برگزاري پانزدهمين سالگرد درگذشت اسطوره فوتبال ايران زنده ياد سيروس قايقران

رييس هيات فوتبال انزلي گفت : اين مراسم به همت ستاد بزرگداشت اطوره فوتبال ايران ، زنده ياد سيروس قايقران و با حضورمسئولان و پيشكسوتان ورزش ، ورزشكاران و قشرهاي مختلف مردم در مسجد حسينيه كلوير و در كنار مزار اين ورزشكار صاحب نام گيلاني برگزارمي شود. محمود رمضاني گفت: در اين آئين خانواده زنده ياد قايقران شركت دارند.

سیروس قایقران

سيروس قايقران فرزند زكريا اول بهمن ماه ۱۳۴۰ در محله كلوير بندر انزلي به دنبال آمد و از همان دوران كودكي به فوتبال در زمينهاي خاكي كلوير روي آورد و با استعداد درخشانش در تيم فوتبال منتخب آموزشگاهها پذيرفته شد.

قایقران

وي در سن ۱۶ سالگي موفق شد به عنوان يكي از مهرهاي اصلي در تيمهاي نوجوانان و جوانان ملوان استعدادهاي خود را به نمايش بگذارد و با مهارتهاي منحصر به ‌فردش ملوان را به رتبه قهرماني باشگاههاي گيلان برساند.

سیروس

سيروس در سالهاي ۵۷ تا ۶۳ افتخارات زيادي را براي ملوان و گيلان به ارمغان آورد مانند دو گلي كه به پرسپوليس زد و يا گل زيبايي كه وارد دروازه تيم منتخب مازندران كرد. سيروس در سال ۱۳۶۳ به تيم ملي دعوت شد و در سال ۶۶ تنها فوتباليست شهرستاني بود كه بازوبند كاپيتاني تيم ملي ايران را به بازوان خود بست. در سال ۶۷ در جام ملتهاي آسيا در قطر، تيم ملي ايران با رهبري سيروس به مقام سومي دست يافت و در سال ۶۹ تيم ايران را با گلهاي زيبايش پس از ۲۰ سال به قهرماني در بازي هاي آسيايي پكن رساند. سيروس به الاتحاد پيوست و بعد از مدتي بازي در قطر، مجدداً به تيم اول خود ملوان بازگشت و اين تيم را قهرمان جام حذفي و راهي مسابقات آسيايي كرد. سيروس در سال ۷۲ به عنوان بازيكن و سپس مربي به تيم كشاورز تهران پيوست و نتايج قابل توجهي بدست آورد. وي سپس به تيم دسته دومي مسعود هرمزگان پيوست و مدتي در آنجا مشغول به مربيگري شد . در اوايل سال ۷۷ كه وي براي تعطيلات نوروز همراه خانواده‌اش به انزلي آمده بود در بازگشت و در حاليكه همراه فرزند، همسر و برادر همسرش در خودروي رنوي خود عازم تهران بود در حوالي امامزاده هاشم با كاميون خاور تصادف كرد كه منجر به فوت وي و فرزندش گرديد. يادش گرامي.

 

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.