خانه » آخرین اخبار ملوان » رافخايي: اگر بازي در درود برگزار مي‌شد صددرصد كشته مي‌داديم
کد خبر: 1137

تاریخ مخابره: ۳۰ تیر ۱۳۹۱

ساعت مخابره: ۱:۵۷ ب.ظ

رافخايي: اگر بازي در درود برگزار مي‌شد صددرصد كشته مي‌داديم

رافخايي: اگر بازي در درود برگزار مي‌شد صددرصد كشته مي‌داديم

رافخايي: اگر بازي در درود برگزار مي‌شد صددرصد كشته مي‌داديمReviewed by رضا اصغری on Jul 20Rating:

رافخايي: اگر بازي در درود برگزار مي‌شد صددرصد كشته مي‌داديم/ خيلي وقت است كه پژمان نوري پنالتي نمي‌زند

تماشاگران گهر در بين 2 نيمه به سمت تماشاگران ما سنگ پرتاب مي‌كردند و بعد از پايان بازي هم با سنگ به اتوبوس و ماشين‌هايي كه از انزلي آمده بود حمله كردند

جلال رافخايي در بازي با گهر درود توانست از روي نقطه پنالتي اولين گل ملوان را در ليگ برتر به ثمر برساند.

رافخايي در گفت‌وگو در مورد بازي حرف‌هايش را اينگونه آغاز مي‌كند:« ما در نيمه اول دنبال محك زدن تيم حريف بوديم تا از آنها شناخت پيدا كنيم ولي در نيمه دوم فشار حملات ملوان بيشتر شد و توانستيم به هدفمان برسيم. در ضمن بايد از هواداران ملوان كه به كرج آمده بودند تشكر كنم.»

رافخايي در مورد گلي كه از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند و اينكه چرا پژمان نوري پنالتي نزد خاطرنشان مي‌كند:« روي من خطا شد كه خودم پنالتي را تبديل به گل كردم. آقاي پورغلامي گفت كه من زننده ضربه پنالتي باشم ولي هيچ فرقي ندارد كه چه كسي پنالتي بزند. پژمان نوري خيلي وقت است كه پنالتي نمي‌زند و  اگر هم قصد داشت اين كار را انجام دهد مشكلي وجود نداشت.  با اين حال خوشحالم كه در اولين بازي براي ملوان گل زدم.»

رافخايي در مورد درگيري‌هاي به وجود آمده در اين بازي خاطرنشان مي‌كند:«‌ تماشاگران گهر در بين 2 نيمه به سمت تماشاگران ما سنگ پرتاب مي‌كردند و بعد از پايان بازي هم با سنگ به اتوبوس و ماشين‌هايي كه از انزلي آمده بود حمله كردند. اگر اين بازي در درود برگزار مي‌شد صددرصد كشته مي‌داديم و خيلي شانس آورديم كه بازي در كرج برگزار شد. مطمئن باشيد هر تيمي به درود برود سالم برنمي‌گردد.»‌ 

۳۴ نظر

 1. اقای کریس ابای تو کرج شما دو برابر ما بودید هیچ غلطی نکردید حالا میگید بیاید انزلی !!!!تو انزلی ما خیلی باشیم100نفرشما اکم کم 10000راس این جوری حال گرفتن مردونه نیست ولی باشه خدمت میرسیم ببینم میگیریش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 2. آقای امیر آبادی بله مردی هم میتونه سنگ باشه آره سنگ!!! سنگی که بارها ناموس تو و امثال تو رو از دست ناموس دزدها نجات داده اگر این قوم لر نبودند الان می بایست به صدام بگید خان دایی

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 3. فقط رافخایی بگه وسط دونیمه که بازیکنان به رختکن رفتند ایشان کجا بوده ؟! بجز اینکه آمار غلط دادند به او؟! مرد باید در میدان بیرون از زمین مسابقه هم مرد باشد وانصاف ووجدان داشته باشد

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 4. هه هه چرا جا زدين ،چراترسيدين دارين واسه ما انزليچى ها قصه ى رستم و تعريف ميکنين،شما بايد کتک بخورين بازى برگشت بايد کشته بدين توانزلى،تابفهمين انزليچى آباى ،ديگه منتظر بازى برگشت باشين که توانزلى بايد کتک بخورين اونم چى شديد شديد شديد؟؟؟؟!!

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 5. هه هه چرا جا زدين ،چراترسيدين دارين واسه ما انزليچى ها قصه ى رستم و تعريف ميکنيم،شما بايد کتک بخورين بازى برگشت بايد کشته بدين توانزلى،تابفهمين انزليچى آباى ،ديگه منتظر بازى برگشت باشين که توانزلى بايد کتک بخورين اونم چى شديد شديد شديد؟؟؟؟!!!

