آشفته بازار ملوان

سیستم مدیریتی ورزش ایران مکانیزمی برای اتلاف سرمایه کشور است. کمتر مدیری توانسته سیستمی به وجود بیاورد که اینرسی ایجاد کند و حتی بعد از تودیع مدیر، چرخ سیستم همچنان بر محور ثبات و توسعه بچرخد.

ورزش حرفه ای بخشی از اقتصاد است و لزومی هم به پیوند نیست اما وقتی در اقتصاد ایران هیچ رقابتی وجود نداشته باشد آنگاه همه «تولید»ات مصرف داخلی پیدا می کند. کره جنوبی از سال 1962 تا 2002 مبلغی حدود 100میلیارد دلار سرمایه گذاری  خارجی جذب اقتصاد بخش خصوصی کرد و تحولی شگرف را در کشور به وجود آورد، و ما باید همین تفکر را در باب فوتبال پیاده کنیم اللخصوص ملوان!

 برخلاف عقیده رایج، فوتبال ایران دولتی نیست، خصوصی هم قطعا نیست، مدلی ویژه در ساختار ایران؛ دولت تنها به فوتبال «هزینه» تزریق می کند و نه «سرمایه»، «پول» بی حساب تعارف می کند و نه راه «پول» درآوردن و برای همین فوتبال ایران روی «تفکر» مدیران ایرانی به این روز رسیده، روی «فرهنگ» ایرانی به سقوط نزدیک می شود و موفقیت هایش هیچگاه ثباتی ندارد.

چه اشخاصی در راس فوتبال ایران تصمیم می گیرند؟ مدیریتشان چگونه است؟ فکر آنها چگونه است؟ به توسعه تعلق فکری دارند؟ جهان بیرون را می شناسند؟ به سیستم، ساختار و قواعد آشنایی دارند؟ شک نکنید مدیری که پول را به فوتبال تزریق می کند اصلا برایش اهمیتی ندارد «هزینه»ها چطور و چگونه در حال انجام است.

این روزهای تیره را از «خودمان» نسل انقلابی داریم. اشخاص تصمیم گیرنده در فوتبال ایران نوع نگاهشان با ما فرق دارد و برای همین اهمیتی برای نظر ما قائل نیستند . نسلی که هرچه می گذرد به این رفتار ها «عادت» می کنیم.

پی نویس:

امروز یکی از برادران زحمتکش باشگاه فرهنگی و ورزشی باشگاه ملوان بندرانزلی بنام آقای آ . ع  طی تماس تلفنی با همکار بنده آقای ابراهیمی اظهار نمودند: که لطفا اسم سایت باشگاه ملوان را از سایت پاک نماییم و همکار بنده از وی سوال نمودن که آیا آقای درودگر این دستور را داده اند؟ که وی عنوان میکنند نه بنده این دستور را داده ام و همکار بنده هم گفتند رضا اصغری مدیر سایت هستند و ایشان تصمیم میگیرند!!!

واقعا متاسفم برای هوادارانی مثل خودم که تصمصیم گیرنده ای به مانند این آقای آ. ع  داریم و دوست هم ندارم ادامه دار به این موضوع بپردازم چون ایشان سوادشان به همین اخطار دادن ختم میشود

برای خودم افتخاریست که از سال 1383 این سایت malavan.ir و از سال 1381  malavanfc.com  را دارم و از همان سالها هم اسم این سایت این بوده  و تا الان آقا بالاسری نداشته ام و افتخار هم میکنم که الان هم باز هم کسی نمیتونه به من امر و نهی کنه تا برسه آقای آ.ع

8 دیدگاه

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.