ملوان بندر انزلی 0 – ذوب آهن اصفهان 1

افتخاری بزرگ برای محمد احمدزاده

سبزپوشان اصفهانی به مرحله پلی آف رسیدند تا یک شانس دوباره به آنها داده شود آنها قوهای سپید را در انزلی شکست دادند.

آدینه بیستم  اردیبهشت ماه نود و دو – ساعت 18:00

هفته سی و یکم لیگ برتر – جام خلیج پارس

ملوان بندر انزلی –  ذوب آهن اصفهان

نتیجه بازی رفت: 3- 2

ورزشگاه تختی انزلی – تماشاگر: دو هزار نفر

هوا: نیمه ابری – دما: 19 درجه سانتى گراد.

داور: تورج حق وردی – کمک داوران: رحیم شاهین ، بهرام نقوی

گل: مهدی رجب‌زاده دقیقه 13 (ذوب آهن)

کارت زرد: مهدی رجب‌زاده دقیقه 14، سینا عشوری دقیقه 53  (ذوب آهن) شاهین ثاقبی دقیقه 63 ، عزیز معبودی دقیقه 79(ملوان)

ذوب آهن اصفهان :گئورگ کاسپاروف ، علیرضا محمد ، سعید عبدالله پور ، علی جراح کار  ، قاسم حدادی‌فر، محسن مسلمان ، سپهرحیدری ، سینا عشوری ، اسماعیل فرهادی ، مهدی رجب‌زاده ( از دقیقه 85 بگو فوفانو) ، پیام صادقیان(از دقیقه 82 محسن بیاتی نیا).

سرمربی : فرهاد کاظمی

ملوان بندر انزلی: سرگی پاشنکو ، احمد آهی ، سعید سالارزاده ، جواد شیرزاد (از دقیقه 64سهیل رحمانی) ، حسین بادامکی ، مازیار زارع ، عزیز معبودی ، سعید یوسف‌زاده ، محمد نزهتی ، محمد حیدری ( از دقیقه 69 آرمان رمضانی) ، شاهین ثاقبی( از دقیقه 77محمد جعفری).

سرمربي: محمد احمدزاده

شرح بازى:

برخلاف صدر جدول که قهرمان مشخص شده و حساسیت به حداقل خود رسیده در انتهای جدولی ماجرا بسیار فرق دارد و این بازی یک بازی سرنوشت ساز برای فانوس به دستان محسوب می شود. ملوانان در چند هفته اخیر با انواع حاشیه درگیر بودند که در بازی گذشته احمدزاده و درودگر به خوبی از خجالت هم در آمدند تا این بازی را یک اختتامیه برای مربیگری احمدزاده در ملوان بدانیم و به قول درودگر او باید در این بازی خود را ثابت کند. از سوی دیگر ذوب آهن که ماندنش در لیگ برتر به این بازی بستگی دارد باید با برد در این دیدار شانس خود را برای بقاء در لیگ در یک بازی پلی اف جستجو کند و اگر نتواند در این بازی نتیجه لازم را بگیرد باید با لیگ برتر خداحافظی کند. البته ذوبی ها باید یک چشمشان نیز به بازی همشهری شان در مقابل آلومینیوم نیز باشد. ذوبی ها می توانند با برد در این دیدار شانس خود را برای رسیدن دوباره به لیگ برتر بیازمایند.

نيمه اول: دو تیم بازی را طوفانی آغاز کردند و در همان دقایق اولیه چندین موقعیت خطرناک را بر روی دروازه یکدیگر طراحی کردند اما مهاجمان دو تیم با بی دقتی این موقعیت ها را به هدر دادند اما سرانجام ذوب آهنی ها بودند که توانستند با شوت غافلگیر کننده مهدی رجب زاده دروازه ملوانان را باز کنند. پس از گل، ذوبی ها بیشتر چشم به ضد حملات داشتند اما ملوانان در چندین موقعیت می توانستند قفل دروازه ذوبی ها را باز کنند اما بی دقتی دو بازیکن جوان ملوان یعنی ثاقبی و حیدری در زدن ضربات آخر باعث شد تا ملوانان نتوانند به گل برسند. در دقایق پایانی نیز بازی نیز دو بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود تا نیمه اول را ذوبی ها برنده به رختکن بروند.

نیمه دوم: ذوبی ها در این نیمه برای حفظ نتیجه به میدان آمدند و با یک بازی کاملا تدافعی سعی در حفظ تک گل نیمه اول خود داشتند. ملوانان با استفاده از کناره ها موقعیت هایی را برای خودشان فراهم می کردند اما مدافعین پرتعداد ذوبی ها مانع از رسیدن آنها به دروازه شان می شدند. ملوانان با در اختیار گرفتن میدان سعی داشتند حملاتی را بر روی دروازه ذوب آهن طراحی کنند اما توان این کار را نداشتند و این ذوبی ها بودند که با استفاده از اشتباهان هافبک های ملوان ضد حملاتی را بر روی دروازه ملوان انجام می دادند که در یکی از موقعیت ها نیز می توانستند تفاضلشان را افزایش دهند اما حدادی فر نتوانست دروازه ملوان را باز کند. احمد زاده در این نیمه با بازی دادن به بازیکنان جوانش قصد استفاده از انگیزه آنها را برای این بازی کم حساسیت برای ملوان را داشت اما تعویض های او راه به جایی نبرد و آخرین بازی لیگ با باخت ملوان و صعود ذوب آهن به پلی آف همراه شد.

بهترين بازيكن: مهدی رجب زاده در همان دقایق ابتدایی تیر خلاص را بر پیکر ملوانان شلیک کرد تا در همان اوایل بازی ذوبی ها به خواسته خود برسند. در بازی که بسیاری از بازیکنان حرف خاصی برای گفتن نداشتند تجربه رجب زاده باعث شد تا این تیم به یک پیروزی دلچسب برسد.

گلها:

ملوان 0-1 ذوب آهن : با توپی که در بیرون از محوطه جریمه نصیب مهدی رجب زاده شد او با یک شوت استثنایی توپ را از یک فاصله دور وارد دروازه ملوان کرد.

اتفاق ويژه:

در کل نیمه دوم بازی تماشاگران ملوان شعارهای را ابتدا بر علیه محمد احمدزاده سر دادند اما پس از چند دقیقه محمود پیشگاه هادیان نیز به جمع افراد مغضوب تماشاگران پر تعداد ملوانان افزوده شد. آنها با شعارهای حیا کن و رها کن  دو مربی ملوان را مورد خطاب قرار دادند

پسر پیشگاه هادیان با تعدادی از تماشاگران ضلع جنوب غربی درگیری فیزیکی پیدا کرد

6 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.