امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
14:11:06 - پنج‌شنبه 18 فوریه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استیلی: رضایت دادم تا کسانی که علیه من فحاشی کرده بودند آزاد شوند
حمید استیلی سرمربی ملوان از تصمیم قاطعش با خبرورزشی حرف می‌زند و صراحتاً به این نکته می‌پردازد که در بازی بعدی ملوان روی نیمکت نمی‌نشیند. استیلی از انصراف دو دستیارش برای همراهی ملوان حرف می‌زند و می‌گوید فعلاً دستیاران بومی‌اش مسئولیت مربیگری تیم ملوان را بر عهده خواهند داشت. هیأت مدیره و مدیریت ملوان گفته‌اند […]

حمید استیلی سرمربی ملوان از تصمیم قاطعش با خبرورزشی حرف می‌زند و صراحتاً به این نکته می‌پردازد که در بازی بعدی ملوان روی نیمکت نمی‌نشیند. استیلی از انصراف دو دستیارش برای همراهی ملوان حرف می‌زند و می‌گوید فعلاً دستیاران بومی‌اش مسئولیت مربیگری تیم ملوان را بر عهده خواهند داشت.

هیأت مدیره و مدیریت ملوان گفته‌اند شما را از استعفایتان منصرف می‌کنند و…
من از آقای رضاییان و هیأت مدیره ملوان خیلی تشکر می‌کنم. آنها خیلی تأکید داشتند که من بمانم حتی در این رابطه اصرار هم داشتند که برای سال دوم هم باید با ملوان کار کنم اما من دیدم شرایط به گونه‌ای است که به نفع مردم انزلی است که من از تیم‌مان جدا شوم و در واقع با استعفایم خواستم تمرکز تیم و هواداران بیشتر روی موفقیت تیم‌شان معطوف باشد.

شما رابطه خیلی خوبی با رئیس هیأت مدیره داشتید با این وجود باز هم اصرار به جدایی دارید؟
همه اعضای هیأت مدیره و مدیریت باشگاه می‌دانند که روزی ۱۰، ۱۲ ساعت برای ملوان کار انجام می‌دادیم تا این تیم خوب نتیجه بگیرد و وجدانم از این بابت کاملاً راضی است.

اما به هر دلیلی که بود در نتیجه‌گیری موفق نبودید!
بله اما شما باید این را هم در نظر بگیرید که در ۷، ۸ بازی داوران نتایج را به ضرر ما رقم زدند؛ مثلاً همین بازی با گسترش فولاد تبریز هم داوری به ضرر ما بود و برای گسترش فولاد پنالتی‌ای را گرفتند که پنالتی نبود و خطا بیرون هجده قدم رخ داده بود. جدا از این در همین بازی پنالتی مسلم روی پژمان نوری گرفته نشد.

با این حرف‌ها حتماً می‌خواهید بگویید که داوری‌ها باعث نتایج تیم‌تان شده است؟
من نمی‌گویم فقط داوری‌ها باعث نتایج اخیر ملوان بوده‌ اما به هر حال این موضوع خیلی در نتایج اخیر ما تأثیرگذار بود و کسی نمی‌تواند آن را انکار کند.

بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند شما مربی‌ای هستید که در فاز نتیجه‌گیری اصلاً موفق نبودید و برای اثبات ادعای خودشان هم از استیل‌آذین، شاهین بوشهر، پرسپولیس و… مثال می‌زنند.
در استیل‌آذین که اولین سال حضورش در لیگ برتر بود ما چهارم جدول بودیم؛ این در حالی بود که در آن سال ما نمی‌توانستیم بیشتر از ۵، ۶ بازیکن لیگ برتری جذب کنیم. در شاهین بوشهر هم هدفشان این بود که در سال اول تیم حفظ شود که این گونه هم شد و فوتبالی که آن روزها شاهین انجام می‌داد تحسین همگان را به همراه داشت. در پرسپولیس اما شرایط فرق می‌کرد. در راه‌آهن یزدان هم که بودم بازیکنانی مثل علیپور، رضاییان، خالقی‌فر، برزای و برادران محمدی را به عنوان چهره معرفی کردیم که آنها در پرسپولیس و استقلال و تیم‌ملی می‌درخشند.

