امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
7:34:15 - جمعه 22 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
احیاء تالاب انزلی با مشارکت ژاپن/تالاب انزلی در لیست سیاه مونترو
معاون دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست برنامه این سازمان برای احیاء تالاب انزلی را تشریح کرد. مسعود باقرزاده کریمی در گفت و گو با خبرنگاران، برنامه احیاء تالاب انزلی با مشارکت کشور ژاپن در حال انجام است، اظهارداشت: سیاستی که در راستای احیاء و مدیریت تالاب های در معرض خطر […]

معاون دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست برنامه این سازمان برای احیاء تالاب انزلی را تشریح کرد.


مسعود باقرزاده کریمی در گفت و گو با خبرنگاران، برنامه احیاء تالاب انزلی با مشارکت کشور ژاپن در حال انجام است، اظهارداشت: سیاستی که در راستای احیاء و مدیریت تالاب های در معرض خطر دنبال می شود بر اساس رویکرد زیست بومی در تالاب هاست که این سیاست برای تالاب انزلی نیز در دستور کار است.

معاون دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست افزود: پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی از حساس ترین پروژه ها در حوزه تالاب است و در این بخش نگاه به کل حوزه آبریز در برنامه عملیاتی اجرا می شود.

وی با اشاره به جزئیات برنامه مدیریتی تالاب انزلی گفت: ساختارسازی، پایش تالاب، مشارکت مردمی و هماهنگی دستگاه ها در اجرای برنامه از مهم ترین بخش های برنامه احیاء تالاب انزلی به شمار می رود.

این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه مشکلات تالاب ‌انزلی محصول یک یا دو روز نیست، گفت: رفع این مشکلات در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و حل این چالش‌ ها در حوزه آبریز تالاب‌ انزلی نیازمند اجرای برنامه بلندمدت با مشارکت همه ذی نفعان است.

باقرزاده کریمی با یادآوری اینکه تالاب انزلی در لیست سیاه مونترو قرار دارد، خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست در برنامه مدیریت تالاب ها، تمام تلاش ‌خود را در رابطه با احیاء تالاب انزلی انجام می دهد تا تالاب انزلی از فهرست مونترو خارج شود.

وی درباره تأمین اعتبارات پروژه احیاء تالاب انزلی توضیح داد: اعتبارات قابل توجهی از محل اعتبارات استانی به پروژه احیای تالاب انزلی اختصاص یافته به طوری که امسال مبلغی حدود ۶۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی به منظور اجرای پروژه های حفظ و احیاء تالاب انزلی اختصاص یافته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب