروس قایقران تا کنون بازیکن شش دانگی که به قول آبای ها به آرمان های ملوان پایبند باشد و با تمام کمی و کاستی های ملوان بسازد به خود ندیده بود تا اینکه رافخایی در این تیم ظهور پیدا کرد و اکنون به مهاجم تراز اول این تیم و بدون شک یکی از بهترین های لیگ تبدیل شده است.
خیلی ها بوده اند که در ملوان به استعداد تبدیل شدند اما یا رفتند یا اینکه فقط در حد درخشش چند ثانیه ای یک شهاب سنگ بودند اما هیچکدام رافخایی نشدند تا او را بتوان بعد از سالها جایگزینی برای غفور جهانی دانست. پس از رفتن غفور جهانی و البته خود احمدزاده تا سال ها ملوان آن شش دانگ را نداشت که نبودش حتی در روند تیم تاثیر بگذارد و اکنون رافخایی آن مهره دلخواه مربیان ملوان است.
آقای گل فصل پیش در این فصل ابتدای کارش را زیاد خوب شروع نکرد و سه بازی لیگ را بدون زدن گلی سپری کند و در این میان ملوانان نیز نتوانستند توپی را از خط دروازه حریفان عبور دهند. سرانجام در چهارمین بازی ملوان که در برابر استقلال خوزستان او آغازگر گلزنی های ملوانی بود که در 3 بازی گذشته حتی یک گل هم نزده بود و بدین ترتیب پاگشای ملوان در گلزنی با گل او آغاز شد و ملوان توانست اولین برد فصلش را بدست آورد. بازی در برابر پرسپولیس و ذوب آهن که دو باخت متوالی برای ملوان داشت ملوان نتوانست بازی خوبی به نمایش بگذارد و موفق به گلزنی شود و رافخایی هم در امر گلزنی نا موفق بود.
بازی برابر مس کرمان یک برد خارج از خانه برای قو های سپید را در بر داشت و باز هم مثل همیشه یکی از گل ها ملوان را نیز رافخایی به ثمر رساند تا قفل شکن ملوان در این فصل لقب بگیرد. بازی برابر سایپا برای رافخایی خوش یمن نبود و در دقیقه 44 تعویض شد تا چند هفته ای به جهت مصدومیتش دور از میادین باشد و ملوان 3 بازی را بدون به میدان برود.
در روزهایی که ملوان بدجوری در حاشیه ها غرق شده بود و اسکوچیچ در 4 بازی باید 6 امتیاز می گرفت تا جایگاهش حفظ شود به ناگاه رافخایی همانند آن فرشته نجات برای اسکوچیچ ظاهر شد و در بازی برابر گسترش فولاد 1 گل و یک پاس گل داد تا ملوان بازی باخته را با پیروزی تعویض کند و سه امتیاز را به حساب خودش واریز کند. ادامه روند رافخایی و درخشش او در برابر سپاهان بود که او توانست هر دو گل تیمش را در برابر سپاهان به ثمر برساند و ملوان برای اولین بار در اصفهان سپاهان را شکست دهد و سنت شکنی کند.
رافخایی تا کنون 5 گل به ثمر رسانده است که از این تعداد 2 تای آن که در برابر سپاهان زده را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده اما از همه آنها مهمتر این است که 3 گل او اولین گل تیمش بوده که این بسیار حائز اهمیت است .
کته جالب این است که رافخایی در 5 بازی توسط اسکوچیچ تعویض شده است. رافخایی 29 ساله حالا، حالاها وقت برای درخشش در لیگ دارد و باید منتظر بود که با اوجگیری او نیز ملوان هم اوج بگیرد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. sari   آبان ۴, ۱۳۹۲  

  رو زخودت عيدي خوبي به انزلي چي دادي………گر چه دوست نداريم شما را در باشگاه هاي ديگر غير از ملوان ببينيم …..ولي امسال خودت را به جام جهاني برساني .بهترين باشگاه هاي دنيا در انتظارت مي باشد. …..وبه تو قول مي دهم ركود علي دائي را هم خواهي شكست. ….. واقعا سزاوار هستي …واين را بدان انزلي جايگاه پرتاپ قهرمانان مي باشد.

 2. محمد.ر   آبان ۴, ۱۳۹۲  

  سلام اسپانسر که قرار بود اقای ابراهیمی بگیرن چی شد؟
  موفق شدن یا نه؟

  • دانیال ابراهیمی - مدیر سایت   آبان ۴, ۱۳۹۲  

   محمد جان نتیجه صحبت ها مثبت بوده حالا اون شرکت زمان خواستن که به مت خبر بدهند. دعا کنید که انشالله درست بشه