شما در هفته سوم مسئولیت فنی ملوان را بر عهده گرفتید. در آن مقطع تیم را قبول داشتید که مسئولیت آن را پذیرفتید؟
من ملوان را نبسته بودم اما به هر حال بعد از اینکه به ملوان آمدم تیم ما جزو تیم‌هایی قرار گرفت که بیشترین بازیکن جوان را داشت و فوتبال خوبی را ارائه می‌داد اما به هر حال همان طور که گفتم اشتباهات داوری که اتفاقاً عمدی هم نبود و سهوی بود مانع نتیجه‌گیری ما به شکل دلخواه بود.

اما بعضی‌ها اعتقاد دارند آنجا که در تمرین ملوان به مادرتان که در بستر بیماری بود فحاشی شد قید مربیگری در این تیم را زدید.
این موضوعی که شما می‌گویید برایم خیلی سنگین بود اما با این وجود باز هم من پرونده کار در ملوان را نبستم. شاید باور نکنید از زمانی که به ملوان آمد‌ه‌ام ریالی پول نگرفته‌ام و از همه چیزم برای نتیجه‌گیری در ملوان گذشتم. باز هم می‌گویم رقم قراردادم با ملوان ۸۰۰ میلیون تومان بود که تاکنون حتی ریالی هم از این این مبلغ را نگرفته‌ام، با این وجود برای ملوان هزینه‌ هم کرده‌ام و حتی به چند بازیکن پول هم قرض داده‌ام.

اما گفته شد شما اسپانسری به ملوان آوردید که دو میلیارد به تیم ملوان تزریق کرده؟
نه، دو میلیارد که نبود و من هم اگر اسپانسرهایی آوردم دوستانی بودند که هدف‌شان کمک به باشگاه بود که اتفاقاً دوستان من و ریاست هیأت مدیره ملوان بودند. من اگر این کارها را کردم فقط برای مردم انزلی و هواداران تیم بود. الان هم از کاری کرده‌‌ام اصلاً پشیمان نیستم چون همیشه کسی بوده‌ام که با اعتقاداتم کار کرده‌ام.

گویا آن نفراتی که به شما در تمرین ملوان فحاشی کرده‌اند الان در زندان هستند!
چند نفر از آن نفرات در زندان بودند اما من رضایت دادم چون دیدم به هر حال آنها هم هوادار ملوان هستند و درست نیست که به هر دلیلی در زندان بمانند.

واقعاً خیلی گذشت کردید که از فحاشی به مادرتان که در بستر بیماری بود، گذشتید؟
فحاشی به مادرم واقعاً خیلی مرا اذیت کرد چون مادرم حتی زمانی که در بیمارستان بود برای من و تیمم دعا می‌کرد با این وجود گروهی آمدند و فحاشی کردند اما من حلال‌شان کردم و الان خوشحالم که هر چه در توان داشتم برای ملوان گذاشتم.

اما نوع کنار کشیدن شما کمی عجیب بود!
من استعفا دادم و الان هم اگر به شما این حرف‌ها را می‌زنم نمی‌خواهم فیلم بازی کنم و زمانی که دیدم آن اتحادی که باید بین مردم و تیم وجود داشته باشد عملاً در ملوان نیست، تشخیص دادم که باید بروم و این طور فکر کردم که اگر من بروم شاید این اتحاد بین هواداران و تیم به وجود بیاید.

با توجه به بازی‌های باقی‌مانده‌تان، ملوان با چه شرایطی مواجه خواهد شد؟
۱۰ بازی تیم ما باقی مانده که از این تعداد، ۵ بازی ما در خانه و ۵ بازی دیگر در خارج از خانه خواهد بود و به نظرم این موضوع شانس موفقیت تیم ما را زیاد می‌کند.

کمک‌های شما در بازی با راه‌آهن یزدان تیم را هدایت خواهند کرد؟
رأفت و حسینی‌نسب با تصمیم خودشان دیگر در ملوان کار نکردند اما آقایان قدیربحری، حبیبی و جهانی باز هم تیم ملوان را همراهی خواهند کرد.

یعنی از این به بعد شما با موبایل و سیستم کنترل از راه دور ملوان را هدایت نخواهید کرد؟
به هیچ وجه من دیگر در تصمیمات فنی ملوان تأثیری نخواهم داشت و اصولاً از آن دست مربیانی نیستم که با کنترل از راه دور و موبایل دنبال هدایت تیمی باشم. نزد مربیان ملوان هم دست به قرآن زدم که برد این تیم برای من عیدی خواهد بود و از آنها خواهش کردم با همه توان برای پیروزی ملوان تلاش کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب