سناريوي جدايي پژمان از ملوان ؛ اين خانه جاي ماندن نبود

پژمان نوري با پيراهن آبي . او حالا معلوم نيست مدافع چپ استقلال خواهد شد يا يك هافبك در كنار نكونام و جباري . پژمان در حالي به استقلال پيوسته كه پست بازي‌ اش را نمي‌ داند و البته بي‌ ترديد دوست دارد در خط مياني استقلال بازي كند . هدف پژمان رسيدن به تيم ملي در سال جام‌ جهاني است ، هدفي كه پژمان به سختي آن را به دست خواهد آورد .
براي رسيدن به تهران ، سخت‌ ترين كار شايد عبور از سدي است كه هواداران ، مقابل فرودگاه رشت تشكيل داده‌ اند ، سدي كه درودگر آن را پر شمار مي‌ داند تا جو سنگين‌ تري ايجاد كند .
ديروز صادق درودگر مانده بود و هواداراني كه تا دلش بخواهد مي‌ تواند نوري را پيش آن ها خراب كند . بنا به گفته‌ هاي او و مدير اجرايي باشگاه بحث قراردادي مطرح مي‌ شود كه پيش از مذاكره ی اين بازيكن با استقلال به امضاي او رسيده است . ادعايي كه چون هيچ سند و مدركي را در پس خود ندارد ، خواه ناخواه شاخ و برگ‌ هايش به موضوعات ديگر هم كشيده مي‌ شود .
درودگر به محض اطلاع از خبر پيوستن نوري به استقلال ابتدا بحث پيشنهاد قرارداد 700 ميليوني باشگاه به او را پيش مي‌ كشد و مي‌ گويد : « با پژمان نوري مذاكره كرديم و قرار شد 80 ميليون طلب فصل گذشته‌ اش به علاوه چك 150 ميليوني‌ كه هدايتي به او داده بود را پرداخت كنيم . ضمن اين كه براي فصل آينده به او پيشنهاد 700 ميليوني دادم اما ظاهرا پيشنهاد استقلال و دو باشگاه ديگر بسيار بالا تر است و به همين خاطر او به پيشنهاد ملوان پاسخ منفي داد . »
همين جمله‌ ها كافي است تا هواداران ، كاپيتان خود را در اين مجادله مقصر بدانند كه به خاطر پول بيشتر تيم شهرش را ترك كرده و رفته است . وقتي پژمان نوري همه ی اين حرف‌ ها را دروغ مي‌ داند و در واكنش به اظهار نظر هاي مدير عامل ، مي‌ خواهد تا او براي ادعاهايش سندي بياورد اوضاع كمي تغيير پيدا مي‌ كند . اين بار درودگر درباره ی ماجرا توضيحات بيشتري مي‌ دهد و حتي موضوع امضاي قرارداد نوري را هم مطرح مي‌ كند .
علي اكبر كرامتي ، مدير اجرايي باشگاه و مسوول قرارداد هاي اين باشگاه اين بار به‌ عنوان شاهدي ، اظهار نظر هاي درودگر را تاييد مي‌كند و درباره ی ماجراي عقد قرارداد با نوري اين طور توضيح مي‌ دهد : « در تاريخ 10 خرداد ماه در جشن تولد يكي از معاونان باشگاه كه درودگر ، پژمان نوري ، عزتيان مدير رسانه‌ یي باشگاه و دراگان سرمربي خارجي تيم حضور داشتند با پژمان نوري در مورد عقد قرارداد با باشگاه ملوان صحبت شد . در همان روز درودگر با من تماس گرفت و گفت فرم قرارداد را به ويلا ببرم و در همان ويلا قرارداد پژمان نوري با مبلغ 700 ميليون تومان امضا شد و درودگر به او گفت براي اين كه حُسن نيت ما به نوري ثابت شود اين قرارداد در دست نوري بماند . »
مدير اجرايي باشگاه ملوان حرف‌ هايش را اين طور ادامه مي‌ دهد : « حتي قرار شد چك 150 ميليون توماني كه نوري در دست داشت نيز از سوي باشگاه نقد شود و 83 ميليون تومان طلب فصل گذشته نيز به او پرداخت شود و در مجموع 235 ميليون تومان نيز نقدي قرار بود به غير از مبلغ قرارداد 700 ميليون توماني به نوري پرداخت شود . در آن روز كه قرارداد امضا شد افراد ديگري هم شاهد امضاي آن قرارداد بودند و نمي‌ دانم چطور اين مساله را تكذيب مي‌ كند . »
در ادامه ی اين توضيحات ، حرف‌ هاي احساسي درودگر كافي است تا راهي براي تبرئه ی پژمان از اتهامي كه به او وارد شده ، باقي نماند . به خصوص وقتي مي‌ گويد : « به پژمان نوري گفتم مي‌ دانم مي‌ خواهي به استقلال بروي و به جاي حسن اشجاري در دفاع چپ اين تيم بازي كني و به تيم ملي دعوت شوي و در جام جهاني حضور داشته باشي اما تو نسبت به مردم انزلي ديني به گردن داري ، حتي به او گفتم 20 درصد قرارداد 700 ميليون توماني‌ را پيشاپيش به تو مي‌ دهم ولي به استقلال نرو اما او قسم خورد و گفت مي‌ خواهم بروم ماشين بخرم . »
حالا حتي اگر نوري به خاطر مسایل مالي هم نخواسته باشد كه در ملوان بماند باز هم بايد به جاي مقصر دانستن او نگاهي به ساختار باشگاهي انداخت كه نمي‌ تواند بازيكني را به ماندن با مبلغي كمتر متقاعد كند . هر چند كه نوري اين موضوع را به شدت تكذيب كرده و انتقالش به استقلال را صرفاً به خاطر فوتبالش دانسته است .

00001539

2 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.