امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
۹:۴۲:۲۱ - چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره و نمایشگاه مطبوعات در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود
در دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با پیشنهاد برگزاری جشنواره و نمایشگاه مطبوعات در منطقه آزاد انزلی موافقت گردید.   حسین داداشی رییس هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان در دیدار هیات مدیره این موسسه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار داشت : عمر خانه مطبوعات […]

در دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با پیشنهاد برگزاری جشنواره و نمایشگاه مطبوعات در منطقه آزاد انزلی موافقت گردید.

 

حسین داداشی رییس هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان در دیدار هیات مدیره این موسسه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار داشت : عمر خانه مطبوعات به بیستمین سال تاسیس خود می رسد و این خانه در دهه ی ۷۰ همراه با آغاز دولت اصلاحات تاسیس گردید و یکی از باسابقه ترین تشکل های صنفی مطبوعات کشور است.
وی با بیان اینکه حدود ۴۰۰ نقر از اصحاب رسانه در خانه مطبوعات گیلان عضو هستند گفت : از نظر دارا بودن افراد باسابقه و فعال در حوزه ی مطبوعات در کشور موقعیت بهتری نسبت به سایر استانها داریم.
داداشی ادامه داد : استان گیلان جز استانهای نخست کشور از نظر کثرت رسانه هاست و در حدود ۳۰۰ حوزه ی رسانه ای مشتمل بر نشریات مکتوب ،مجازی ،خبرگزاری و سرپرستی نشریات در استان فعال هستند .
وی به سابقه ی فرهنگی استان گیلان و قدمت نشریات اشاره کرد و افزود : بیش از یکصد سال پیش در استان ،روزنامه منتشر می شد و این نشان دهنده ی سبقه ی و روحیه ی فرهنگی مردم گیلان است.
رییس هیات مدیره ی خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه گیلان دارای کم حاشیه ترین نشریات کشور است، گفت: با وجود چاپ ۸ روزنامه در استان و تعدد نشریات دارای کم حاشیه ترین فعالیت ها در عرصه ی مطبوعات هستیم و اقبال مردم نیز برای مطالعه بالاست.
وی تاکید کرد : نگاه نقدانه رسانه لازمه عملکرد است اما این نگاه باید سازنده باشد .
داداشی یکی از اهداف دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات با مدیرعامل سازمان منطقه ی آزاد انزلی ،بهره گیری از ظرفیت های منطقه برای برگزاری جشنواره ی کشوری رسانه ها خواند و گفت : منطقه آزاد انزلی در سالهای اخیر جهش های بسیار خوبی داشته است و برپایی چنین جشنواره ای با تعامل منطقه ی آزاد انزلی فرصتی مغتنم برای رسانه های استان و کشور است که با فرصت های استان گیلان آشنا شده و تجربیات در همه ی زمینه ها منتقل شود.

کریم خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های منطقه ی آزاد انزلی اظهار کرد : این سازمان توانسته است در سالهای اخیر نقش بسیار ارزنده ای را در زمینه ی توسعه اقتصادی ،گردشگری و تجاری استان داشته باشد و برگزاری رویدادهای فرهنگی و ورزشی را نیز در برنامه هاو محورهای فعالیت خود قرار داده است.
خرسندی با بیان اینکه رسانه های گیلان نیز در جهت توسعه ی استان قلم فرسایی می کنند ،گفت : قطعا همراه بودن رسانه ها با نهادهای تاثیر گذار منجمله منطقه آزاد انزلی برای رشد و توسعه استان و آگاهی بخشی به مخاطبان در زمینه ی نحوه ی فعالیت ها موثر خواهند بود.
وی برگزاری جشنواره مطبوعات در منطقه ی آزاد را یک رویداد موثر خواند و افزود : امیدواریم با تعامل سازمان منطقه ی آزاد انزلی بتوانیم این رویداد بزرگ را در استان پایه ریزی کنیم.
در ادامه رضا مسرور مدیر عامل منطقه آزاد انزلی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان گفت : در حال حاضر در منطقه ی آزاد انزلی برای برگزاری رویدادهای بزرگ ملی زیر ساخت ها فراهم شده است و مرکز نمایشگاهی این منطقه نیز یکی از مراکز مهم برای برپایی نمایشگاههای ملی و بین المللی است.
وی با اعلام موافقت در خصوص برپایی جشنواره مطبوعات در منطقه آزاد انزلی عنوان کرد : جشنواره ی مطبوعات نیز یک رویداد در سطح ملی خواهد بود و سازمان منطقه آزاد انزلی از چنین رویدادی استقبال می کند و آمادگی خود را جهت همکاری اعلام می نماید .
مسرور با برشمردن پتانسیل های منطقه آزاد انزلی اذعان داشت : در چند سال اخیر تلاش سازمان بر این بوده که مدت اقامت گردشگران در استان را افزایش دهد و طرحهایی نظیر ساخت آکواریوم ،بزرگترین مارینای شمال کشور و … به جهت مدت جلب گردشگران بیشتر و افزایش مدت اقامت است.
وی بندر کاسپین را نقطه ی عطفی در زمینه ی توسعه ی اقتصادی ،گسترش بحث تجارت در بنادر استان خواند و افزود : بندر کاسپین توانمندی تبدیل شدن به بنادر نسل سوم را دارد.
وی نقش رسانه ها را در بیان ظرفیت های گردشگری ،اقتصادی و تجاری گیلان موثر قلمداد کرد و گفت : توسعه ی هر چه بیشتر استان در سایه ی تعامل و همدلی صورت می گیرد .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب