در تيم‌ملي بايد با 8 مهاجم بجنگم

كارلوس كي‌روش سرمربي تيم‌ملي 28 بازيكن را به اردو دعوت كرد كه نام سه بازيكن ملوان در اين ليست به چشم مي‌خورد. يكي از اين نفرات سيدجلال رافخايي مهاجم 8 گله اين شهر است كه بعد ازمدت‌ها به تيم‌ملي دعوت شده و به همراه پژمان نوري و مازيار زارع نمايندگان انزلي به شمار مي‌آيند.

90: كارلوس كي‌روش سرمربي تيم‌ملي 28 بازيكن را به اردو دعوت كرد كه نام سه بازيكن ملوان در اين ليست به چشم مي‌خورد. يكي از اين نفرات سيدجلال رافخايي مهاجم 8 گله اين شهر است كه بعد ازمدت‌ها به تيم‌ملي دعوت شده و به همراه پژمان نوري و مازيار زارع نمايندگان انزلي به شمار مي‌آيند. رافخايي در زمان علي دايي نيز به تيم‌ملي دعوت شد و دو گل ملي نيز در كارنامه‌اش ديده مي‌شود. اين مهاجم خوش‌اخلاق براي اين كه بتواند خودش را به كي‌روش تحميل كند رقابت سختي با 8 مهاجم ديگر دارد. در اين رابطه گفت‌وگوي 90 را با او بخوانيد:

90: آقا جلال تبريك! بالاخره آنقدر تلاش كردي تا به حقت رسيدي. در خصوص دعوت شدنت صحبت مي‌كني؟

خدا را شكر كه كادرفني مزد زحماتم را داد و حالا بايد تمام توانم را به كار بگيرم. تا براي ادامه كار نظر كي‌روش را جلب كنم. من در گذشته هم كه دعوت نمي‌شدم به نظر كادرفني تيم‌ملي احترام مي‌گذاشتم و در حال حاضر تمام فكر و ذكرم تمرينات است.

90: حتما خبرداري بيشتر دعوت شده‌ها از مهاجمان هستند و رقابت سختي با سايرين داري؟

اگر اشتباه نكنم 9 مهاجم به تيم‌ملي دعوت شدند كه همگي از آماده‌هاي ليگ هستند. دو مهاجم ديگر هم لژيونرند و بايد با همه آنها رقابت كنم. من انگيزه زيادي دارم و مي‌خواهم هر طور شده خودم را نشان دهم.

90: فكر مي‌كني همه شايسته‌ها دعوت شدند؟

من كارشناس نيستم كه بگويم شايسته‌ها دعوت شدند يا نه. ولي حتما كي‌روش آنهايي را كه دعوت كرده بازي‌هايشان را زيرنظر داشته و دعوت‌شان كرده.

90: آخرين باري كه دعوت شده بودي يادت است؟

فكر كنم سه سال و نيم پيش آقاي دايي مرا دعوت كرد و مقابل قطر و فلسطين هم موفق به گلزني شدم.

90: چند بازي ملي داري؟

هفت يا هشت بازي.

90: انتقادي كه از تيم‌ملي مي‌شود اين است كه گلزن خوب ندارد و به همين دليل نتيجه نمي‌گيرد. در اين مورد چه نظري داري؟

هر موقع يك تيم گلي مي‌زند، همه در آن سهم دارند. به نظر من تيم‌ملي در بازي‌هاي بزرگ هم خوب گل مي‌زند و هم نتيجه لازم را مي‌گيرد. اگر حمايت كنند در همين دو ديدار آينده همه‌چيز درست مي‌شود.

90: از تيم‌ملي بگذريم و برويم به سمت ملوان. برد خوبي در كرمان كسب كرديد.

ما در كرمان برنده نشده بوديم و توانستيم بعد از مدت‌‌ها نتيجه دلخواه را بگيريم.

90: چه چيزي باعث شد ملوان بعد از مدت برنده شود؟

احمدزاده چقدر در آن نقش داشت؟

اصلي‌ترين عامل، شناخت سرمربي از هر دو تيم بود. احمدزاده مس را به خوبي مي‌شناخت و از نفرات ملوان هم شناخت كافي داشت. او شرح وظايف را به خوبي به بازيكنان داد تا به خواسته‌اش برسد. اين برد را نبايد بزرگ كنيم و نه نبايد كمرنگش كرد.

90: خودتو دوست داشتي پورغلامي هم در تيم بماند يا نه؟

اتفاقا خيلي دوست داشتم كه آقاي پورغلامي هم مي‌ماند و با تيم ادامه مي‌داد. در اين صورت كادر قوي‌تر مي‌شد. كاش او مي‌ماند و به كارشان ادامه مي‌داد.

90: فكر نمي‌كني براي كسي كه قبلا نفر اول بود و حالا قرار بود اختياراتش كمرنگ شود. بهتر بود برود؟

من توي فكر آقا فرهاد نيستم كه بدانم خوب بود يا بد ولي خودم دوست داشتم در تيم حضور مي‌داشت و كمك مي‌كرد. بگذاريد يك مثال بزنم. همين آقاي كي‌روش از زماني كه از رئال مادريد جدا شد. رفت كنار فرگوسن كار كرد. چون شناخت كافي از او داشت. هدف ما موفقيت ملوان است و بايد همگي دست به دست هم دهيم تا شرايط تيم بهتر از قبل شود. چه بيرون از تيم و چه داخل تيم. شايد اين طوري يك مقدار دلخوري هم كه به وجود آمده بود از ميان مي‌رفت.

90: در بازي با سپاهان هواداران با كادرفني و تعدادي از بازيكنان برخورد مناسبي نداشتند. چرا اين طور شد؟ در حالي كه ملوان در 21 بازي اخيرش با اين تيم تنها سه بار برنده شده و هفت سال است كه نتوانسته سپاهان را شكست دهد.

قبول دارم برخورد مناسبي نشد ولي هوادار هم از تيمش توقع دارد و برد مي‌خواهد. شايد آنها انتظار نداشتند دو بر صفر بازنده شويم.

90: مدتي است كه با تعدادي از بازيكنان هم برخورد مناسبي نمي‌شود، حتي رافخايي!

به هر حال ميان هواداران كساني هستند كه زود از كوره در مي‌روند. نبايد همه هواداران را به يكديگر ربط دهيم. شايد آنها تشخيص دادند ضعيف كار كرده‌ام. ولي در كل توهين به سرمربي و بازيكنان و حتي مديريت باشگاه اصلا كار درستي نيست.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.