اولین قهرمان جام حذفی

۵ گل در ۱۱ دقیقه ی پایانی
تیم ملوان بندرانزلی نخستین تیمی بود که قهرمان جام حذفی ایران در سال۱۳۵۵ شد . در نخستین دوره ی جام حذفی که در سال ۱۳۵۵ برگزار شد ، ملوان و تراکتورسازی به فینال رسیدند .

ملوان در لیگ تخت جمشید حضور داشت ولی تراکتورسازی در لیگ دسته پایین تر بازی می کرد . دیدار فینال نخستین دوره ی جام حذفی ، روز جمعه ۴ دی ۱۳۵۵ در ورزشگاه شیرودی برگزار شد و ۱۵ هزار نفر در یک روز برفی و سرد این بازی را دیدند .

محمد صالحی داور سرشناس کشورمان این بازی را سوت زد . ملوان با پیروزی ۴ بر یک مقابل تیم دسته دومی تراکتورسازی به عنوان قهرمانی دست یافت .

این بازی تا ۱۱ دقیقه به پایان بدون گل بود اما در این زمان اندک پنج گل به ثمر رسید . عزیز اسپندار در دقیقه ی ۷۹ و علی نیاکانی در دقایق ۸۲ و۸۷ ملوان را ۳ بر صفر پیش انداختند و عبدالله محسنی زاده در دقیقه ی ۸۹ یک گل تراکتور را به ثمر رساند اما اسپندار در دقیقه ی ۹۰ گل چهارم ملوان را زد و بدین ترتیب ملوان قهرمان نخستین دوره ی جام حذفی شد .
ترکیب ملوان : رمضان احمدپور ، رضا ویشگاهی ، رضا رافت ، منوچهر ناوران ،محمود پیشگاه هادیان ، قاسم سلطانزادی ، حسن دشتی ۴۶ – ابوالفضل مزدستان ، میخاییل پطروسیان ، علی نیاکانی ، عزیز اسپندار و غفور جهانی ۸۹ –نصرت ایراندوست
سرمربی : بهمن صالح نیا

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.