روحيه پهلواني سيروس قايقران او را در يادها زنده نگه داشته است

رئيس اداره تربيت بدني انزلي:
روحيه پهلواني سيروس قايقران او را در يادها زنده نگه داشته است

رئيس اداره تربيت بدني انزلي گفت: روحيه پهلواني مرحوم سيروس قايقران موجب شده تا پس از 13 سال از درگذشتش، بزرگان فوتبال ايران در مراسم او شركت كنند و يادش را زنده نگه‌ بدارند.

مسعود پورگل امروز در حاشيه برگزاري سيزدهمين سالگرد درگذشت سيروس قايقران كاپيتان اسبق تيم ‌ملي فوتبال ايران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلي اظهار داشت: مرحوم سيروس قايقران كاپيتان خوش آوازه فوتبال ايران بود كه بارها گل‌ها و يا پاس‌گل و بازي‌سازي او تيم ‌ملي را به قهرماني و دستاوردهاي چشمگيري رساند.
وي ادامه داد: مهم‌ترين بخش ورزشي او سجاياي اخلاقي‌اش بود كه هنوز پس از گذشت 13 سال مردم به نيكي از قايقران ياد مي‌كنند و به صورت خودجوش براي ايشان مراسم برگزار مي‌كنند.
رئيس اداره تربيت بدني انزلي با بيان اينكه قايقران همواره به فكر مردم بود، افزود: او همواره به نيازمندان كمك مي‌كرد و هيچ‌گاه حاضر نمي‌شد كه از او تقدير شود و هميشه همه چيز را براي تيم و مردم مي‌خواست.
وي ادامه داد: روحيه پهلواني و صفات اخلاقي اين بزرگوار موجب شده كه پس از گذشت اين سال‌ها هنوز بزرگان فوتبال ايران در مراسمش شركت مي‌كنند.
پورگل با اشاره به اقدام‌هاي انجام شده در انزلي براي گراميداشت ياد اين ورزشكار، خاطرنشان كرد: تنديس قايقران دو سال پيش توسط هيئت فوتبال اين شهرستان در استاديوم تختي انزلي نصب شد.
وي گفت: در تلاش هستيم يك قطعه زمين فوتبال به نام مرحوم قايقران در انزلي ايجاد كنيم.
به گفته رئيس اداره تربيت بدني انزلي، يكي از سالن‌هاي ورزشي انزلي نيز به نام مرحوم قايقران به ثبت رسيده است.
وي اظهار داشت: از طرف مردم براي بزرگداشت مرحوم قايقران فعاليت‌هاي خوبي از جمله برگزاري مراسم شعرخواني و چاپ كتاب انجام شده است.
پورگل توزيع كتاب شعر و سي‌دي و چاپ كتاب مرحوم قايقران را از ديگر اقدام‌هاي يابود اين ورزشكار پهلوان عنوان كرد و بيان داشت: اينها همه كه نشانه علاقه مردم به اين فوتباليست نامي كشور است.
وي با اشاره به حضور گسترده مرحوم در مراسم سالگرد قايقران تصريح كرد: بيشتر برنامه‌هاي مراسم مرحوم قايقران به صورت ستادي و توسط مردم اجرا مي‌شود.
به گفته وي، مراسم قايقران به صورت سنتي در مزار و همايش در ارشاد انزلي برگزار مي‌شود.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.