اگر نمي‌توانند تيمداري كنند تيم را به هواداران بدهند

اگر نيمي از بازيكناني كه از ملوان به ساير تيم‌ها پيوسته‌اند بخواهند به تيم سابق‌شان بازگردند،

اين تيم مي‌تواند يكي از مدعيان قهرماني باشد. همين سپاهان كه قهرمان ليگ شد سه بازيكن آن به نام‌هاي سيدجلال رافخايي، هادي تاميني و حسن اشجاري ملواني هستند و از اين تيم به فوتبال معرفي شدند. حتي ابوالحسن جعفري نيز دو سال در انزلي فوتبال بازي كرد و بعد از آن توانست فيكس سپاهان شود.

اما سيدجلال حسيني تنها ملي‌پوش سپاهان فوتبالش را از نونهالان ملوان آغاز كرد و به بزرگسالان رسيد و توانست كاپيتان ملوان شود. او در حالي حاضر 70 بازي ملي دارد و به گفته خودش 5 گل نيز براي تيم‌ملي به ثمر رسانده است. گفت‌وگوي 90 را با حسيني در خصوص شرايط فعلي ملوان بخوانيد:

90: آقا جلال! براي مصاحبه غيرسپاهاني و غيرتيم ملي تماس گرفتيم.

در خدمت هستيم!

90: چرا ملوان به اين روز افتاده؟

اين را بايد مسئولان شهر و استان جواب دهند.

90: حالا تو به عنوان يك ملواني كه از پايه‌ها با اين تيم بودي علت را چه مي‌داني؟

همه‌چيز به مسئولان شهر و مديران باشگاه بازمي‌گردد. وقتي هيچ‌كس تيم را حمايت نمي‌كند و مديريت باشگاه نيز نمي‌داند چه كار كند، آخر و عاقبتش همين مي‌شود كه تيمي با اين سابقه براي سقوط نكردن دست و پا بزند.

90: بايد چه كار كرد؟

اگر نمي‌خواهند تيمداري كنند يا توان آن را ندارند، تيم را بر عهده مردم و هواداران ملوان بگذارند چون آنها مي‌دانند چه كار كنند. الان مشخص نيست صاحب تيم منطقه آزاد است، نيروي دريايي است يا ارگان ديگري.

90: چرا تيمي با اين همه قدمت و سازندگي به اين روز افتاده؟

در كل ملوان از اول هم سازنده بوده و با تمام نداري‌ها ساخته ولي الان فوتبال حرفه‌اي شده و بازيكن به فكر آينده‌اش است و نياز به سرمايه‌گذاري دارد. الان بازيكني سراغ داريد كه از پول بدش آمده و مجاني بازي كند؟

90: الان اگر همه امكانات براي بازگشت فراهم شود خود تو راضي مي‌شود به ملوان بازگردي؟

چرا راضي نشوم؟ امكانات فراهم كنند و مثل ساير باشگاه‌ها حرفه‌اي باشند من هم برمي‌گردم و براي تيمم بازي مي‌كنم. همين الان كه خارج از انزلي بازي مي‌كنم باز هم افتخار همين شهر هستم و هواداران بايد خوشحال باشند.

90: پژمان نوري با چند بازيكن براي بازگشت صحبت كرده است با تو چطور؟

با من حرفي نزده هر چند هنوز نتوانستيم همديگر را در شرايط خوب ببينيم چون يا درگير تمرينات تيم‌ملي بوديم يا كه او خارج از ايران بود و من هم در اصفهان.

90: حالا اگر بخواهي برگردي چه جواب مي‌دهي؟

اگر شرايط مهيا شود حرفي ندارم. همين الان هم كه پژمان مي‌خواهد برگردد قطعي كه نيست. مطمئن باشيد اگر اين روند در ملوان ادامه داشته باشد فكر نمي‌كنم او هم راضي شود.

90: خودت وقتي به انزلي مي‌روي هواداران ملوان از تو مي‌خواهند برگردي و براي تيم‌شان بازي كني؟

چرا خيلي‌ها مي‌گويند برگرد. اما آنها هم به اين نتيجه رسيدند با اين شرايط هيچ بازيكني به انزلي باز نمي گردد چون هواداران حرفه‌اي شده‌اند و شرايط فوتبال حرفه‌اي را به خوبي درك مي‌كنند.

90: قبول داري اگر نيمي از همين نفرات بازگردند ملوان هم مدعي قهرماني مي‌شود؟

قطعا همين طور است و ملوان از هر لحاظ پتانسيل قهرماني را دارد.

اين تيم در هر كجاي ايران طرفدار دارد و خوب هم حمايت مي‌شود اما اين را بگويم تا روزي كه مسئولان شهر و باشگاه حرفه‌اي فكر نكنند و امكانات لازم را فراهم نكنند اوضاع همينطور است و شرايط فعلي ادامه خواهد داشت.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.