امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
۲:۰۹:۲۶ - سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
الماسخاله : عضدی هیچ مشکلی برای برگزاری دیدار دو تیم ندارد
فرامرز الماسخاله رئيس هيئت فوتبال استان گيلان از برگزاری داربی داماش و ملوان در ورزشگاه عضدی رشت خبر دادظاهرا ال گیلانوی شمالی ها در همه ی زوایای برگزاری اش باید با حاشیه همراه باشد یکی از آن حاشیه ها که در مدت یک هفته مانده به شروع این مسابقه راه افتاده است، انتخاب محل برگزاری […]

فرامرز الماسخاله رئيس هيئت فوتبال استان گيلان از برگزاری داربی داماش و ملوان در ورزشگاه عضدی رشت خبر دادظاهرا ال گیلانوی شمالی ها در همه ی زوایای برگزاری اش باید با حاشیه همراه باشد

یکی از آن حاشیه ها که در مدت یک هفته مانده به شروع این مسابقه راه افتاده است، انتخاب محل برگزاری این بازی است.

ظاهرا ملوانی ها که به مانند اکثر تیم های لیگ برتری در چمن طبیعی تمرین می کنند و مسابقه می دهند دوست ندارند تا بازی آنها با داماش در ورزشگاه عضدی برگزار شود و مایل هستند تا این مسابقه در سردار جنگل رشت انجام گیرد و به همین دلیل شرایط نامناسب امنیتی عضدی را بهانه ی این تغییر مکان قرار داده اند.

اما الماسخاله در این ارتباط نظر دیگری دارد و می گوید: باشگاه ملوان درخواست داده بود که به دليل مسايل امنيتي ديدار روز جمعه اين تيم با داماش گيلان در هفته هفدهم لیگ برتر، در ورزشگاه سردار جنگل برگزار شود اما تعيين ورزشگاه مسابقه یکی از بدیهی ترین امتيازهای تيم ميزبان است و ميزبان مي‌تواند بازی را در ورزشگاه مورد نظرش برگزار کند،

ضمن اينکه ورزشگاه عضدی شهر رشت تاييديه درجه ” ای ” مسئولان کنفدراسيون فوتبال آسيا را هم گرفته است و هيچ مشکلي براي برگزاري ديدار دو تيم ندارد.

وي ادامه داد: عظمتي فرماندار محترم مردم رشت که رئيس شوراي تامين هم هست نيز اعلام کرد که ديدار دو تيم داماش و ملوان در ورزشگاه عضدي رشت برگزار خواهد شد و از مسئولان انتظامی شهر رشت درخواست نمودند تا به نحو احسن امنیت و آرامش این مسابقه را برعهده بگیرند.

سایت گل

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. رضا اصغری   آذر ۱۲, ۱۳۹۲  

  پخش زنده قرعه‌کشي جام‌جهاني در 193 کشور

  فدراسيون بين المللي فوتبال فيفا روز دوشنبه اعلام کرد مراسم قرعه کشي رقابت هاي جام جهاني 2014 برزيل در 193 کشور پخش شد.
  [پخش زنده قرعه‌کشي جام‌جهاني در 193 کشور]

  مدير بخش فيلم هاي فيفا روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتي در مورد مراسم قرعه کشي گفت مراسم قرعه کشي حدود نود دقيقه اي که از ساعت 13 به وقت محلي(شانزده به وقت گرينوويچ) در کاستا دو سوئيپ برگزار مي شود، در 193 کشور از مجموع 209 فدراسيون فوتبال عضو فيفا پخش خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاري فرانسه از کاستا دو سوئيپ ، حدود سي شبکه راديويي از جمله هفده راديو برزيلي نيز اين مراسم را پوشش مي دهند.

  ژروم والکه دبير کل فدراسيون بين المللي فوتبال به همراه هشت ستاره سابق فوتبال جهان از هشت تيم که سابقه قهرماني در جام جهاني دارند در اين مراسم شرکت مي کنند.

  بر اين اساس احتمالا کافو از تيم ملي برزيل، هيرو از اسپانيا ،زيدان از فرانسه، کاناوارو از ايتاليا، ماتياس از آلمان، گيگا از اروگوئه، هورست از انگليس و کمپس از آرژانتين ديگر شرکت کنندگان در مراسم قرعه کشي جام جهاني هستند.