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 6. هه هه چرا جا زدين ،چرا

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 7. واسه تيمي مثل ملوان که سالها تو سطح اول فوتبال اين مملکته و من ازش کلي خاطره دارم متاسفم که اين چنين هواداري داره.
  هواداري که به هر قيمتي (حتي دروغ گويي)سعي ميکنه اذهان عمومي رو براي مظلوم نمايي به سمت خودش هدايت کنه، البته که اين امر طبيعيه چرا که وقتي کسي مرتکب کار اشتباهي مي شه نياز داره که اون کار رو توجيح کنه و به اجبار ديگران رو وادار به پذيرفتن مغلطه هاي خود کنه.
  هواداري که فکر ميکنه يک گزارشگر حرفه اي و کاربلده که بدون داشتن دانش کافي و تنها با استفاده از ذهنيات خود و نقل قولهاي دروغين و بدون سند ديگران سعي در رسوايي اخلاقي مردم ديگر از تبار سرزمينش رو داره.
  من نمي خوام مانند اون هوادار باشم و با الفاظ بازي کنم و سعي داشته باشم چيزي رو ثابت کنم، همه چيز معلومه و مردم ما از شعور بالايي برخوردارن و مي تونن بفهمند که کدام مورد درست يا غلطه.
  بعنوان نمونه و فقط براي اينکه به شما نشون بدم که ميشه کسي يا چيزي رو به سمت خودت هدايت کني به ناکات زير توجه کن:
  از تمام عکسهايي که در سايت ملوان هست ميشه فهميد که چه اتفاقي افتاده، درست و غلط کجاست؟
  1- از عکس “ملوان بي پناه” مي شه فهميد که کي باعث تخريب استاديوم انقلاب کرج شده است؟
  2- از همين عکس نيز مي شه فهميد که ماهيت مسئله چقدر درسته؟ و جواب آن اينه که: چطور ممکنه اين همه عکس قشنگ و زيبا از مظلوميت تماشاگر ملوان باشه ولي از(به قول هوادار با فرهنگ ملوان که هوادار مخاطبش را بي فرهنگ خطاب مي کنه) ظلم و کارهاي زشت و دور از ادبي که هوادار گهر مرتکب آن شده است هيج تصويري نمايان نيست. از سر شکسته و خون آلود هوادار ملوان تصوير هست، ولي از اولين مصدوم، که هوادار گهر بود و با آمبولانس از استاديوم خارج شد تصويري نيست و … .
  اين گونه به محتوا پرداختن در شان تيم ملوان و مردم انزلي نيست همچنين در شان قوم لر و تيم گهر دورود هم، و اين امر باعث رنجش من است که چرا مردمي از يک سرزمين بايد اينطور به قوميت يکديگر توهين کنند و باعث رسوايي همديگه باشن. واقعا بايد اينطور باشه؟
  يا اينکه هوادار ملوان عزيز: آيا فکر مي کني به مانند حوادث اتفاق افتاده در استاديوم انقلاب کرج (که به نظر من بوجود آورنده ي آن بوديد) حالا نيز باعث و بوجود آورنده ي تنشهاي بعدي نيستيد؟ يا کرکري خواندن براي اينکه در انزلي از خجالتتون در مي ايم و … باعث بهبود اوضاع مي شه؟ و به ارتقاي سطح فرهنگي خودتون کمک کرديد؟ آهاي هوادار با فرهنگ، حواست باشه که داري با خودت چکار مي کني. داري فرهنگي رو مي سازي که در خارج از اين مملکت بهش مي گن فرهنگ ايراني. اونا قوم انزلي چي، لر، کرد، ترک و … نمي شناسن. اونا فقط و فقط ايران رو مي شناسن. آقايان لر با شماها هم هستم.
  چرا فکر مي کنيد که کارتان در حد ايران است؟ چرا کارتان را با مقوله ي قوم گرايي هم پيمان مي کنيد و باعث از بين رفتن ريشه اي در وجودتان مي شويد که با آن شما را “انسان” صدا مي زنند؟ يا اينکه هوادار عزيز گهر: اگر باعث بروز مشکل شما نبوده ايد چرا کاري بکنيد که مقصر شناخته بشيد؟ و با مردمي که اگر پاش بيفته واسه شما گردن مي زارن اينطور رفتار کنيد؟
  آدم دلش به درد مي آيد وقتي که رفتار عده اي از بدرفتاران يک مردم باعث مي شن که در اين گونه اظهار نظرها به قوميت هاي متعددي مانند: لر، ترک، شمالي و … توهين بشه و مقياس سنجش اون قوم قرار بگيره.
  لطفا از رفتار کودکانه و بدون تدبير و انديشه ي خودتون دست برداريد. اگر ما با هم بدين صورت رفتار نکنيم به کسي اجازه نداده ايم که براي اين چنين مواردي به ما دروغ و هر آنچه در شان خودشان است را تحويل دهند.
  اميدوارم که هميشه شاد و سلامت باشيد.

