تجدید دیدار پس از ۳۰ سال چشم انتظاری/تابوت فرزند درآغوش مادر

تابوت حاوی پیکر پاک منصور میرحسینی شهید سرافراز میهن اسلامی در حالی در آغوش مادرش جای گرفت که چشمان اشک بارش ۳۰ سال چشم انتظار دیدار فرزند بود.
حال و هوای غریبی بود، تابوت شهید با آمبولانس به محوطه پادگان حسن رود وارد و توسط سربازان نیروی دریایی از آمبولانس بیرون آورده شد و اینک زمان آن فرارسیده بود تا مادر شهید پس از ۳۰ سال فراق تابوت فرزندش را ببوسد و از روی همین تابوت چوبی بوی پیراهن یوسفش را استشمام کند.
اشک چشمان اجازه نمی داد مادر، تابوت فرزندش را به خوبی ببیند اما آن را به سان گهواره کودکی هایش در آغوش گرفته بود و زیر لب می گفت : منصور جان خوش آمدی پسرم …
مادر با بغضی در گلو افزود : ذر تمام این مدت همیشه به یاد دلبندم بودم و پسرم سرانجام به وعده اش عمل کرد و پس از ۳۰ سال چشم انتظاری نزد من برگشت.
بانوی سالخورده دست بر تابوت می کشید و با پسر شهیدش درد و دل می کرد که پدرت در غم دوری تو از دنیا رفت و روزی آمدی که دیگر در جمع ما نیست .
تابوت شهید بر دوش جوانان غیور نیروی دریایی با شکوه هر چه تمام تر تشییع شد، تا با انتقال به زادگاهش در مزار شهدای شهر رشت به خاک سپرده شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، روز دوشنبه مراسم تشییع شهید تازه تفحص شده ارتش جمهوری اسلامی شهید سید منصور میرحسینی در مرکز آموزش های تخصصی باقرالعلوم نداجا در پادگان حسن رود بندر انزلی برگزار شد.
در این مراسم با حضور فرماندهان نظامی لشکری و کشوری و خانواده معظم شهید میر حسینی پیکر مطهر شهید با اجرای تشریفات نظامی تشییع شد.
مراسم وداع با شهید سید منصور میرحسینی امروز دوشنبه بعد نماز مغرب و عشاء در بقعه آقا سید ابراهیم لاکانشهر رشت برگزار می شود و پیکر پاک شهید میرحسینی ساعت ۹ صبح فردا سه شنبه از مقر سپاه ناحیه مرکزی رشت واقع در پل عراق تشییع و در گلزار شهدای رشت به خاک سپرده می شود.
شهید سید منصور میرحسینی ۲۰ ساله متولد رشت بود که سال ۶۶ در عملیات کربلای۲ به فیض شهادت رسید.

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.