توراس : ايران شانس قهرمانی جام جهانی فوتسال را دارد

سايت فيفا با اشاره به اينکه باشگاه بارسلونا در زمينه پرورش بازيکن و معرفي آنها به تيم ملي نقش بسزايي دارد به عملکرد تيم فوتسال اسپانيا در جام جهاني پرداخته است. 

در اين گزارش نوشته شده است: بارسلونا نقش اساسي در فوتبال اسپانيا دارد. مشابه چنين پديده‌اي در فوتسال اين کشور هم نمايان و چشم همه به نيوکمپ است.  اين سايت اشاره کرده که از 14 بازيکن تيم فوتسال اسپانيا 6 بازيکن از بارسلونا هستند. تيم فوتسال بارسلونا براي دومين بار متوالي قهرمان اسپانيا و براي اولين بار قهرمان اروپا شد. توراس، بازيکن اين تيم کفش طلا فوتبال اروپا را کسب کرد.

سايت فيفا با اشاره به عملکرد فوق‌العاده توراس در بازي برابر پاناما گفت‌وگويي با اين بازيکن 32 ساله اسپانيا انجام داد. توراس در اين مصاحبه درباره اينکه اکثر بازيکنان اسپانيا از بارسلونا هستند، عنوان کرد:

 خيلي مهم است که نسبت به بازي يکديگر شناخت داريم و مي‌توانيم به هم کمک کنيم. مسئله مهمي است که بازيکنان يکديگر را بشناسند و بدانند چه کاري در زمين مي‌خواهند انحام دهند.  هماهنگي بازيکنان مسئله اساسي است که هر تيمي به آن نياز دارد. ما خوش شانس هستيم که چنين فاکتوري در تيم خود داريم، اما بايد بگويم فقط به خاطر بازيکنان بارسلونا نيست. مدت زمان زيادي است که کنار يکديگر بازي مي‌کنيم و شناخت کامل از هم داريم. همه ما از يک قاعده پيروزي مي‌کنيم و بازي کردن در چنين شرايطي لذت‌بخش است و از تمام بازيکنان تشکر مي‌کنم. 

اين بازيکن که سومين جام جهاني خود را تجربه مي‌کند، خاطرنشان کرد: بازيکنان فعلي ما نسبت به سال 2004 و 2008 تفاوت دارند. با وجود اينکه هر دو تيم خيلي سطح بالايي داشتند، اما از لحاظ بازي متفاوت هستيم. هر چند که مهم‌ترين مسئله وجود اتحاد بين ما است. درست است تغيير در سن بازيکنان ايجاد شده اما قهرماني در اروپا نشان داد که تغييري نکرده‌ايم.

 اين باور را داريم که مي توانيم به فينال برسيم و اميدوارم بتوانيم عنوان قهرمان را نيز کسب کنيم. هر چند مي‌دانيم چه کار سختي را پيش رو داريم. در راه رسيدن به قهرماني فقط برزيل حريف ما نيست. خيلي تيم‌هاي ديگر شانس قهرماني دارند. تيم‌هايي مثل روسيه، ايتاليا، ايران، آرژانيتن، پرتغال و … شانس قهرماني دارند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.