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 8. هى شماها بايد دهنتون و آب بکشين تا درباره سيد جلال ما حرف بزنين،يه تار مو سيد جلال صدتاى بازيکن شما؟؟تاجايى که همه ميدونن براى رشتى ها،تهرانى ها،ترک ها،و به ويژه لر ها جوک ميسازن تاحالا شنيديد براى انزليچى هاى جوک بسازن،واقعا جاى تاسف شما لر ها دارين ايران و نابود ميکنين،آبروى ايران و ميبرين؟؟؟اين و گفتم تا ديگه به هيچکدوم از لشکر سيروس آباى هيچى حرفى نزنين،؟؟

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 9. in bazi bargasht dare ….

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 10. man khodam 2 varzeshgah boda va didam k lora jorate nazdik shdan b anzalichiaro nadashtan va faghat mesle bacheha az dor sang part mikardan namarda

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 11. آقا يك كلام ختم كلام.
  أ بازي برگشت داره.

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 12. قابل توجه کسانی که درباره لرها نظر می دن آقایون محترم اگه ما لیاقت لیگ برتر رو نداریم حداقل می دونیم …. کجاست ولی خیلی ها نظر دهنده ها نمی دونن پس الکی دهنتون رو باز نکنید

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 13. تا مرد بودن رو چه طور معني كني؟
  شايد مردي از ديد شما سنگ پرت كردنه

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 14. مرد باشید انزلی چی ها نظرات رو سانسور نکنید و نظرهایی که بهنفع خودتون هست و نمایش ندید…

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 15. ایثار گری چه ربطی داره به فوتبال آخه لر !!
  یه جنگی شد تموم شد دسته همه اونایی که شهید و جانباز شدن درد نکنه

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 16. آقای تهرانی
  باید بگم که اگر در مورد فرهنگ صحبت می کنی اینو بدون لرها اگر از دیر باز در درگیری هاشون از این ابزار استفاده می کردند و در حال حاضر از تفنگ برای حفظ حریم خانواده، ناموُ و اموالشان بوده.

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 17. پاسخ تهرانی…
  در ابتدا بگویم که نه تنها شما بلکه بزرگان شما هم در حد و اندازه ای دنیستند که بخواهند در مورد این قوم اینگونه نظر بدن… اگر در حال حاظر این کشور روی پا ایستاده است به خاطر ایثارگری های مردمان غرب و جنوب غربی کشور هست… در مورد قومی صحبت می کنی که در تاریخ مانند یک بلور الماس می درخشد… فرهنگ اصیل ایرانی را هم باید از این اقوام کهن یاد گرفت…
  ضمناً همه این اتفاقات برای ضربه زدن به این قوم و تیم گهر زاگرس درود بوده است که امثال شماها خوشحال بشوید و به دنبال تخریب چهره ی این مردم باشید.
  این را بگویم یک بازی و یک حواشی نمی تواند چهره مردم لرستان و این قوم را خدشه دار کند چرا که سابقه فرهنگی و تمدنی کهن دارد.

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 18. واقعا اعصابم داغون شد وقتی ماشینهای انزلی چیها رو دیدم..طرف با هزار تا وامو قرض میاد یه ماشین می خره اونوقت این بلا سرش میاد..از باشگاه ملوان خواهش می کنم کمکشون کنه
  وقتی شخصی می خواهد بین دو شهر استان گیلان اختلاف بیندازد ٰ این شخص هم می تواند بین دو قوم گیلک و لر هم دشمنی ایجاد کنه.

