درودگر: مربی ملوان،دراگون اسکویچ است (+بیوگرافی)

صادق درودگر ، مدیرعامل ملوان در گفت وگویی اختصاصی با سایت Malavan.ir اعلام کردند ، دراگون اسکویچ مربی پرسابقه ی کروات مربی ملوان انتخاب شدند و پس فردا این مربی 44 ساله به ایران خواهند آمد .

وی ادامه داد : دراگون توانسته است در اولین ساله مربیگری خود به قهرمانی برسد و آن را در دیگر تیم ها آن را ادامه داده است ، امیدواریم در ملوان هم اینگونه عمل کنند .

وی متذکر شد : قصد داشتم سرمربي خارجي براي ملوان انتخاب کنم و با دو مربي خارجي وارد مذاکره شديم. اولي بنت کراوس بود که در مقطع کوتاهي هم هدايت داماش گيلان را برعهده داشت و در تيم‌هايي مثل دورتموند و مونشن گلادباخ مربيگري کرده است اما نصرت ايراندوست رئيس کميته فني با حضور اين مربي موافق نبود و به اين ترتيب حضور کراوس در ملوان منتفي شد. بعد از آن با دارگون اسکوکيچ کروات براي فصل آينده به توافق رسيديم که اين مربي 44 ساله که سابقه مربيگري در تيم‌هاي العربي کويت و النصر عربستان را هم در کارنامه دارد.
وی در مورد مبلغ قرارداد اين مربي کروات، اظهار داشت: قرار داد اين مربي 120 هزار دلار است و دستيارانش نيز ايراني خواهند بود. 2 نفر از پيشکسوتان ملوان به عنوان دستيار او در فصل آينده فعاليت خواهند کرد.

 

 

بخشی از سوابق و تجربه های این مربی را با هم می بینیم :

سال 2004  ، کار خود را به عنوان کمک مربی در تیم شهر زادگاه خود رجیکا کرواسی شروع کرد

سال 2005  ، با این تیم در جام حذفی این کشور به مقام قهرمانی رسید و در لیگ این کشور چهارم شده است .

در اواسط فصل 20052006 و پس از اخراج سرمربی این ، هدایت موقت این تیم را بر عهده گرفت و در همین زمان این تیم در فینال جام حذفی این کشور حضور پیدا کرد و این بار با سرمربیگری اسکویچ توانست قهرمان کرواسی شود . رجیکا بعد فصل به مقام دوم لیگ کرواسی رسید . وی سپس کار خود را به عنوان کمک مربی در این تیم تا سال 2007 ادامه داد .

سال 2008 به عنوان سرمربی تیم  اینتربلاک اسلوونی انتخاب شد و به مقام پنجم با آن تیم رسید و قهرمان جام حذفی و همچنین قهرمانی سوپر کاپ لسلوونی را بدست آورد .

سال 2009 به تیم العربي کويت پیوست و در این لیگ در رده ی پنجم جدول رده بندی  قرار گرفت . وی در آن فصل توانست در جام حذفی به نائب قهرمانی دست یابد .

وی در سال  2010 جانشین والتر زنگا در باشگاه النصر عربستان شد . او چالش رقابتهای لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا را پیش رو داشت .  النصر را در رده ی پنجم لیگ عربستان قرار گرفت .

14 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.