آمار هفته بيست و هشتم

آمار  هفته بيست و هشتم ليگ برتر، هفته ای که گذشت :

در 9 ديدار هفته بيست و هشتم رقابت‌هاي ليگ برتر 31 گل به ثمر رسيد تا به اين ترتيب با ميانگين 3،44 گل در هر ديدار، شاهد هفته پرگلي باشيم.

در اين هفته فجرسپاسي در خانه با 6 گل مقابل آلومينيوم به برتري رسيد و راه‌آهن هم در پيکانشهر 4 بر 2 از سد ميزبان خود گذشت تا اين دو ديدار به عنوان پرگل‌ترين بازي‌هاي هفته معرفي شوند.

در دو ديدار هم 5 گل به ثمر رسيد و پرسپوليس و سپاهان مقابل سايپا و گهر 4 بر يک پيروز شدند.

ديدار ذوب‌آهن و داماش و همچنين مسابقه نفت آبادان و فولاد با تک گلي که در آن به ثمر رسيد به عنوان کم‌گل‌ترين ديدارهاي هفته معرفي مي‌شوند.

فجرسپاسي، بهترين تيم هفته

در هفته بيست و هشتم چهار تيم مقابل حريفانشان‌ با برتري‌هاي پرگل اين هفته را پشت سر گذاشتند. فجرسپاسي، سپاهان، راه‌آهن و پرسپوليس حريفانشان را 4 تايي کردند و ذوب‌آهن و نفت آبادان هم در خانه بردهاي ارزشمندي را به دست آوردند و البته تراکتور هم در تبريز نفت را شکست داد تا همچنان در کورس قهرماني باقي بماند. به اين ترتيب با تقدير از تيم‌هاي برنده هفته بيست و هشتم، تيم فجرسپاسي که توانست پس از چند هفته ناکامي مقابل آلومينيوم جشنواره گل به راه انداخته و حريفش را 6 تايي کند به عنوان بهترين تيم هفته انتخاب مي‌شود.

سربازان سرهنگ ياوري در حالي جمعه گذشته به يک پيروزي پرگل رسيدند که شکست‌هاي پرگل اين تيم مقابل استقلال و تراکتورسازي، شائبه‌هايي را ايجاد کرده بود.

لک، بهترين بازيکن هفته

در هفته‌اي که گذشت جهانگير عسگري از راه‌آهن به همراه سه بازيکن فجر مقابل حريفان هر کدام دو گل به ثمر رساندند. سيامک سرلک و اسماعيل فرهادي هم گل‌هاي با ارزشي را براي نفت آبادان و ذوب آهن به ثمر رساندند، اما حامد لک از صباي قم که يک تنه مقابل استقلال ايستاد و تمام ضربات مهاجمان اين تيم را مهار کرد به عنوان بهترين بازيکن هفته انتخاب مي‌شود. تک گل استقلال هم از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد و بدون شک اگر لک درون دروازه صبا نبود، استقلال مي‌توانست با يک برد پرگل، قم را ترک کند.

جنجال های  هفته

در هفته‌اي که سپري شد 25 کارت زرد از جيب داوران خارج شد تا ميانگين 2،77 کارت را در هر بازي شاهد باشيم.

در اين هفته تنها يک کارت قرمز از جيب داوران خارج شد که آن هم نصيب سهراب بختياري‌زاده از صباي قم شد تا به اين ترتيب ديدار تيم‌هاي صبا و استقلال با يک کارت قرمز و 6 اخطاري به عنوان جنجالي‌ترين بازي هفته معرفي شود.

55 هزار نفر براي ديدارهاي هفته بيست و هشتم

در هفته بيست و هشتم حدود 55 هزار نفر از بازي‌ها ديدن کردند تا ميانگين 6111 تماشاگر براي هر بازي به ثبت برسد.

در اين هفته ديدارهاي صبا با استقلال، پرسپوليس با سايپا و تراکتورسازي با نفت تماشاگران بيشتري را به ورزشگاه کشاند.

اتفاقات هفته:

رکورد شکست‌ناپذيري فولاد در دقيقه 91 ديدار با نفت آبادان پس از 19 هفته شکست، ضمن اينکه نفت آبادان هم سرانجام پس 21 هفته رنگ برد را ديد.

آرش برهاني دهمين گل فصل خود را به ثمر رساند. دهمين گل مهاجم استقلال، دهمين گل اين بازيکن به صباي قم محسوب مي شد.

جلال رافخايي با يک پنالتي  17 گله شد و جايگاه خود در صدر جدول گلزنان را تثبيت کرد. البته رافخايي در ديدار مقابل مس يک پنالتي را هم از دست داد .

 فجرسپاسي در فصل جاري براي دومين بار حريفانش را 6 تايي کرد. نکته قابل توجه اينکه در بازي رفت فجر و آلومينيوم هم با نتيجه 3 بر 3 به پايان رسيد تا در اين ديدار هم 6 گل به ثمر رسيده شده باشد.

راه آهن درست پس از يک هفته، شکست 4 تايي‌اش را جبران کرد و حريفش را 4 تايي کرد.

برتري ذوب‌آهن و نفت آبادان قعرنشين مقابل حريفانشان پس از مدت‌ها شادي را به اردوي اين دو تيم آورد.

جدول گلزنان

17 گل: سيدجلال رافخايي (ملوان)

12 گل: سيدمهدي سيدصالحي (تراکتورسازي)،

10 گل: آرش برهاني (استقلال)، يعقوب کريمي (نفت تهران) و لوسيانو پريرا (فولاد) مصطفي شجاعي (مس کرمان) فلاويو لوپز (تراکتورسازي) و جواهير سوکاي (سپاهان)

9 گل: فرزاد حاتمي (استقلال) و محمدرضا خلعتبري (سپاهان)

8 گل: عليرضا جهانبخش (داماش گيلان) و سعيد دقيقي (سايپا)

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.