عزت الله پورقاز، مدافع ملی پوش ملوان بندرانزلی، پیرامون آخرین وضعیت تیمش به سرویس ورزشی خبرگزاری برنا می گوید: نمی دانم چه بر سر تیم آمده؟ شرایط این روزهای تیم نه برای من قابل درک است نه دیگر بازیکنان. روزهای سختی را تجربه می کنیم اما باید هر طور شده باید به سلامت از روزهای سخت و بحرانی عبور کنیم و دوباره به روزهای خوب برسیم.

وی در مورد کناره گیری حمید استیلی می گوید: حمید استیلی در ملوان به عنوان سرمربی زحمت کشید. اما پرداخت به این مسائل در حیطه وظایف من نیست و باشگاه است که تصمیم می گیرد. امیدوارم هر اتفاقی رخ می دهد به سود تیم ملوان باشد.

مدافع گلستانی انزلی چی ها ادامه داد: راستش از دیدن این روزهای ملوان خوشحال نیستم و منتظرم روز خوب تیم‌ ما هم فرا برسد. ملوان تیم بزرگی است با هواداران خاص. یکی از بزرگترین افتخارات من بازی برای این مردم فوتبالدوست است. هر تیمی آرزوی داشتن چنین هوادارانی را دارد و تنها دغدغه من در این روزها کسب یک سه امتیاز برای ملوان است تا مردم انزلی را در کوچه خیابان خوشحال ببینم. من در تیم های مردمی پر طرفدار بازی کرده ام. هوادار با آنها زندگی می کنند. در ایرانجوان بوشهر و نساجی مازندران این شرایط را درک کرده ام و می دانم مردم چه سختی هایی را تحمل می کنند تا تیم اوج بگیرد.

مدافع تیم ملوان ادامه می دهد: دلیل این همه بدشانسی تیم مشخص نیست اما هر چه هست می دانم باید بازی با راه آهن پیروز از میدان خارج شویم. آن هم به کمک هواداران تیم. راستش تصمیم گرفته ام اگر قسمت شود با گلزنی در این بازی خوشحالی خودم را با مردم تقسیم کنم.

عزت الله پورقاز که امیدوار است باز هم خود را در اردوی تیم ملی ببیند در مورد استعفای کی روش و شرایط آتی تیم ملی می گوید:  شاگردی کی روش بهترین لحظات فوتبالی من بود. من سرباز تیم ملی مملکتم هستم و هر وقت بخواهند برای تیم به میدان خواهم رفت. این را به خوبی می دانم که رفتن کی روش اصلا به صلاح فوتبال ما نیست. تیم ما تازه پوست انداخته و جوانان خوبی پیراهن تیم ملی را پوشیده اند که هر کدام کوهی از انگیزه هستند از جمله خود من. دو بازی فروردین را پشت سر بگذاریم تازه کار اصلی آغاز می شود و این تازه شروع ماجراجویی ما در مرحله بعد است که مطمئنم با تدبیر کی روش و با یک تدارک مناسب راهی روسیه خواهیم شد. به شرط آنکه برای اقتدار فوتبال ملی دل ها به هم نزدیک شود. همدلی لازمه موفقیت است. نه فقط در تیم ملی بلکه در همه تیم ها. به شخصه فقط دعا می کنم حواشی اطراف تیم ملی کم شود تا شرایط برای قدرت نمایی در آسیا مهیا شود.

وی افزود: اکنون سرآغاز فصل جدید برای تیم ملی است. کی روش تا جام جهانی بعدی فرصت به اندازه کافی برای ساخت یک تیم جدید را دارد و به همین خاطر بازیکنان جدیدی را به اردوی تیم ملی فراخوانده و حیف است در ابتدای راه جدید از تیم ملی جدا شود و جدایی کی روش ضربه بدی به تیم ملی و در نهایت به فوتبال ایران خواهد زد. نه فقط من. تک تک ملی پوشان کی روش را قلبی دوست دارند و این دوستی نه غلو است نه ریا. این هم به خاطر دانش فنی کی روش است و هم به خاطر اخلاقیات کی روش و نیاز به اشاره نیست که او در فوتبال یک برند است. بنابراین و با چنین حسی که بین بازیکنان و هم چنین کی روش وجود دارد ماندن او بهترین کار است. نه به خاطر اینکه در اردوی قبلی تیم ملی حاضر بودم. اگر در اردوی آتی تیم ملی هم نباشم این را به صراحت خواهم گفت که یکی از بهترین اقدامات فدراسیون فوتبال در سال های اخیر حفظ کی روش بوده و دستکم در سال های اخیر تیم ملی ثبات داشته است.

پورقاز در مورد تصمیمی که برای فصل آینده خود گرفته، می گوید: من از آن دسته از بازیکنانی نیستم که رویاپردازی کنم. به واقع در آینده زندگی نمی کنم. الان اولویتم و تمام فکر و ذهنم بازی های باقی مانده ملوان در لیگ برتر است. اینکه خوب بازی کنم و ملوان در جدول بازی ها باقی بماند. اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد قابل پیش بینی نیست. اگر از ملوان جدا شوم خاطرات خوب حضور در اردوی این تیم از یادم نمی رود همان طور که بازی در تیم هایی چون نساجی و ایرانجوان نیز با همه سختی هایش برایم خاطره بوده است.