 2. رضا اصغری   آذر ۱۲, ۱۳۹۲  

  حکم عجيب کميته استيناف درباره پرونده تباني
  تباني کنيد تا رستگار شويد !

  درحالي که همه چشم‌ها به کميته استيناف فوتبال ايران دوخته شده تا سرانجام پرونده جنجالي پرسپوليس و قهرماني را مشخص کند اين کميته ديروز راي تجديدنظرخواهي باشگاه البدر در خصوص تباني در ليگ دوي ايران را بي‌سروصدا صادر کرد. حکمي که شاهکاري درتاريخ فوتبال ايران قلمداد مي‌شود.
  [تباني کنيد تا رستگار شويد !]

  سرانجام حکم نهايي در خصوص ماجراي تباني در ليگ دوي فوتبال ايران روي خروجي سايت فدراسيون فوتبال قرار گرفت. حکم عجيبي که مي‌توان آن را شاهکار سازمان فوتبال ايران دانست. حکمي که خواسته يا ناخواسته از واقعيت فوتبال ايران پرده‌برداري مي‌کند. «تباني کنيد و رستگار شويد.»

  به گزارش تابناک، پرونده عجيب و طولاني تباني در فوتبال دسته دوي ايران در کنار همه نکات عجيب و تکان دهنده‌اي که داشت امروز از يک واقعيت ديگر هم پرده برداري کرد و آن خلاء عجيب قانوني در برخورد با پرونده‌هاي نظير تباني در فوتبال ايران است. چنانکه حتي اگر در يک مورد، مثل اتفاق پيش‌رو، فعل قانون شکنانه شما هم محرز شود به دليل اين شکاف قانوني مي‌توانيد با خيال راحت به کار خود ادامه دهيد. کافيست يک حساب و کتاب کنيد و ببينيد که قانون شکني مورد نظرتان چقدر سود عايدتان مي‌کند.

  در پايان فصل گذشته مسابقات ليگ دو بود که تيم مس سونگون ورزقان به عنوان تيم اول راهي ليگ يک شد. با شکايت تيم البدر بندر کنگ از اين تيم کميته استيناف علي‌رغم حکم کميته انضباطي حکم به کسر شش امتياز از تيم مس داد و به اين ترتيب اين البدر بندر کنگ بود که راهي ليگ يک شد. در ادامه مسي‌ها به تباني در دو ديدار البدر در رقابت‌هاي همان فصل ليگ دو اعتراض کردند.

  مسي‌ها معتقد بودند در دو ديدار البدر با تيم‌هاي سايپا مهر کرج و استيل‌آذين تباني صورت گرفته و سرانجام در 28 مهر ماه امسال و در حالي که البدر پنج هفته در رقابت‌هاي ليگ يک به ميدان رفته بود کميته استيناف تنها در خصوص تباني اين تيم در ديدار با سايپا مهر کرج حکم داد و البدر را به کسر شش امتياز محکوم کرد. در اين حکم جريمه نقدي و محروميت سرپرست البدر هم لحاظ شده بود. اما مهدي محمدنبي که حکم را در اختيار داشت تا کنون اين حکم را اجرا نکرد تا اينکه بار ديگر کميته استيناف در پي فرجام‌خواهي تيم البدر با بيان محرزر شدن تباني تيم البدر حکم به کسر شش امتياز از اين تيم در رقابت‌هاي اين فصل ليگ يک داد.

  شايد باورتان نشود ولي واقعيت همين است که کميته استيناف در حکم خود به صراحت بيان داشته که «ضمن رد تجديد نظر خواهي و تاييد حکم صادره نسبت به باشگاه فرهنگي ورزشي البدر بندر کنگ ، از آنجايي که تباني به مفهوم توافق و همکاري طرفين براي تعيين نتيجه مسابقه به نفع يکي از آنان است و با عنايت به اينکه با احراز وقوع تباني شايسته بود کميته محترم انضباطي نسبت به هر دو طرف پرونده اتخاذ تصميم مي کرد، لذا با توجه به مراتب ذکر شده مستندا به ماده 41 آيين نامه انضباطي حکم بر کسر شش امتياز از مجموع امتيازات کسب شده تيم فوتبال مهر کرج در مسابقات فصل جاري و پرداخت مبلغ 50 ميليون ريال جريمه نقدي و با اصلاح کسر امتيازات تيم البدر بندرکنگ در فصل جاري صادر و اعلام مي شود.راي صادره قطعي است.»

