جوان‌ها هنوز جو پرسپوليس را درک نکرد‌ند

علي دايي پس از پيروزي يک بر صفر برابر ملوان در نشست خبري گفت: لازم مي‌دانم قبل از همه به خانواده سلطاني‌فر تسليت بگويم که يکي از پيشکسوتان پرسپوليس بود و همچنين دومين سالگرد بابک معصومي را به جامعه فوتبال تسليت مي‌گويم. بازيکنانم در بازي با ملوان جانانه جنگيدند و بعد از 10 نفره شدن هيچ موقعيتي به بازيکنان ملوان نداديم و حتي مي‌توانستيم گل‌هاي بيشتري بزنيم. دست بازيکنانم درد نکند. فکر مي‌کنم که پرسپوليس انسجام تيمي خودش را نشان داد و با وجود اينکه فکر نمي‌کردم 10 نفره شويم اما اين بازي را برديم. بين دو نيمه به بازيکنانم گفتم اگر پيروز نشويد به رختکن شما را راه نمي‌دهم و هم در زمان 10 نفره بودن و هم زماني که يازده بازيکن داشتيم بهتر از حريف بوديم و مي توانستيم گل‌هاي بيشتري هم بزنيم.

به گزارش فارس، وي در مورد استفاده از بازيکنان جوان در پرسپوليس گفت: به يکباره نمي‌شود کل تيم را عوض کرد و بايد کم کم به همه ميدان داد. در تيم بزرگي مثل پرسپوليس بازي کردن سخت است. فکر مي‌کنم بازيکنان ما يواش يواش به خودباوري مي‌رسند و مطمئنم بازيکنان ما در آينده بهتر خواهند شد.

دايي تصريح کرد: بازيکنان جوان بايد بيشتر تلاش کنند و بايد از هواداران هم تشکر کنم که همراهي آنها بعد از 10 نفره شدن ما بيشتر شد.

سرمربي پرسپوليس در مورد اينکه هواداران تعيين کننده نتيجه بازي بودند، گفت: به بازيکناني که اعتقاد داشتم گفتم که آنها را جذب مي‌کنم و به آنها ايمان دارم و مي‌دانم اگر راه را درست بروند مي‌توانند به فوتبال ملي هم کمک کنند.

دايي در مورد وضعيت داوري گفت: حرفي در اين مورد نمي‌زنم و فقط از بازيکنانم ممنون هستم و مي‌گويم که آنها مردانه جنگيدند.

وي در مورد نيمه اول گفت: امروز در نيمه اول خوب بازي کرديم و با وجود اينکه موقعيت‌هاي نيمه اول را نداشتيم بهتر بازي کرديم. کم کم 40 درصد تيم را تغيير داده‌ايم و براي هماهنگي زمان نياز داريم. متاسفانه بازيکنان جوان ما هنوز جو سنگين پرسپوليس را درک نکرده‌اند و به همين خاطر از هواداران تشکر کردم که به بازيکنانم روحيه دادند.

دايي در مورد اينکه سرمربي ملوان گفت که بازيکنانم جاه طلب نبودند، گفت: بعد از 10 نفره شدن بازيکنان حريف فهميدند که بهتر از ملوان هستند و تلاش کردند که پيروز شوند و بازيکنانم فهميدند اگر بخواهند مي توانند به هدف‌شان برسند. بازيکن بايد بازي خودش را ببيند و بايد با فوتبال زندگي کند و با توپ فوتبال بخوابد و اگر اينگونه ادامه بدهند به پرسپوليس خيلي کمک مي‌کنند.

سرمربي پرسپوليس در خصوص اينکه دو سال از اين تيم دور بوده است و اين ميدان دادن به جوانان نتيجه خواهد داد يا نه، گفت: اين مسئله زمان مي برد و وقتي به پرسپوليس آمدم و صحبت از سه سال جوانگرايي کرديم و استارتش را هم زده‌ايم که تغييرات خوبي در تيم به وجود بياوريم.

دايي در مورد شعار هواداران ملوان در خصوص ضد فوتبال بودن گفت: کاري به اين مسايل ندارم و هواداران هرچه دوست دارند بگويند و من کار خودم را انجام مي‌دهم و مردم انزلي هم شريف هستند ولي من تمرکزم بر روي تيمم است.

دايي در مورد اخطارهاي بي مورد بازيکنان پرسپوليس گفت: در فوتبال از اين اتفاق ها رخ مي‌دهد اما از شما سوال مي‌کنم که خطاي کفشگري بدتر بود يا خطاي مهاجم صبا روي مهدي رحمتي در بازي استقلال و صبا؟ هميشه بايد قانون يک شکل اجرا شود، آن صحنه داور بي تفاوت بود ولي در اينجا بازيکن ما اخراج شد. زياد نمي‌خواهم در موردش صحبت کنم اما اگر حرکت کفشگري اخراج داشت در ساير صحنه‌ها نيز بايد کارت قرمز براي اين حرکت داده شود.

2 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.