غيراستانداردها از ليگ برتر کنار گذاشته مي‌شوند

بهروان:

غيراستانداردها از ليگ برتر کنار گذاشته مي‌شوند

 

سرپرست کميته مسابقات فدراسيون فوتبال با اشاره به سختگيري‌هاي کنفدراسيون فوتبال آسيا براي استانداردسازي باشگاه‌ها گفت: اگر تيمي نتواند تا نيمه تيرماه شرايط حضور در ليگ برتر را فراهراز کند از حضور در اين مسابقات منع شده و تيم ديگري نيز جايگزين آن نمي‌شود.

غلامرضا بهروان در خصوص آخرين وضعيت تيمهاي حاضر در رقابتهاي ليگ برتر بويژه تيمهايي که به تازگي صعود کرده اند و همچنين مسائل مختلف نقل و انتقالات ليگ برتر، ضمن بيان مطلب فوق گفت: در جلسه عصر شنبه که باحضور اعضاي هيئت رئيسه سازمان ليگ، کفاشيان، آيت اللهي و نبي برگزار شد در خصوص مسائل مختلف از جمله کاهش تعداد تيمهاي حاضر در ليگ، قانون ممنوعيت استفاده از دروازه بانهاي خارجي و …دوباره بحث و گفتگو شد که اعضا بازهم در خصوص برخي از اين موضوعات مانند قانون منع استفاده از گلر خارجي به توافق نرسيدند.

وي درهمين خصوص افزود: قرار شد تصويب نهايي و يا رد شدن اين موارد در جلسه روز چهارشنبه هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال مورد بررسي قرار گيرد.

سرپرست کميته مسابقات فدراسيون فوتبال اظهار داشت: يکي از موضوعات ديگري که در اين نشست مورد بررسي و تصويب قرار گرفت اين بود که تيمهايي که نمي توانند استانداردهاي مدنظر AFC را فراهم کرده و مجوز حرفه اي بگيرند ديگر نمي توانند در رقابتهاي ليگ برتر شرکت کنند و همچنين تصميم گرفته شد که تيم ديگري جايگزين آنها نشود.

وي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه ناظران کنفدراسيون فوتبال آسيا دهه سوم مرداد ماه براي بازديد از باشگاهها به ايران مي آيند، بنابراين ما به تيمها بويژه آنهايي که در اين فصل به رقابتهاي ليگ برتر صعود کرده اند حداکثر تا نيمه تيرماه فرصت داده ايم تا استانداردهاي مد نظر AFC را فراهم کنند.

بهروان تصريح کرد: ناظران کنفدراسيون فوتبال آسيا برروي دو گروه از تيمهاي ليگ برتري حساسيت بيشتري دارند، گروه اول چهار تيمي هستند که موفق به کسب سهميه رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا شده اند و گروه دوم تيمهايي هستند که به رقابتهاي ليگ برتر صعود کرده اند.

وي در مورد تيمهايي که به رقابتهاي ليگ برتر صعود کرده اند، گفت: آلومينيوم هرمزگان ورزشگاه خوبي دارد اما اين ورزشگاه ايراداتي نيز دارد، خود من تا به امروز 4 بار از ورزشگاه آلومينيوم بازديد کرده ام و ايرادات آن را نيز به مسئولان مربوطه گوشزد کرده ام که آن را در زماني که دارند رفع کنند، البته به غير از اين موضوع باشگاه آلومينيوم هرمزگان بايد به دنبال احداث آکادمي خود بوده و همچنين تجاري سازي باشگاه را نيز در دستور کار خود قرار دهد، ضمن اينکه وضعيت تراز مالي آن نيز بايد مشخص شود.

سرپرست کميته مسابقات فدراسيون فوتبال درهمين خصوص تاکيد کرد: تيم گهردورود درحال حاضر زير ساختهاي مناسبي ندارد و فاصله زيادي با استانداردهاي مورد نظر کنفدراسيون فوتبال آسيا دارد، هر چند که مسئولان استان لرستان و شهر دورود گفته اند، در زماني که در اختيار آنها قرار گرفته، زير ساختهاي لازم را فراهم خواهند کرد.

وي در پاسخ به اين پرسش که اگر تيم گهر به خرم آباد منتقل شود چه شرايطي خواهد داشت، گفت: حتي اگر اين تيم به خرم آباد نيز منتقل شود، ورزشگاه خرم آباد هم مشکلات زيادي دارد چون از زماني که من در ورزشگاه خرم آباد داوري و بازي مي کردم تا به امروز وضعيت آن تغييرات اساسي نکرده است.

بهروان تاکيد کرد: خواسته AFCاز تيمي که در رقابتهاي ليگ برتر مي خواهد حضور داشته باشد اين نيست که فقط داراي يک زمين بازي باشد بلکه بايد از زمين تمرين، فرودگاه مناسب و هتل هاي خوبي نيزبرخوردار باشد، بر اين موارد راههاي مناسب براي دسترسي به زمين بازي و تمرين را نيز اضافه کنيد، تجاري سازي باشگاه، داشتن تراز مثبت مالي و ساير موارد ديگر را نيز اضافه کنيد.

وي در پاسخ به اين پرسش که در صورت واگذاري امتياز باشگاه گهر باشگاه بعدي چه شرايطي بايد داشته باشد، تاکيد کرد: اگر امتياز تيم بخواهد منتقل شود بايد به جايي واگذار شود که زيرساختها و امکانات لازم را داشته باشد. اين کار نيز با موافقت فدراسيون بايد صورت گيرد تا با کارشناساني که ما مي فرستيم بررسي کنيم که آيا باشگاههاي خواهان امتياز توان تيم داري و تامين استانداردهاي مورد نظر AFC را دارند؟ بنابراين تيمهايي که قصد فروش امتياز را دارند بايد در حال حاضر اقدام کنند چون اگر دير اقدام کنند ديگر قادر به فروش امتياز نخواهند بود.

سرپرست کميته مسابقات فدراسيون فوتبال در مورد تيم پيکان نيز تصريح کرد: پيکاني ها قصد دارند ورزشگاه دستگردي را معرفي کنند اما تيم نفت نيز خواهان انجام بازيهاي خود مانند گذشته در ورزشگاه دستگردي است و حتي پيکاني ها در صورت محقق نشدن ورزشگاه دستگردي قصد دارند ورزشگاه تختي را معرفي کنند البته آنها زمين پيکان شهر را نيز به عنوان زمين تمرين خود معرفي کرده اند.

وي در همين خصوص افزود: البته باشگاه پيکان با توجه به تجربه حضور سالهاي گذشته خود در رقابتهاي ليگ برتر شرايط به مراتب بهتري دارد و از امکانات مناسبي نيز برخوردار است.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.