  تا پيش از اين بيشتر انتقادات در اين پرونده به اين موضوع اختصاص داشت که چرا حکمي که از سوي کميته استيناف صادر شده از سوي نبي ابلاغ نمي‌شود ولي اين روزها موضوع جنبه ديگري يافته و آن نحوه برخورد با قانون‌شکني در فوتبال است.

  بيشتر از کميته استيناف اين ايراد متوجه کميته انضباطي فوتبال ايران است که زمينه تخفيف در مجازات را به اين صورت فراهم آورده است. بند 41 آئين نامه کميته انضباطي که البته روي خروجي وب‌سايت فدراسيون فوتبال ايران قرار ندارد بيان مي‌کند که بعد از محرز شدن تباني در مسابقه فوتبال ضمن کسر امتياز از تيم متخلف يکي از موارد زير در خصوص آن تيم مي‌بايست اجرا شود که شامل محروميت يا حذف از مسابقات، سقوط به دسته پائين‌تر، کسر امتياز و يا استرداد جوايز کسب شده توسط اين تيم است که کميته انضباطي با استناد به اين بند «کسر امتياز» را بعد محرز شدن تباني ميان اين دو تيم به عنوان جريمه برگزيده که کمترين جريمه در ميان جريمه‌هاي تعيين شده است.

  آن هم براي تيمي که با همين تباني راهي دسته بالاتر فوتبال شده. حالا کميته استيناف قوزي بر قوز کميته انضباطي افزوده و در تفسير راي اين کميته بيان داشته که اين شش امتياز مي‌بايست در فصل جديد، يعني رقابت‌هاي ليگ يک، از البدر کسر شود. اين به اين معني است که البدر که با تباني و تخلف آشکار موقعيتي را کسب کرده که شايستگي آن را نداشته، نه تنها جايگاه ناحق خود را از دست نمي‌دهد که با حکم کميته استيناف در جايگاه ناحق خود ثبيت مي‌شود.

  گرچه پر واضح است که صدور چنين حکمي خلاف قاعده و عقل سليم است اما شايد مسئولان کميته استيناف تصور نموده‌اند که کسر امتياز مي‌بايست در فصل جاري از امتيازات تيم متخلف صورت گيرد. چه اينکه وکيل تيم البدر در دفاع از موکل خود بيان داشته که «فيفا در مواردي از پرسپوليس تهران بابت بدهي به بازيکن خارجي خود «رافائل» و شرکت ترانسفر و نقل و انتقالات بازيکن به نام «کوپيان» 6 امتياز کسر کرد. استيل آذين بابت بدهي به يونگ به کسر 12 امتياز محکوم گرديد، نساجي مازندران در قبال بدهي به المير توليا به کسر سه امتياز محکوم گرديد.آيا با توجه به اينکه بدهي ها متعلق به فصل يا فصول قبل بود فيفا آن را در جدول فصول قبل لحاظ مي کرد؟اصلا.»

  شايد در ظاهر اين استدلال درست باشد. حتي در مورد ماجراي معروف کالچوپولي تيم‌هاي متخلف با کسر امتياز فصل جديد را با امتياز منفي آغاز کردند. اما در موارد ياد شده هيچ‌گاه تخلف صورت گرفته موجب صعود يک تيم به دسته بالاتر نشده است. در مواردي که وکيل تيم البدر مثال شده هيچ يک از تخلفات صورت گرفته موجب نشد تا موقعيت يک تيم در آن دسته متزلزل شود. در خصوص کالچوپولي هم تيم‌هاي متخلفي مثل يونتوس به دسته پائين‌تر سقوط کرده بود و کسر امتياز در ليگ پائين‌تر کمکي به کسب موقعيت نامشروع توسط اين تيم نمي کرد.