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 19. همه میدانند که تماشاگران ملوان حداقل دو برابر لرها بودند اگر میخواستند اینها هم مثل لرها بودند چه فاجعه ای ببار میآمد فدراسیون شانس آورد که اینها انزلی چی بودند و فهیم

  آقای عابدینی آیا این همه ملوانی در کرج که ماشینهایشان توسط لرها خسارت دیده و پلاکشان گواهی میدهد که از حسن رود آنطرفترشهرشان میباشد خجل نیستید باز هم میگویید ملوان را فقط در انزلی و حسن رود میشناسند برو از خود رشتیها بپرس که در خود رشت این ملوان چقدر طرفدار دارد حتی بیشتر از سپیدرود و داماش

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 20. با سلام و تبریک به همه طرفداران قوی سپید گیلان، بخصوص گیلانیهایی که دیروز سه امتیاز ارزشمند رو از کرج به ارمغان آوردند.
  برای من خیلی جالبه که چرا چنین اتفاقی افتاد نگر هواداران ملوان چه گفتند؟ ضمنا نیمه اول بازی که مساوی شده بود؟ هرچقدر فکر میکنم میبینم قضیه فراتر از این موضوع است.
  بله قوم لز یکی از اقوام شجاع ایرانی بوده که مبارزه با سنگ از دیرباز در فرهنگشان بوده است. اگر دوست یا همکار لر داشته باشید مطمئنا از زبان آنها این موضوع را شنیده اید و حتی در دعواهای داخلی خود هم از این ابزار استفاده میکنند. ولی نکته جالب این است که چرا عده ای از هموطنان لرستانی ما باید اینگونه بیم دو نیمه که اتفاقا بازی هم مساوی است به هموطنان گیلک خود حمله کنند و مسابقه فوتبال را با میدان جنگ اشتباه بگیرند؟
  هر قدر فکر میکنم به این نتیجه میرسم که این موضوع باید از قبل برنامه ریزی شده باشد. یعنی از قبل همراه خود سنگ و آجر به استادیوم آورده باشند. باید لیدرهایی نیز در این راه آنها را هدایت کرده باشند. شاید لیدرهای این عمل از قبل توجیه شده بودند که چگونه احساس هواداران گهر را برانگیزند و از فرهنگ مبارزه با سنگ جهت آسیب به ملوان و هوادارانش استفاده کنند. ولی باز هم سوال دیگر: چرا ملوان؟ چرا هواداران ملوان؟ ملوان چه ضرری به آنها رسانده است.
  تا جاییکه من میدانم ملوان و گیلکها هیچوقت کاری به کار هموطنان لرستانی نداشتند. ولی چرا، کسی هست که قبلا از ملوان و گیلکها زیان دیده است؟ کسیکه برای فروش داماش همه کار کرد ولی وقتی با جواب منفی هدایتی و استقبال پرشور گیلانیها مواجه شد. شمشیر را از رو برای هواداران قوی سپید گیلان و هدایتی از رو بست. آو کسی نیست بجز امیر عابدینی. همانکسی که دست از سر داماش بر نمیدارد تا مدیران گیلانی این تیم را بدست بگیرند و از آن حمایت کتند. جالب اینجاست که عابدینی رییس هییت مدیره گهر است. لازم به ذکر اسن که این موضوع فقط یک حدس و تصادف است، ولی پتانسیل این را دارد که از سوی مراجع قانونی مورد پیگرد قرار گیرد. بالاخره فیلمی از لیدرهای گهر گرفته شده پس پسدا کردن آنها سخت نیست و پیدا کردن رابطه آنها با رییس هسست مدیره هم میتواند پیگیری شود. باز هم تاکید میکنم که این فقط یک حدس و تصدف است ولی چون متهم سابقه دار است این ماجرا باید توسط باشگاه مورد پیگرد قاونی قرار بگیرد.

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 21. من خودم استادیوم بودم و شروع کننده درگیری ها طرفداران ملوان بودند . همه دیگه باید انزلی گی ها را بشناسند ، از اتفاقاتشون با ترک ها و رشتی ها و تیم های تهرانی و …
  خدا جای حق نشسته . امیدوارم که هر چه زودتر استادیوم دورود آماده بشه تا اونوقت کل ایران بفهمند که فرهنگ قوم لر چطوریه . فقط میتونم بگم واسه ی انزلی گی ها متاسفم ، آدم خوبه همیشه مرد باشه …

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 22. نه شما ملوانیا فوتبال بلدید که با کمک داور برنده شدید .به امیدگلباران ملوان درانزلی .

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 23. آخه گهر و لرستان را چي به ليگ برتر … نه فوتبال بلدن نه فرهنگ فوتبالي دارن … واقعا تاسف انگيزهه …

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 24. آقا مسعود
  معنی تماشاگر پر شور رو هم فهمیدیم .
  ما رو تو خونه جلوی پرسپولیس سر بریدن هیچی نگفتیم گاز اشک آور زدن هیچی نگفتیم……..
  خدا به دادمون برسه با این لرها تا آخر لیگ….!!!!!!

