آمار پارسال با امسال لیگ

به بهانه تعطيلي ليگ سراغ آمار و ارقام ليگ دوازدهم حرفه اي رفتيم و مقايسه اي داشتيم بين جدول ليگ دوازدهم پايان هفته چهاردهم و جدول ليگ يازدهم در همين هفته تا ببينم شرايط تيم ها نسبت به فصل گذشته تغيير کرده است، بررسي نکته هاي به دست آمده از اين مقايسه در شرايط فعلي خالي از لطف نخواهد بود.
نکته قابل توجه جدول ليگ برتر پارسال نسبت به ارسال اين بود که همه تيم ها 14 بازي شان را بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته توسط سازمان ليگ سابق انجام دادند اما در ليگ امسال تيم هاي همچون استقلال، سپاهان، راه آهن، مس کرمان و پيکان و گهردرود نسبت به ديگر تيم ها يک بازي کمتر انجام دادند.

جايگاه استقلال تغيير نکرد ، استقلال فصل گذشته در پايان هفته چهاردهم با 30 امتياز صدر جدول را در اختيار گرفت و قدرتش را به رخ حريفانش کشيد. امسال هم تيم صدر نشين در پايان هفته چهاردهم با يک بازي کمتر و 25 امتياز باز در اختيار آبي پوشان است، تيم هاي نفت تهران و صباي قم هم به ترتيب با امتيازات مشابه 27 امتياز فصل گذشته در پايان هفته چهارم در جايگاه هاي دوم و سوم رادر اختيار داشتند ولي امسال ملوان بندر انزلي و تراکتور سازي با 25 و 24 امتياز جايگاه دوم و سوم را در اختيار دارند.

استيل آذين گهردرود در حسرت برد ، درچهارده هفته ليگ يازدهم حرفه اي راه آهن، فجر شهيد سپاسي و مس سرچشمه تيم هايي بودند که به ترتيب با 1، 2و 2 برد کمترين طعم پيروزي را چشيدند، در ليگ دوازدهم هم تيم هاي استيل آذين گهردرود، صنعت آبادان و ذوب آهن اصفهان به ترتيب با 1، 1 و 2 برد درحسرت پيروزي هاي بيشتر به سر مي‌برند.

آبي پوشان همچنان با کمترين باخت

نفت تهران و استقلال تيم هايي بودند که به ترتيب با 1 و 2 باخت کمترين شکست ها را تا هفته چهاردهم تجربه کردند، جالب اين که استقلال امسال هم فقط 2 باخت در 13 بازي داشته و تراکتور سازي هم به مانند آبي پوشان تنها 2 بار باخت است.

افزايش تساوي ها در ليگ دوازدهم

مس سرچشمه تنها تيمي بود که در چهارده هفته ابتدايي ليگ يازدهم فقط 2 بار مقابل حريفانش تساوي کرد، امسال هم تيم هاي سپاهان اصفهان، سايپاي البرز، پيکان تهران و ذوب آهن اصفهان با 3 تساوي کمترين نتيجه مساوي را مقابل حريفانش رقم زدند.

گلزن ها و گل نزن ها

بهترين خط حمله ليگ يازدهم در پايان هفته چهاردهم در اختيار تراکتور سازي بود چرا که تراکتوريها توانستند در چهارده بازي 29 گل به ثمر رسانده بودند، در فصل جاري دوباره اين تراکتورسازان هستند که با 23 گل زده بهترين خط حمله را به خود اختصاص داده است، فولاد خوزستان و مس سرچشمه در پايان هفته چهاردهم با 11 گل زده صاحب بدترين خط حمله ليگ بودند در حال حاضر اين عنوان به صنعت نفت آبادان و استيل آذين گهر درود يا 7 گل زده رسيده است.

دفاع هاي خوب و بد

 

تيم هاي تراکتور سازي، نفت آبادان،‌ سايپا و مس سرچشمه در چهارده هفته ابتدايي ليگ يازدهم به ترتيب 22، 21، 21، 21 گل خوردند و عنوان بدترين خط دفاع هاي ليگ را به خود اختصاص دادند، اين عنوان در ليگ دوازدهم به پيکان تهران، صنعت نفت آبادان واستيل آذين گهر درود رسيده چراکه اين تيم ها در چهارده بازي به ترتيب 30، 25، 20 گل دريافت کردند، تيم هاي فوتبال شاهين بوشهر و سپاهان در پايان هفته چهاردهم ليگ يازدهم صاحب عنوان بهترين خط دفاع هاي ليگ بودند امسال هم مس کرمان و فجر شهيد سپاسي اين عنوان را دادند چرا که به ترتيب10 و 11 بار دروازه شان را باز شده ديدند.

 

پرواز انزليچی ها

 

تيم ملوان بندر انزلي در پايان هفته چهاردهم ليگ يازدهم با 13 امتياز در رده پانزدهم قرار داشت در فصل جاري در پايان هفته چهاردهم هم امتياز با استقلال 25 امتياز رد رده دوم جدول رده بندي قرار دارد، ملوان بندر انزلي نسبت به فصل گذشته بيشترين صعود را داشته و از اين لحاظ رکوردار است، بعد از ملواني ها تيم فجر شهيد سپاسي بيشترين صعود را در جدول داشته است.

سقوط آزاد

تيم ذوب آهن فصل گذشته از چهارده بازي پيش با 19 امتياز در رده هشتم جدول قرار داشت، و 12 امتياز در رده شانزدهم جدول رده بندي جاي گرفته است.

سرنوشت تلخ در انتظار تيم گهر درود

تيم مس سرچشمه در ليگ يازدهم از ابتدا تا انتهاي ليگ برتر در قعر جدول قرار داشت و صعودي به بالاي جدول نداشت در حال حاضر هم استيل آذين گهر درود تيم تازه وارد ليگ برتر هم با يک بازي کمتر و کسب 8 امتياز در رده هجدهم جدول رده بندي قرار گرفته است و تغيير و تحولات در اين تيم لرستاني تا الان تأثير مثبتي نگذاشته است و بايد ديد که اين تيم هم در پايان فصل به مانند مس سرچشمه به ليگ دسته يک سقوط مي‌کند يا در ليگ برتر ماندني مي‌ شود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.