  نکته‌اي که در اين پرونده عکس آن صادق است و تيم خاطي با آشکار شدن تخلفش جايگاهي که ناعادلانه کسب کرده را به مدد حکم کميته استيناف از دست نمي دهد.

  نکته بعدي که شايد دوستان در کميته استيناف را مجاب کرده تا چنين راي صادر کنند اين است که در حال حاضر رقابت‌هاي ليگ يک به هفته دوازدهم خود رسيده و حذف تيم البدر از اين رقابت‌ها و جايگزين کردن تيم مس سونگون کاملا جدول را بهم مي‌ريزد. اينجاست که سوال اولي که در خصوص اين پرونده ذهن‌ها را درگير خود کرده بود دوباره رخ مي‌نماياند که چرا وقتي حکم اين پرونده در هفته پنجم اين رقابت‌ها صادر شد مسئولاني در فدراسيون فوتبال کارشکني کردند و کمر به اجراي اين حکم نبستند تا اينکه اين چنين حق تيم ديگري پايمال شود؟

  به هر حال در روزهايي که همه از دستگاه حقوقي فدراسيون فوتبال انتظار دارند تا پرونده‌هاي مهمي که در دستور کار دارزد را به سلامت به سرانجام برساند صدور احکامي از اين دست نگراني‌هايي را بوجود مي‌آورد.

 3. رضا اصغری   آذر ۱۲, ۱۳۹۲  

  آرژانتين، سرگروه مورد علاقه مردم ايران!
  مروري بر اتفاقات ديشب برنامه نود

  برنامه «90» اين هفته در حالي پخش شد که مسابقه پيامکي‌اش درباره سرگروه تيم ملي فوتبال در جام جهاني بود. نکته جالب توجه اين بود که بيش از 75 درصد مردم علاقه داشتند که ايران در جام جهاني با تيم‌هاي بزرگ هم گروه شود؛ نظري که کاملا با نظر مجري برنامه در تضاد بود!
  [مروري بر اتفاقات ديشب برنامه نود]

  برنامه «90» اين هفته هم مانند برنامه هاي گذشته به بررسي مسابقات ليگ برتر فوتبال پرداخت و در اين ميان، مهمانان ويژه اي هم به صورت حضوري و تلفني در اين برنامه حضور داشتند اما مهم ترين بخش برنامه اين هفته، نظرسنجي پيامکي آن بود. تهيه کنندگان برنامه «90» از بينندگان برنامه پرسيده بودند که دوست دارند تيم ملي در جام جهاني در گروه کدام يک از تيم هاي سيد يک قرار بگيرد.

  به گزارش ايسنا ، بيش از 75 درصد کساني که در اين نظرسنجي شرکت کرده بودند ابراز علاقه کردند که ايران در جام جهاني با آرژانتين، اسپانيا، برزيل يا آلمان هم گروه شود. اين در حالي بود که مجري برنامه گفته بود که علاقه دارد ايران در جام جهاني با اروگوئه هم گروه شود؛ البته او تاکيد کرد که اين علاقه بيشتر به دليل حضور «سوارز» در اين تيم است.

  نتايج کلي آراي شرکت کنندگان در نظرسنجي برنامه «90» به اين شرح بود:

  آرژانتين 39 درصد

  اسپانيا 15 درصد

  برزيل 11 درصد

  سوييس 10

  آلمان 10

  بلژيک 7

  کلمبيا 4

  اروگوئه 4

  تعداد شرکت کنندگان: بيش از يک ميليون و 800 هزار نفر

  بخش «ايران 90» که به بررسي وضعيت فوتبال در استان ها و شهرهاي مختلف ايران مي پردازد، اين هفته به گنبد کاووس سر زده بود. در اين شهر، بازار پيش بيني کورس هاي اسب دواني و رشته هاي ورزشي ديگر مانند تهران داغ داغ بود.

  نخستين مهمان تلفني برنامه اين هفته هم از اين خطه بود؛ سردار آزمون، لژيونر فوتبال ايران در روسيه از طريق ويدئو کنفرانس در برنامه حضور پيدا کرد.