 3. ناصری   آبان ۴, ۱۳۹۲  

  درودگر برای اسکوچیچ یک شرط گذاشت، شرط کسب 6 امتیاز در4 بازی بعد، 4 مسابقه‌ای که 2 تایش انجام شده و ملوان هر 6 ا متیاز آن را گرفته است.
  سایت گل – هنوز نیم روزی از بازی ملوان – فولاد نگذشته بود صادق درودگر مدیرعامل ملوان در رسانه‌ها حاضر شده و خبر از مذاکره جدی با فرهاد پورغلامی داد. پورغلامی مربی فصل پیش ملوان است که امسال به عنوان دستیار مجید جلالی را همراهی می‌کند. در آن زمان با توجه به شرایط ملوان تصور می‌شد که این انتقال احتمالی خیلی سریع به نتیجه برسد و پورغلامی به انزلی برگردد اما جلالی اجازه جدایی پورغلامی را نداد و دراگان اسکوچیچ در سمت خود ماندگار شد
  اما درودگر برای اسکوچیچ یک شرط گذاشت، شرط کسب 6 امتیاز در4 بازی بعد، 4 مسابقه‌ای که 2 تایش انجام شده و ملوان هر 6 ا متیاز آن را گرفته است. بازی اول مسابقه ملوان و گسترش بود که آنها با درخشش رافخایی آن را 2 بر یک بردند و بازی دوم هم باز هم با دو گل رافخایی امروز در اصفهان انجام شد که همه می‌دانیم ملوان بعد از 12 سال سپاهان را در این شهر شکست داد.
  ملوانی‌ها با پاشنکوها به عنوان نگهبان قفس توری، امیرحسین فشنگچی بازیکن سابق پرسپولیس و البته سیدجلال رافخایی شرایط خوبی در این دو بازی داشته‌اند و می‌توان گفت با شایستگی این 6 امتیاز سخت را کسب کرده‌اند. 6 امتیازی که باعث صعود یک پله‌ای ملوان در جدول شد و آنها از منطقه سقوط جدا کرد. ملوان البته یک بازی عقب افتاده با استقلال دارد که در صورت پیروزی در آن به رده ششم جدول صعود خواهد کرد!‌
  با این وصف اسکوچیچ اولتیماتوم درودگر را پشت سر گذاشت. اگرچه به نظر جانشینی هم برای وی در نظر گرفته نشده بود.

 4. ناصری   آبان ۴, ۱۳۹۲  

  احمدی یکی از بهترین دروازه بان‌های ایران است، من هم همیشه سعی می‌کنم روی پنالتی‌ها تمرکز داشته باشم و آنها را به گل تبدیل کنم.
  سایت گل – جلال رافخایی مهاجم ملوان در بازگشت به ورزشگاه فولادشهر روز خوبی را پشت سر گذاشت و روی دو پنالتی دروازه رحمان احمدی را باز کرد. بد نیست بدانید رحمان حدود 600 دقیقه در خوردن گل مقاومت کرده بود اما بعد از خطای نصفه و نیمه روی امیرحسین فشنگچی یک پنالتی به ملوان داد و مغلوب جلال رافخایی شد و رکورد 600 دقیقه‌ای کلین شیتش شکسته شود.
  جلال رافخایی که یکی از پرطرفدارترین‌های این مسابقه در جمع خبرنگاران بود در پایان بازی درباره برد تیمش چنین گفت:
  برد در اصفهان بعد از 20 سال؟
  ما برای این بازی واقعاً برنامه داشتیم. در طول بازی توانستیم از ضد حملات به بهترین شکل استفاده کنیم و قسمت این بود که با دو پنالتی ببریم و این چیزی از ارزش های تیم ما که خیلی هم خوب بازی کرد کم نمی‌کند.
  دو پنالتی و دو گل؟
  احمدی یکی از بهترین دروازه بان‌های ایران است، من هم همیشه سعی می‌کنم روی پنالتی‌ها تمرکز داشته باشم و آنها را به گل تبدیل کنم.
  پایان رکورد 600 دقیقه‌ای رحمان احمدی
  همانطور که گفتم ما واقعا با برنامه بازی کردیم اگرچه سپاهان با توجه به میزبانی تلاش زیادی داشت اما به نظر خودم کنترل بازی دست ما بود و ما می‌توانستیم بیشتر هم گل بزنیم. امیدوارم در بازی‌های بعدی هم بتوانم به دیگر گلرهای خوب ایران گل بزنم.

 5. ناصری   آبان ۴, ۱۳۹۲  

  اسکوچیچ : استقلال را متعجب می‌ کنیم

  سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی گفت : بزرگ ترین مشکل فوتبال ایران تاکتیک تیمی است .

  به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس ، دراگان اسکوچیچ بعد از اولتیماتومی که هیات مدیره ی باشگاه ملوان به او داد توانست در دو بازی متوالی تیم ملوان را پیروز کند و 6 امتیاز بگیرد تا همچنان در نیم فصل دوم سرمربی این تیم باشد . اسکوچیج گفت‌ و گویی با خبرنگار ورزشی فارس انجام داد که می‌ خوانید .

  فارس : چه شد که بعد از اولتیماتوم مدیران ملوان متحول شد و دو برد متوالی به دست آوردید ؟

  من همیشه خودم به خودم اولتیماتوم دادم و این در زندگی شخصی‌ ام همین گونه بوده است . همیشه به خودم انگیزه دادم تا مربی بهتری باشم . اولتیماتوم برای من معنی ندارد .

  فارس : از نظر فنی چه اتفاقی در ملوان رخ داد که این تیم دو برد متوالی به دست آورد ؟

  هنوز اتفاق خاصی رخ نداده ما دو بازی را برده‌ ایم و این معنای خاصی ندارد . باید انقلاب و تحول بزرگ تری در تیم صورت بگیرد . ما هنوز کاری نکرده‌ ایم .


 • آخرین اخبار
 • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب