اطلاعیه به هیئت فوتبال استان گیلان و بندرانزلی

بسمه تعالی

با درود و سلام به روان پاک همه انبیاء، اولیاء، شهداء، صدیقان و صالحین، درود بی پایان و بیکران به روان پاک و روح پرفتوح حضرت امام (ره)، سلام به محضر رهبر معظم انقلاب و آرزوی توفیقات روزافزون برای همه خدمتگزاران.

با سلام و سلیمی،عرض نسبت به محضر منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج)، مقام عظمای ولایت.

یکی از راه های دیدن روح نشاط ، پویایی ، تحرک و شادی جامعه ، نهادینه سازی فرهنگ ورزش است.

تقویت رشته های مختلف ورزشی و تامین امکانات و تجهیزات لازم در این خصوص،باعث گرایش نسل جوان به ورزش شده ، از یک سو ارتقا سطح ورزش قهرمانی را موجب گردیده و از سویی دیگر سدی مستحکم بر سر راه گرایش جوانان به انواع بزه و انحرافات اخلاقی خواهد بود.
حضور در عرصه ی ورزش چه به عنوان ورزشکار و چه به عنوان حامی ورزش ثمراتی شایان توجه دارد و این اطمینان را ایجاد می کند که حداقل در زمانی که صرف ورزش یا تماشای یک مسابقه ی ورزشی می شود دقایقی مثبت خواهدبود.
در میان رشته های ورزشی،فوتبال رشته ای پرطرفدار است و خیل مشتاقان آن در جهان بی شمارند.بسیاری از کودکان همواره در رویای فوتبالیست شدن به سر می برند و بسیاری دیگر با ایستادن بر سکوی تماشاگران آرزومند قهرمانی تیم محبوبشان هستند.

بسیاری از مردم جهان با فوتبال زندگی می کنند و این مستطیل سبز بخش لاینفکی از زندگی آن هاست.کشور ما ایران نیز از قاعده مستثنی نیست. فوتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی در ایران است و خیلی عظیمی از نسل جوان و اینده ساز این مرز و بوم با حداقل امکانات تنها پشتوانه ی علاقه به این ورزش پرهیجان در کوچه پس کوچه های شهر به دنبال توپی گرد می دوند تا شاید روزی نام خود را در زمره ی ملی پوشان فوتبال ثبت کنند.

بسیاری از شهرهای ایران ارزوی داشتن تیم فوتبال در لیگ برتر را در سر می پرورند و ان هایی که نمایندگانی در لیگ دارند با تمام توان از تیم شهر خود حمایت می کنند.
در این میان گیلان و اللخصوص بندرانزلی از دیرباز از شهرهای صاحب نام در تاریخ فوتبال ایران است و حتی نام بندرانزلی را با نام ملوان انزلی میشناسند. نمی توانیم نامی از فوتبال و یا گیلان و یا ملوان بیاویم ولی از نامهایی همچون : بهمن صالح نیا ، نصرت ایراندوست ، علی نیاکانی ، نادر عزت اللهی ، غفور جهانی ، پژمان نوری ، زنده یاد سیرون قایقران و مازیار زارع و سید جلال حسینی و سایر ستارگان درخشان فوتبال قوی سپید یادی نکنیم . اینها همه از مدرسه ملوان به به تیم ملی رسیدند و برای ایران افتخاراتی در وصف خود به دست آوردند .

تیم ملوان شناسنامه ی فوتبال گیلان است که بی توجهی به آنان،بی مهری به فوتبال گیلان است . تیم ملوان انزلی عنوان یکی از دو نماینده استان گیلان در لیگ برتر نیازمند حمایت استانی است تا بتوانند در مسابقات بدرخشد.
متاسفانه چندی است که باشگاه ملوان بندرانزلی دچار مشکلات عدیده مالی گردیده است . این تیم پرطرفدار که علی رغم فشارهای بسیار شدید مالی با تکیه بر غیرت بازیکنان ،کادر فنی و مدیریت محترم باشگاه و نماینده شهر بندرانزلی جناب آقای حاج حسن خسته بند و فرماندار شهرستان جناب آقای سعادتمند داوددی و رئیس شورای شهر بندرانزلی در جایگاه قابل قبولی در لیگ برتر قرار گرفت ; نیازمند مساعدت جمعی مدیران استان وبخصوص هیئت فوتبال استان گیلان است تا به کار خود ادامه دهد و افتخار افرینی و استعدادیابی کند.

با توجه به اینکه مردم مهربان و ورزش دوست بندرانزلی شاهد تمام جریانات و اتفاقات بین هیئت فوتبال بندرانزلی و باشگاه ملوان در این چند روز اخیر بودند ، باید در یک اقدام جهادی این باشگاه را از مشکلات مالی و فکری رهانید و کمک این تیم در تمام عرصه ها بود.
جناب آقای قربانعلی الماسخاله رییس هیات فوتبال استان گیلان و برادر عزیزم جناب آقای محمود رمضانی رئیس هیئت فوتبال انزلی به نمایندگی از تمام مردم بندر انزلی و طرفداران ملوانی از شما خواستار حمایت و مساعدت عاجل از این باشگاه مردمی هستیم. و از شما میخواهیم آبرو داری را حفظ بفرمایید.

اختصاصی سایت ملوان . ایران

3 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.