  آزمون در گفت و گويش با فردوسي پور از حل شدن مشکل خروجي اش توسط محمد رويانيان صحبت کرد و از او قدرداني کرد.

  او همچنين تاييد کرد که به دليل خط خوردن از فهرست تيم ملي فوتبال در روسيه گريسته است!

  اين بار هم مجري برنامه مدل موي آزمون را به يک سوژه تبديل کرد و او را با شخصيت کارتوني «علي بابا» مقايسه کرد و حتي تصوير اين شخصيت کارتوني را هم پخش کرد.

  پس از آزمون، عليرضا جهانبخش از طريق اينترنت مهمان برنامه شد تا درباره عملکرد درخشنش در نايمخن – تيم هلندي که در آن توپ مي زند – صحبت کند.

  او از حضورش در اين تيم هلندي ابراز رضايت کرد و گفت که براي رفتن به هلند مشورت هاي زيادي کرده بوده است.

  جهانبخش در پايان حرف هايش ابراز اميدواري کرد که براي فوتبال ايران نماينده خوبي باشد و از مردم خواست که در اين راه او را دعا کنند.

  مهمان ويژه

  حامد لک، دروازه بان موفق تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز که در مقطعي پيراهن دروازه باني تيم ملي را نيز بر تن کرد، مهمان ويژه برنامه اين هفته بود.

  او در اين برنامه از «سختي هايي» گفت که در زندگي کشيده تا به اين جا برسد و به خاطر حمايت هاي پدر و مادرش، از ايشان تشکر کرد.

  وقت تلف کردن! لک در پاسخ به فردوسي پور که پرسيده بود آيا از روي قصد وقت بازي را تلف مي کند، گفت که اين طور نيست و براي اثبات حرفش دلايلي هم ذکر کرد.

  دروازه بان سوم تيم ملي با شرکت در نظرسنجي برنامه «90» گفت که دوست دارد ايران در جام جهاني با اسپانيا هم گروه شود چون بازي کاسياس و فابرگاس را دوست دارد.

  دروازه بان تراکتورسازي همچنين با تمجيد از دانيل داوري، دروازه بان ايراني – آلماني تيم ملي گفت: داوري به من گفته مي توانم در اروپا بازي کنم. اول فکر کردم که شوخي مي کند اما او به من اطمينان داد که حرفش کاملا جدي بوده است.

  لک درباره شايعه پرسپوليسي بودنش گفت: بين استقلال و پرسپوليس طرفدار پرسپوليسم اما حالا تراکتوري هستم و تمام تلاشم را براي موفقيت اين تيم مي کنم. تراکتور دو فصل پياپي نايب قهرمان شده و شخصيت قهرماني را پيدا کرده است.

  او همچنين از علاقه وافرش به بازي علي کريمي گفت: از کودکي دوست داشتم کريمي را از نزديک ببينم. فکر نمي کردم که يک روز بتوانم در کنارش بازي کنم. او به جوان هاي تيم راهنمايي هاي خوبي کرده و کمک کرده که در کارشان موفق شوند.

  گزارش

  در ادامه برنامه گزارش از وضعيت تيم فوتبال بانوان استقلال پخش شد که نشان مي داد اوضاع اين تيم اصلا خوب نيست و تقريبا منحل شده است. در اين گزارش با سرپرست و چهار تن از دختران فوتباليست تيم استقلال صحبت شده بود.

  گزارش دوم متعلق به باشگاه داماش بود. وضعيت مالي بسيار بد اين باشگاه – که اکنون نه خصوصي است و نه دولتي – باعث شد که برنامه سازان «90» به سراغ آن بروند و با جمعي از مسئولان باشگاه، پيشکسوتان و هواداران تيم صحبت کنند.

  سومين گزارش برنامه اين هفته به فوتبال پايه اختصاص داشت. در اين گزارش با مسئولان آکادمي باشگاه هاي راه آهن، داماش، دخانيات، پرسپوليس، ملوان و … گفت و گو شده بود.

  ليگ يک

  در ادامه برنامه گزارش نتايج ليگ دسته اول فوتبال و حواشي ان پخش شد. در اين بخش گزارش ويژه اي هم از وضعيت گهر دورود پخش شد.