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 25. سلام يكي به اين رافخايي بگه آخه تاحالا اسم دورود رو شنيدي يا حتي املاء نوشتن كلمه دورود رو بلد بودي كه داري اينجوري حرف مي زني كه تو دورود كشته مي داديم مردم لرستان آداماي با مرام و معرفت و مهمون نوازي هستن تعريف انزلي چي ها رو كه بايد از گيلكي ها پرسيد كه چه جور اداماين
  توي انزلي آدم وحشي و افسار گسيخته كه اصلا نداريد؟ شهرتون در امن و امان است
  شما كه تو ورزشگاه فحش نداديد صندلي پرت نكرديد لرها رو مسخره كه نكرديد
  مگه لرها به خاطر اون بنده خدايي كه از طرف تيم شما فوت كرده بود يك دقيقه بهمراه ملواني ها سكوت نكردن…………

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 26. اینم از خسارت وارده به انزلی چی های گل لطفا تایید کنید
  http://www.malavan.ir/image/images/5612012580.jpg

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 27. معاونت حقوقی باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندر انزلی: مطمئنا شکایت خودمونو به ضمیمه مدارک مستند و مستدل به سازمان لیگ و فدارسیون فوتبال ارسال خواهیم کرد و شکایت رسمی خودمون رو هم به کمیته انظباطی اعلام مینماییم هواداران فهیم ملوان مطمئن باشن این اقدام متوحشانه هواداران گهر رو بی پاسخ نخواهیم گذاشت بی اعتنایی ما به این گونه وحشی گری ها در فوتبال اجحاف در حق دیگران تیم ها خواهد بود که با تیم جدید الورود گهر بازی خواهند داشت با احترام…

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 28. مگه شما این مثل رو نشنیدید که میگن طرف تا سرش به سنگ نخوره آدم نمی شه!! همین رو میخواستید که سرتون به سنگ بخوره برید بیمارستان!! باید از تجربه دیگران استفاده میکردید. من خودم دعوای لرهارو دیدم که چطور مهارت پرتاب کردن سنگ رو دارن

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 29. با پیشنهاد حسین ابای 100% موافقم

  درضمن مسعود اگه لر ها با فرهنگ ترین و اصیل ترین هستند پس این ما بودیم داشتیم سنگ پرتاب می کردیم نه ؟!!!!!!!

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 30. زنده باد لرستان ایران

  خودتون اول شروع کردین خودتونم چوبشو خردین تا دفعه دیگه بفهمین هوادارای گهر مثل هوادارای تیمای دیگه واینمیستن نگاهتون

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 31. من به این قوم با فرهنگ پیشنهاد می کنم که تو مسابقه پرتاب وزنه شرکت کنن. اگه تو ورزشگاه بودین می دیدین که چطور یک آجر 200 گرمی رو طوری پرتاب می کردن که بیش از 200 متر آن طرف تر مستقیم می خورد وسط سر هوادارای ملوان…

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 32. من یک لرستانی هستم که دیروز در ورزشگاه انقلاب کرج بودم درباره بازی و برد و باخت حرفی نمیزنم چون از اون ناراحت نیستم .
  اولا جواب دوستمون محمد رو بدم که شعور هر فرد به اندازه بیان اون شخص از مسئله است من هم مثل اون میتونم به شمالی ها فحاشی کنم و ..
  فصل قبل درود پر تماشاچی ترین تیم دسته اول بوده خواهش می کنم به امار بازی ها ، نحوه برخورد تماشا چیا ، فاصله اونها با زمین مسابقه واین جور امار رو با دیگر تیم های دسته یکی و حتی تیم های لیگ برتری و تیم ملوان بندر انزلی مقایسه کنید و ببینید که لر ها با فرهنگ ترین و اصیل ترین ها هستن .
  اگر بازی در دورود بود فقط تیم ملوان می باخت نه اتفاقی و نه چیز دیگری

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 33. داداشم رفت کرج می گه دو یا سه نفر رو هم با چاقو زخمی کردن

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)

 34. سلام
  فقط میشه گفت
  اینکه سالم رسیدم انزلی خیلی جایه شکرش باقیه
  اونا لیاقت لیگ برتر رو ندارن همون بهتر تو لیگ های پایین تر باشن
  در ضمن برای نیروی انتظامی کرج با اون تعداد کم و عملکرد ضعیفشون برای پوشش این بازی به این مهمی متاسفم

  امتیاز به دیدگاه: Thumb up 0 Thumb down 0 (0)