آمار هفته 27،هفته ای که بد گذشت

در 9 ديدار هفته بيست و هفتم رقابت‌هاي ليگ برتر 21 گل به ثمر رسيد تا به اين ترتيب ميانگين 2،33 گل در هر ديدار را شاهد باشيم.

در اين هفته مس کرمان با 4 گل راه‌آهن را در خانه شکست داد و تيم‌هاي فولاد، تراکتورسازي، سپاهان هم با نتايج مشابه 3 بر يک حريفانشان را شکست دادند تا اين ديدارها پرگل‌ترين ديدارهاي هفته لقب بگيرند.

در مقابل 3 ديدار هم با نتيجه تساوي بدون گل به پايان رسيد تا کم‌گل‌ترين ديدارهاي هفته به اين 3 ديدار برسد، ضمن اينکه در هفته بيست و هفتم 4 ديدار با تساوي به پايان رسيد.

مس، بهترين تيم هفته

در هفته بيست و هفتم پنج تيم از جمله چهار تيم صدرنشين مقابل حريفانشان، بردهاي خانگي را جشن گرفتند. با تقدير از اين 4 تيم به خصوص استقلال که توانست با 10 نفر، نفت آبادان را شکست دهد، مس کرمان که پس از مدت‌ها يک پيروزي شيرين و پرگل را مقابل راه‌آهن جشن گرفت، بهترين تيم هفته انتخاب مي‌شود. عنوان بدترين تيم هفته هم به ياران علي دايي تعلق مي‌گيرد.

شجاعي، بهترين بازيکن هفته

در هفته‌اي که گذشت فلاويو لوپز از تراکتورسازي مقابل فجرسپاسي 2 گل به ثمر رساند، فرهاد مجيدي هم در حالي که تيمش 10 نفره بود، با نمايش درخشان ديگري موجبات برتري و صدرنشيني دوباره استقلال را فراهم آورد، اميد ابراهيمي و بختيار رحماني در تيم‌هاي سپاهان و فولاد نيز نمايش خيره کنند‌ه‌اي را از خود ارائه دادند، اما مصطفي شجاعي با 2 گل بيشترين نقش را در آتش‌بازي مس در کوير ايفا کرد تا اين بازيکن به عنوان بهترين بازيکن هفته انتخاب شود.

جنجالي‌هاي هفته

در هفته‌اي که سپري شد 27 کارت زرد از جيب داوران خارج شد تا ميانگين 3 کارت را در هر بازي شاهد باشيم.

در اين هفته و در دو ديدار هم شاهد 3 کارت قرمز بوديم، يکي به فرزاد حاتمي از استقلال و دو تا هم به يحيي گل‌محمدي و مجتبي حسيني، سرمربي و مربي سرخ‌پوشان.

به اين ترتيب ديدار تيم‌هاي استقلال و نفت آبادان با يک اخراجي و 7 اخطاري به عنوان جنجالي‌ترين بازي هفته معرفي مي‌شود.

70  هزار نفر براي ديدارهاي هفته بيست و هفتم

هفته بيست و هفتم هم با اينکه يک ديدارش از تماشاگر محروم بود، اما از لحاظ تماشاگر هفته بدي نبود و حدود 70 هزار نفر از بازي‌ها ديدن کردند تا با ميانگين 7777 تماشاگر براي هر بازي، شاهد يک هفته تقريبا پرتماشاگر ديگري باشيم.

دراين هفته سرخابي‌ها مقابل حريفانشان به همراه تراکتورسازان، بيشترين تعداد هوادار را به ورزشگاه کشاندند.

اتفاقات هفته

 مس کرمان با برتري 4 بر صفر مقابل راه‌آهن، پرگل‌ترين پيروزي فصل خود را کسب کرد.

 علي دايي با شکست 4 بر صفر، سنگين‌ترين شکست دوران مربي گري خود را متحمل شد.

 پيروزي‌هاي مشابه فولاد، تراکتور و سپاهان با نتيجه 3 بر يک مقابل رقبايشان از نکات جالب توجه هفته بود. نکته جالب ديگر اينکه هر کدام از اين 3 تيم تا پايان هفته بيست و هفتم با زدن 44 گل بهترين خط حمله را به خود اختصاص داده‌اند.

نفت تهران و استقلال هم با 34 گل، پس از اين 3 تيم، در رده دوم بهترين خط حمله قرار دارند.

 سيد مهدي رحمتي، گلر استقلال با گلي که در دقيقه 78 از نفت خورد، پس از 562 دقيقه‌ دروازه‌اش باز شد تا رکورد گردان را 8 دقيقه شکسته و بهترين رکورد از اين حيث را به خود اختصاص دهد.

 پرسپوليس دوازدهمين تساوي فصل خود را مقابل آلومينيوم در اهواز به دست آورد تا با 39 امتياز در رده هفتم قرار بگيرد.

اتفاقات داوري اين ديدار و حواشي که براي سرخ‌ها پس از پايان مسابقه به وجود آمد از اتفاقات جالب و البته قابل تأمل اين ديدار بود.

 جدول گلزنان

16 گل: سيدجلال رافخايي (ملوان)

12 گل: سيدمهدي سيدصالحي (تراکتورسازي)،

10 گل: يعقوب کريمي (نفت تهران) و لوسيانو پريرا (فولاد) مصطفي شجاعي (مس کرمان) فلاويو لوپز (تراکتورسازي)

9 گل: آرش برهاني و فرزاد حاتمي (استقلال) و جواهير سوکاي (سپاهان)

8 گل: محمدرضا خلعتبري (سپاهان)، ، عليرضا جهانبخش (داماش گيلان)، سعيد دقيقي(سايپا)

3 Comments

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.