اگر یارم نئی خارم چرایی

 

اینبار روی گفتارمان با  مردیست که برای ملوان زحمات بسیاری کشید مردی که زمانی نسل جوانی را به فوتبال ایران معرفی کرد که  اکثر آنها در زمانهای مختلف دست تیم ملی کشور عزیزمان ایران  را گرفتند و هنوز هم فوتبال ایران از آنان استفاده میکند . بله او محمد احمدزاده است ، یادمان نمی رود که اکثر تیم های شرکت کننده در لیگ ایران حداقل یک یا دو انزلیچی در تیم خود داشتند و دارند … سید جلال حسینی ، مازیار زارع ، پژمان نوری ، کیوان ساجدی، جلال رافخایی و … آری اینان نتیجه ی تلاش های محمد احمدزاده و دستیارانش بود که  تیم های دیگر را مجذوب جوانان آن زمان ملوان کرده بود ولی حیف که  در فوتبال حرفه ای کشورمان همیشه در کنار پیشرفت های چشم گیر اماهای بزرگ قرار دارد .

زمانی ملوان هم با سرمربی گری فرهاد پور غلامی (که در آن نسل طلایی دهه ی 80 دستیار محمد احمدزاده بود) نتایج درخور توجه گرفت که برجسته ترین آنان رسیدن به فینال جام حذفی و شکست دادن پرسپولیس در انزلی بود منتها در سال بعد با وجود اینکه تیم با تفاضل گل در رده ی چهارم لیگ بود هیئت مدیره وقت علارقم مخالفت های خیلی از پیشکسوتان و هوادران و حتی مدیرعامل تیم حکم به برکناری او را صادر کردن چرا که عقیده داشتند ملوان برای آسیایی شدن بسته شده است . و جالب اینجاست که فرهاد پورغلامی  هیچگونه مصاحبه یا اعتراضی به این حکم نکرد و در سکوت مطلق از این تیم جدا شد و نظرش این بود که تیم احتیاج به آرامش دارد  و اما باز احمدزاده ناخدای این تیم شد تا شاید  تیم را آسیایی کنداما دریای لیگ خیلی متلاطم بود و مشکلات این کشتی به دست او باز شدنی نبود… تیم در نیم فصل دوم در رده ی سیزدهم جای گرفت تا آسیایی شدن در حد رویا باقی بماند. پس او هم باید کنار میرفت اما چگونه؟ او هیچ اعتقادی به سکوت و حمایت از کادر بعدی نداشت و تا توانست بر علیه تیم و مدیریت مصاحبه کرد چرا که معتقد بود این تیم ملوان نیست. اما عقیده ی همشهریانش چه است؟ برای هوادار تیم ، همان تیم بود پس قیصرشان را چه شده است او تخته گاز در حال تخریب و جنجال آفرینی است …

کشتی انزلی اکنون در حال بسته شدن و آماده شدن برای رفتن به دریای بس طوفانیست اما براستی هدف احمدزاده چیست؟ آیا این مصاحبه ها و تخریب ها به نفع ملوان و ملوانیست؟ آیا مسئولین شهر و فرماندار انزلی نمیبینند و نمیخوانند این جنجال آفرینی را؟ آیا فرهاد پورغلامی نمیتوانست این چنین گرد و خاک به پا کند؟ او دوستانی بسیار دلسوز برای شخص او و ملوان دارد ایا آنان هم نمیتوانند در این برهه از زمان او را دعوت به سکوت کنند؟ این درخواست خیلی از انزلیچی هاست روی صحبتمان با آقای احمدزاده است آیا زمانی بهتر از حال برای شکایت کردن از تیم محبوبمان پیدا نکردند؟ روی صحبتمان با مسئولین و دوستان و پیشکسوتان است آیا نباید احمدزاده را دعوت به آرامش کنند؟ آنجه مسلم است اگر کسی در کشتی بخواهد جای خود را سوراخ کند و دیگران هم سکوت کنند ، کشتی و مسافرانش محکوم به غرق شدند.

نگذارید کشتیمان غرق شود چون همگی سوار بر آنیم

12 Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.