داماش صفر- ملوان صفر؛بدون خونریزی، بدون گل

پژمان نوری با هادی سهرابی مدافع داماش درگیری پیدا کرد. همین مسئله باعث شد تماشاگران داماش بارها علیه نوری شعار بدهند. در پایان بازی بازیکنان داماش از نوری دلجویی کردند

ساعت 19 ، ورزشگاه  شهید عضدی ، هفته هفتم لیگ برتر
داور: يدا… جهانبازي، كمك‌ها: بابك داوري، مصطفي فراهاني
اخطار:جهانبخش(داماش)
تماشاچی : 12 هزار نقر
داماش: میلاد فراهانی – محمد مختاری ، علی نظیف کار- مهدی کیانی، حسين كوشكي- مصطفي حاجتي، محمدرضا مهدوي، هادي سهرابي –  حسين ابراهيمي(90 متوسل زاده)، عليرضا جهانبخش –  افشين چاووشي(58 بروش)
سرمربی:امیدهرندی
ملوان:سرگئي پاشنكو – سيامك كوروشي، احمد آهي  بابك پورغلامي،جوادشیرزاد –  سعیدسالارزاده ، سعيد يوسف‌زاده، پژمان نوري – محمد نزهتي(معبودی 85)، حسين بادامكي(73عزیزی)، مهرداد اولادی، جلال رافخايي(78سهیل رحمانی)
سرمربی: فرهاد پورغلامی

شرح بازی:

الگیلانو در حالی در شهر رشت برگزار می گردد که بعد از داربی پایتخت مهم ترین داربی ایران محسوب می گردد. صبح بازی داماشی ها با معرفی اعضای هئیت مدیره شان یک سوپرایز را رو کردند. طی هفته اخیر فضای بازی به جهت عیادت چاوشی از مازیار زارع بسیار لطیف شده است. این بازی جدا از داربی دو تیم هم استانی یک جنگ تمام عیار برای مدیرعاملان و مالکان دو باشگاه نیز محسوب می شود. داماشی ها تاکنون در لیگ برتر موفق به برتری مقابل ملوان در خانه نشده اند و ملوانان نیز از سه بردشان دو برد را در رشت کسب کرده اند. حال که احتمال حضور مازیار زارع در بازی وجود ندارد یکی از سوژه هایشان را برای جنجال از دست داده اند.

نیمه اول : در نیمه اول ملوانان سعی کردن با در دست گرفتن میانه بازی بتوانند از فشار اولیه باشگاه داماش بکاهند و همچینین دراین نیمه تقابل نوری در پشت خط حمله با مهدوی بسیار تماشایی و دیدنی بود. نیکته جالب در این نیمه به کارگیری مصطفی حاجتی در سمت چپ داماش بود که کارایی لازم را در این نقطه نداشت و بازی بسیار کسل کنندهای از دو تیم شاهد بودیم. در این نیمه ملوان سعی داشت با استفاده از عمق دفاع داماش به گل برسد و همچنین داماش نیز سعی در استفاده از توپ های بلند و فرارهای جهانبخش داشت که این تفکرات مربیان و بازی هیچ نتیجه ای در پی نداشت.

نیمه دوم : در نیمه دوم مهدوی از داماش به جایگاه همیشگی اش در پشت سر مهاجمان برگشت اما در این نیمه نوری بود که جایگاه خود را تغییر داد و به پست هافبک دفاعی رفت تا جلوی حملات داماش را بگیرد. ملوان در نیمه دوم سعی در استفاده از ضد حملات داشت که در چند صحنه موفق شد اما مهاجمان این تیم موفق نبودند. داماش نیز با تکیه بر فرارهای حسین ابراهیمی و همچنین پس از تعویض بروشی در جناح چپ با استفاده از فرارهای کیانی سعی در ارسال از جناحین داشت اما این تلاش ها بی ثمر بود. نکته جالب در این بازی تعویض دقیق پایانی امین متوسل زاده بود که توانست تحولاتی در خطه هجومی داماش ایجاد نماید.

بهترین بازیکن : در این بازی بازیکن خاصی نتواست بازی چشمگیر را به نمایش بگذارد اما در نیمه اول نوری و در نیمه دوم هادی سهرای بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشتند.

در حاشیه:
*پیش از آغار مسابقه امیدهرندی و محمدرضا مهدوی از طرفداران حاضر ئر ورزشگاه درخواست کردند که از به زیان آوردن کلمات ناشایست خودداری کنند.
داماش می توانست بایک ضربه کاشته در ثانیه های پایانی به گل برسداما در نهایت بازی بدون گل به پایان رسید.
*تماشاگران داماش شعار می‌دادند” قرمز و آبی نداریم، هرکی بیاد می‌بریم”

تماشاگران ملوان یک بنر که بر روی آن عکس سیروس قایقران بود را در دست داشتند که در هنگام نمایش آن تماشاگران داماش نیز تصویری از میرزاکوچک خان را در برابر آ« به نمایش گذاشتند.

*سنگ بزرگی به داخل زمین پرتاب شد که حسین بادامکی آن را به داور بازی و داور هم این سنگ را به ناظر مسابقه داد.

* بازیکنان ذخیره ملوان می‌گفتند پشت دروازه‌ برای گرم کردن نمی‌روند زیرا تماشاگران داماش به آنها سنگ می‌زنند.

*پژمان نوری با هادی سهرابی مدافع داماش درگیری پیدا کرد. همین مسئله باعث شد تماشاگران بارها علیه نوری موضع بگیرند.

*برخی تماشاگران داماش شعار می‌دادند “ملوان ضد فوتبال”.

*در این بازی دو بازیکنان سعی در آرام کردن بازی و همچنین سکوها داشتند اما تماشاگران دو تیم همچنان علیه یکدیگر شعار می‌دادند تا دربی گیلان هم مثل دربی تهران تحت تاثیر اتفاق‌ روی سکوها باشد. در دربی گیلان الفاظ رکیک زیادی از سوی تماشاگران به کار برده شد که اخلاق و فرهنگ در این بازی زیر سوال رفت.

5 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.