  فوتسال

  فوتسال هم از برنامه اين هفته «90» سهم داشت. قسمت هايي از ديدار تيم ملي فوتسال ايران برابر روسيه پخش شد که با پيروزي ايران همراه بود.

  پيگيري پرونده البدر

  اصغر حسن خاني، مديرعامل باشگاه مس سونگون روي خط تلفني برنامه آمد تا در اين باره صحبت کند.

  فردوسي پور گفت: راي اوليه کميته استيناف به سود مس بوده و بايد البدر به ليگ دسته دو سقوط مي کرد ولي اعلام آن طول کشيد و حالا هم البدر در ليگ يک باقي مانده و گويا پاداش گرفته است. البته تيم مس هم تباني کرده و در اين مساله شکي نيست.

  حسن زاده پاسخ داد: سوال ما اين است که چرا زمان را کشتند و راي را دير اعلام کردند که بگويند ديگر دير شده و نمي شود البدر را به ليگ پايين تر بفرستند؟ اگر کسر شش امتياز را در ليگ دسته يک لحاظ کرده اند يعني تباني در ليگ دسته دو را تاييد کرده اند! تباني در فصل قبل صورت گرفته نه اين فصل.

  در ادامه صالحي، رئيس کميته استيناف مهمان تلفني برنامه شد و درباره مساله پيش آمده گفت: البدر بندر کنگ طبق حکم کميته انضباطي به کسر شش امتياز محکوم شده بود. اين راي 21 مهر اعلام شد. قبل تمام شدن ليگ فصل پيش، مس با استيل آذين تباني کرد و هر دو تيم به کسر شش امتياز محکوم شدند. سپس پرونده اي براي شکايت مس باز شد در حالي که قرعه کشي ليگ يک انجام شده و برنامه ريزي ها صورت گرفته بود.

  وي ادامه داد: بعد از صدور راي، البدر شکايت کرد و ما در تاريخ 5 آبان راي خود را مبني بر کسر شش امتياز و نه سقوط به دسته دوم صادر کرديم.

  فردوسي پور در اين لحظه گفت که مهدي دادرس صراحتا گفته که البدر بايد به دسته دوم سقوط مي کرده!

  صالحي اما با رد اين مطلب گفت: دادرس از موضع خودش اين حرف را زده ولي راي کميته اين گونه نبوده است.

  مجري برنامه هم گفت: اگر البدر تباني کرده پس با تباني به دسته يک صعود کرده است. انتقاد من به روند طولاني، کند و مشکوک اعلام راي نهاي و حرف هاي ضد و نقيض مسئولان فدراسيون است. قطعا حمايت هايي در اين زمينه از سوي برخي افراد صورت گرفته است.

  صالحي گفت: هيچ تغييري در راي صادر شده صورت نگرفته است. راي يک شنبه اين هفته ابلاغ شد.

  فردوسي پور هم گفت: ولي گفتيد که راي را 5 آبان صادر کرده ايد پس چرا اين هفته ابلاغ شد؟

  در ادامه آبتين عظيم زاده، قائم مقام باشگاه البدر هم روي خط برنامه آمد و گفت: اگر ما بخواهيم با تيمي تباني کنيم، آيا پول مي دهيم که حريف با هفت بازيکن به ميدان بيايد؟ گفتيد روند اعلام راي مشکوک است، من هم موافقم. به من گفتند که از من دستخط دارند که تباني ما را تاييد مي کند که من هم نمونه دستخطم را به اداره اگاهي فرستادم تا بررسي شود.

  فردوسي پور در پايان گفت: همين که اعلام راي صادر شده از سوي استيناف، پنج هفته طول کشيد، مساله دار است. البته اين بحث را در برنامه هاي بعدي پي خواهيم گرفت.

  برنامه «90» به مناسبت برگزاري مراسم قرعه کشي جام جهاني فوتبال، جمعه شب از ساعت 19 و 15 دقيقه ويژه برنامه خواهد داشت. فردوسي‌پور در طول برنامه چند بار بر پخش مراسم جمعه شب تاکيد کرد.


 • آخرین اخبار
 • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب